11.8% לשתיים ו-12.5% לשלוש, 20% מקו העונשין: המספרים הביזאריים שלא הכרתם, טייק 3

מאי 10, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

העונה הסדירה בליגת העל הסתיימה בשעה טובה. אחרי שהבאנו בסיום הסיבוב הראשון באתר "ספורטס רבי" זווית שונה לעונה עד כה עם המספרים הביזאריים שלפחות את רובם לא הכרתם וגם בסיום הסיבוב השני עשינו את זה, ביצענו את אותה פעולה גם כעת בסיום העונה הסדירה לפני פתיחת הפלייאוף. דבר שעליו הקפדנו: מספרים ביזאריים שנכנסו לכתבות הקודמות או לכתבות אחרות באופן כללי לא נכנסו הפעם. לדוגמא, בגוף הכתבה לא תראו את מדד הפלוס-מינוס הנמוך של ג'ו רגלנד בתום העונה הסדירה (מינוס 14) אפילו ביחס לסיבוב השני (מינוס 6).

עידו שבת עם 11.8% לשתיים ו-12.5% לשלוש

קשה להגיד שעידו שבת קיבל העונה הזדמנויות רבות בהפועל באר שבע, ועדיין, גם כשהוא שיחק הוא לרוב לא הצליח להשפיע לטובה. האחוזים הנמוכים שלו מהשדה אומרים שבפעמים המעטות שהוא כן קיבל הזדמנויות לזרוק הוא החטיא, אבל מה שמדהים זה שאם במשחק האחרון של העונה הוא לא היה קולע (סיפק שיא קריירה של 10 נקודות עם 2 מ-6 לשתיים ו-2 מ-5 לשלוש) הוא היה מסיים את העונה כולה ללא שום סל שדה ועם 0% מהטווחים האלה, כאשר במשחקים הקודמים הוא רשם במצטבר 0 מ-11 לשתיים ו-0 מ-11 לשלוש.

Tamir Saban and Ido Shabat – Photo Credit: Basket.co.il

בן אייזנהארט עם 20% מקו העונשין

עוד שחקן של באר שבע. בן אייזנהארט מביא ערך מוסף לקבוצתו בחדר ההלבשה והוא באמת חביב האתר, אבל בדיוק בגלל זה היינו רוצים לראות אותו מדייק ביותר מ-2 זריקות עונשין בלבד מתוך 10 ניסיונות לאורך העונה.

Ben Eisenhardt – Photo Credit: Dov Halickman

ג'יימס אניס עם 3.8 איבודים

את זה שלפחות עד לאחרונה הרכש הנוצץ של הפועל חיפה התקשה מאוד להסתגל לכדורסל האירופי בכלל ולכדורסל הישראלי בפרט כולם ראו, והדבר התבטא במיוחד באיבודי הכדור, כשאם הוא היה משחק מספיק משחקים אז הוא היה תופס את המקום הראשון בליגה בקטגוריה הפחות מחמיאה. ובכל זאת, אם היינו סופרים לו את ממוצע האיבודים אחרי שלושת המשחקים הראשונים שלו (5.7) או אחרי ארבעת המשחקים הראשונים שלו (5.3) היינו מקבלים מספר הרבה יותר ביזארי, כאשר לשמחתו הפורוורד רושם שיפור עם איבוד אחד בלבד בממוצע בשני המשחקים האחרונים.

James Ennis – Photo Credit: Basket.co.il

גיל בני עם 33.3% לשתיים

גיל בני באמת השתפר העונה כשההחלטה שלו לחתום בהפועל תל אביב התבררה כמוצלחת, אבל השיפור שלו נוגע בעיקר בפן ההגנתי. בהתקפה עדיין יש עוד הרבה עבודה, כשהאחוזים הלא טובים מהשדה בולטים כולל 17 מ-51 לשתיים במצטבר, כאשר גם מחוץ לקשת פחות הולך לו (17 מ-61, 27.9%).

Michael Brisker and Gil Benny – Photo Credit: Basket.co.il

לוטן אמסלם עם 18.8% לשלוש

אמסלם ג'וניור נחשב ליהלום לא מספיק מלוטש עדיין מבחינה התקפית, אבל האחוזים לשלוש הם נמוכים בצורה די קיצונית לשחקן בעמדת הפורוורד. שחקן הפועל תל אביב, שדווקא הבריק עם 5 מ-9 לשלוש (55.6%) בהזדמנויות שקיבל בעונה שעברה, מספק 3 מ-16 בלבד העונה.

Lotem Amsalem – Photo Credit: Basket.co.il

ליאור קררה עם 0.16 נקודות לדקה

כבר נגענו בעבר בהתקפה של ליאור קררה, אבל יש עוד נתון שצריך להציג. פורוורד עירוני נס ציונה קלע העונה רק 0.16 נקודות לדקה, הנתון הכי נמוך בליגה מבין השחקנים ששיחקו מספיק, וזה פשוט מעט מדי לשחקן חמישייה (ב-76% מהמשחקים) ששותף ל-23.8 דקות בממוצע.

Derrick Williams and Lior Carreira – Photo Credit: Basket.co.il


ניתן להירשם לפודקאסט "התשיעית באירופה" ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!