3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים להפועל אילת

נוב 17, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

סיכום המשחק בין הפועל ירושלים להפועל אילת: הפועל ירושלים אירחה את הפועל אילת במסגרת המחזור השביעי בליגת ווינר. ירושלים מגיעה למשחק אחרי ניצחון חוץ מרשים בבאמברג במסגרת ליגת האלופות כאשר ג׳יימס פלדין יקבל מנוחה, ואילו אילת של מאמן ירושלים לשעבר שרון דרוקר מגיעה למשחק אחרי 3 ניצחונות רצופים.

בתום רבע ראשון צמוד, נטלה ירושלים את ההובלה עם יתרון 22-21 בסיום הרבע. הרבע השני נפתח בצורה צמודה יחסית, עד שריצת 12-0 של הפועל אילת עד סיום הרבע סיימה את המחצית ביתרון אילתי לא קטן, 47-37. הרבע השלישי היה המשך ישיר לנסיון המחצית הראשונה, כשאילת מגיעה ליתרון שיא של 17 נקודות הפרש, עד שבסיום הרבע שלשה משוגעת של טיישון תומאס מחצי מגרש הורידה את ההפרש ל11 בלבד, 76-65. ברבע הרביעי הייתה רק קבוצה אחת על הפרקט והיא הפועל אילת, שהביסה את ירושלים 99-83. הרבו לקלוע לאילת: אלייז׳ה בראיינט עם 22 נקודות, ג׳יי פי טוקוטו עם 20 נקודות, לנזל סמית׳ ג׳וניור עם 16 נקודות. הרבו לקלוע לירושלים: דשון באטלר עם 19 נקודות, טיישון תומאס וג׳ייקובן בראון עם 14 נקודות כ״א.

3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים להפועל אילת:

1) הזרים של הפועל אילת. הפועל אילת שטפה את הפרקט והביסה ללא רחמים את הפועל ירושלים, שמצויה בכושר מצויין. לאילת יש שחקן ישראלי פשוט מצויין בדמות אבי בן שימול הוותיק שלהט במשחק, אבל ברור לכולם שבלי הזרים שלה, לאילת לא היה שום סיכוי לנצח את המשחק. אלייז׳ה בראיינט כהרגלו היה נהדר עם 22 נקודות והוא מסתמן כאחד השחקנים הכי טובים בליגה, ג׳יי פי טוקוטו קלע 20, לנזל סמית׳ ג׳וניור צלף 16, ולסולימן בריימו היה משחק לא רע בכלל עם 13 נקודות. אז נכון, אילת של שרון דרוקר גם כשלה וכבר שיחררה זר אחד, אבל באופן כללי הקבוצה שלו יודעת לפגוע בול בזרים. גם לשרון דרוקר היה מה להגיד בנושא, ״לפעמים מצליחים בזרים ולפעמים לא, אבל הרבה קרדיט מגיע לעוזר שלי שמביא לפה בחורים טובים ורעבים שמשחקים נגד קבוצות טובות ומנצלים את המעמד״. בליגה שלנו אם יש זרים טובים, אז הקבוצה רק יכולה להרוויח.

2) ירידת אנרגיות. אין עוד דרך לתאר את ההפסד הזה של הפועל ירושלים. הקבוצה לא נראתה מחוברת, ויותר מהכל נראתה חסרת רעב ורצון. גם המאמן עודד קטש לא היה מרוצה בכלל ממה שראה על הפרקט. האם זה קשור לכך שג׳יימס פלדין לא שיחק? בהפועל ירושלים טוענים שלא. בסופו של דבר לקבוצה שרגילה לנצח משחקים בטווחים שנוגעים אפילו ב40 הפרש, יהיה קשה מתישהו וההפסד יגיע. ג׳וש אוואנס לקח את ההפסד קשה מאוד, וזה סימן מעודד מאוד עבור ירושלים. לשחקנים שלה למעשה אכפת.

3) עודד קטש הוא מאמן של הגנה. או לפחות, האספקט החשוב ביותר עבורו כמאמן כדורסל הוא משחק הגנה, ואת זה לא היה לקבוצה שלו נגד אילת. בהמשך לנפילה המנטלית, קטש היה מאוכזב מאוד מרמת ההגנה של הקבוצה. האם זה בגלל שחקנים אינדבדואליים? לא באופן אישי. מה שכן, קטש אמר שאם הגנה של שחקנים מסויימים לא טובה, כל הקבוצה מסוגלת ליפול. כשנשאל על כך שתמיר בלאט חייב לשפר את משחק ההגנה שלו כדי להגיע לטופ השיב קטש שכל משחק ההגנה היה פשוט חלש. הכל מתחיל ונגמר ברצון להגן.

הארכה: נחזור לאלייז׳ה בראיינט. האמריקני מותיר פה רושם פשוט נהדר, ותוך זמן קצר ממצב את עצמו כאחד השחקנים הטובים בישראל. הנה מה שהיה לו להגיד על הניצחון ועל מאמנו שרון דרוקר: ״זה היה ניצחון קבוצתי גדול כשאנחנו מוסרים 29 אסיסטים ורבים מאיתנו נותנים הרבה על הפרקט. קרדיט מגיע לשרון שיודע לחבר אותנו. הסוד שלנו זה לשחק כקבוצה ובוודאי שנמשיך להתעסק בקבוצתיות. העבודה של שרון לא קלה כי הוא צריך לחבר את כולנו: אם זה שחקנים שרוצים לזרוק או לבצע פעולות אחרות וזה עבודה לא פשוטה, הקרדיט מגיע לו״.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!