“רוצים לקחת כל תואר אפשרי”: טמיר אברהמס בראיון מרתק

אוק 9, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Joshua Halickman

הפועל גליל עליון חוזרת העונה לליגת העל בסטייל לאחר עליית ליגה מרשימה על אף הקשיים בעקבות מגפת הקורונה. לקראת מחזור הפתיחה החגיגי בכפר בלום נגד הפועל ירושלים, צוות אתר “ספורטס רבי” ערך ראיון מיוחד ומעורר השראה עם יו”ר הקבוצה, טמיר אברהמס, שדיבר על הקבוצה והשאיפות הגבוהות, תוך התייחסות לכך שהמועדון מהווה מוקד מרכזי עבור הנוער והקהילה בגליל העליון ובצפון הארץ בכלל. 

עד כמה זה מרגש בשבילכם לחזור לליגת העל?

“אחרי שלוש עשרה שנה, זה מרגש מאוד, הקבוצה הזאת היא חלק מה-DNA בגליל העליון, היא ממש סמל כל השנים, והצומת הזאת שהקבוצה עברה לגלבוע הרגשנו שלקחו לנו משהו, ומהר מאוד עבדנו כדי להביא את זה חזרה, לקח קצת זמן כדי להגיע לליגת העל אבל בסוף זה קרה ומי שהיה במשחקים האחרונים בעונה שעברה שבהם היה ניתן להכניס קהל ראה אנשים שלא רק אוהבים כדורסל, אלא, אנשים שגם אוהבים תרבות ואוהבים להיפגש ואוהבים את הגליל עליון מגיעים למשחקים של הפועל גליל עליון. זה חשוב לילדים, זה קשור לחינוך וגם לקהילה, זה האירוע הכי גדול בגליל העליון וממש נרגשים שזה קרה העלייה הזו לליגת העל.”

מה זה אומר בשביל האזור?

“ברמה האזורית הגליל העליון גדל מאוד בקהילה, האוכלוסייה גדלה בשנים האחרונות. בולטים פה משפחות מהקיבוצים ומהמושבים, קריית שמונה בנתה שכונה חדשה, אנחנו רואים כמה משמעותי אירוע הכדורסל. כמה ילדים נרשמים לחוגי הכדורסל ולספורט בכלל. כשרואים שיש קבוצה מרכזית בליגת העל ששותפה לקהילה. זה לא קבוצה שרק משחקת כדורסל. אתה תראה פה שביום הגמר שלנו נגד הפועל עפולה כשעלינו ליגה, השחקנים עשו פעילות קהילתית בבתי ספר לכדורסל לילדים. יום אחרי המשחק כשידענו שעלינו ליגה, במקום לעלות  על מטוסים לארה”ב, הזרים והישראלים נשארו בגליל במקום לבלות במרכז בתל אביב והלכו לבקר בבתי ספר ולהגיד תודה לילדים. אני חושב שיש ערך מאוד גדול לקבוצה הזאת ברמה האזורית והיום כשעלינו לליגת העל זה עוד יותר מייצר את הערך הזה כי הילדים וההורים מרגישים את זה- נוצר פה משהו שמי שגר בגליל העליון מכיר- השחקנים הם חלק מהקהילה. אנחנו שולחים ילדים לקבוצות הכדורסל לקבוצות הנוער, אנחנו רואים שהם רוצים יותר ונהיים טובים יותר, מצוינות ושיפור הישגים זה לא קלישאות- אנחנו רואים ילדים שמצליחים להשיג תוצאות טובות יותר, כי יש להם לאן לשאוף- כי הם רוצים לשחק בקבוצה הבוגרת. אתה רואה שחקנים שרוצים להגיע לגליל כי הם רוצים להתפתח פה. אנחנו ממש עוסקים בזה- גידול השחקן הישראלי.”

מהן התוכניות ארוכות הטווח עבור המועדון בנוגע לכפר בלום?

“אנחנו רוצים להרחיב את האולם הקיים ולהגדיל את כמות המקומות ולהתאים אותו לרמת ליגת העל. אנחנו באמת חושבים ורוצים לתקוע יתד בליגת העל ולהגיע לפלייאוף העליון, להראות שהגליל העליון חזרה להיות על המפה של הספורט הישראלי והכדורסל הישראלי בפרט. כן נגיע בהמשך גם לליגות אירופאיות מכובדות. אנחנו משחקים השנה בליגה הבלקנית ואנחנו רוצים להגיע לליגות בכירות יותר באירופה. אנחנו רוצים לבנות מצב שמחזיר אותנו להיות על המפה. מקבוצה בפריפריה שדשדשה בליגות הנמוכות לקבוצה בליגת העל. המועצה האזורית רוצה להכיל יותר מושבים. אנחנו יודעים שאנחנו משרתים גם את קריית שמונה, רמת הגולן, מושבים ועוד. זה טוב בסוף לכל האזור הזה.”

איפה גדלת? מה הרקע שלך? היית מעורב בכדורסל לפני כן? איך הגעת למועדון ומתי?

“שיחקתי כדורסל אפילו במחלקת הנוער של גליל עליון. אוהב מאוד את האזור. גדלתי בקיבוץ כפר גלעדי אז גם חיי הקהילה פה חשובים לי. זו שנה שלישית שלי כיו”ר המועדון, מהר מאוד הצלחנו לייצר קבוצה בליגת העל. אני בא מרקע עסקי יש לי תואר שני במנהל עסקים, אני עוסק בעוד דברים בקיבוץ בתחום העסקי. כשקראו לי למשימה הזו לקחתי אותה בשתי ידיים. יש הרבה אנשים טובים שעזרו לזה גם. אספנו ספונסרים שחשוב להם הגליל העליון. והנה אנחנו כאן.”

איך נראה סדר היום שלך במועדון?

“כיו”ר אני לא נמצא כל יום בכל מה שקורה, אלא בעיקר אחראי להתוות את הדרך של המועדון יחד עם ההנהלה. ברור שיש לי אחריות על הצד המקצועי ועל הצד הניהולי של המועדון. אני אוהב להגיע לאימונים גם, אבל בסוף יש גם את מנהל הקבוצה ויש את המנהל הספורטיבי, יש מי שמטפל במועדון יום יום, אני לא לבד. אני מגיע למשחקים ולעיתים לאימונים בערבים. בסוף תפקידי לייצר תהליכים ארוכי טווח שאנחנו רוצים- לייצר קבוצה זה מצריך משאבים.”

איך הצלחתם לשכנע את זוהר לבקוביץ’ להשקיע בקבוצה?

“זוהר גדל בגליל בקיבוץ דפנה, וכשהגענו אליו בפגישות הראשונות הוא חזר לארץ עקב הקורונה וככל שנפגשנו יותר היה חיבור בינינו. הבנו שאפשר לעשות דברים גדולים יחד. הוא גילה שפה בכדורסל הוא יכול להחזיר למקום שהוא גדל פה כל השנים. בכך הוא גם מעביר מסר- שאפשר להגיע לעמק הסיליקון גם אם אתה מהגליל העליון. הוא אמר בעונה הראשונה שלו שהוא רוצה ליגת העל. השנה הכי קשה שהייתה היא ליגה הקורונה, הצלחנו לבנות קבוצה בעונה הראשונה שלו שתגיע לליגת העל. השמיים הם הגבול עם זוהר.”

מה היו המפתחות לעליית הליגה?

“אני חושב שבאמת הייתה שנה לא צפויה וקשה לניהול אבל כן צלחנו בהחתמת שחקנים טובים לקבוצה שרוצה לעלות ליגה. התחלנו עם כמה שחקנים בכירים ורק באפריל הצלחנו לעשות החלפות זרים ולהגיע לסיום העונה עם הקבוצה הטובה בליגה אני חושב.”

מה היה האתגר הכי גדול שלך במועדון עד כה?

“לצערנו, חיינו בשנתיים של קורונה. לפני 2 עונות הקורונה פגעה בליגה הלאומית ובשנה האחרונה היו פעמיים שעצרנו הכל והוצאנו את השחקנים וכל הצוות לחל”ת. בהמשך היה גם את מבצע ‘שומר החומות’ שעצר את הפלייאוף. היה קשה לנהל את הקבוצה שלא ידעת מה יקרה מחר. היה מאוד קשה שלא היה קהל כי אתה עושה הכל ובסוף הילדים והקהילה לא יכולים לבוא למגרשים. כל הזמן כשאמרנו שהשגרה תחזור נהיה מוכנים והגענו לפלייאוף עם אולם מלא קהל והיה מרגש שהם ראו את השחקנים עולים ליגה.”

יש לכם ישראלי בכיר אחד, נמרוד לוי. האם אתה חושב שזה יספיק בליגת העל ביחד עם הצעירים שיש?

“עשינו משחקי הכנה, ואני חושב גם מה שהיה פעם בגליל- ישראלים צעירים עם אפ סייד. גם גבי צ’אצ’שוילי ואיתי מושקוביץ יכולים לייצר כבר השנה, גם אלון ספיר, גם העלו אותנו ליגה. גם עבודה טובה שעשינו עם הזרים לדעתי בקיץ, נוכל לייצר קבוצה אטרקטיבית לליגת העל.”

עד כמה אתם מרוצים מההצטרפות של איתי מושקוביץ?

“יש לנו סגל טוב. בגליל זה לא בהכרח השמות, זה הסביבה שאפשר להתרכז בה רק בכדורסל. אתה לא רק בונה פה קבוצה אלא גם מועדון. אני חושב שלאיתי יש הרבה מה לתרום, אני מניח שבשלב מסוים הוא יוכל לצאת לחו”ל. יש לו יכולות גבוהות מאוד עם ורסטיליות מדהימה. הוא יתרום לנו מאוד כבר השנה. הרבה קבוצות רצו אותו והוא לא סתם בא לגליל.”

איך הצלחתם לשכנע את אבישי גורדון להגיע למועדון כעוזר מאמן אחרי שרשם שיא מקצועי?

“לאבישי יש קריירה מעניינת. שנה שעברה הוא סיים עם גלבוע סגנית אלופה. כשהוא היה אצלנו הוא הגיע לגמר ליגה לאומית. בעיניי הוא איש מקצוע מדהים, כשזה היה על הפרק אחרי שברק (פלג) היה חתום ויונתן אלון הגיע אלינו ראינו לנכון שאבישי יהיה חלק מהצוות המקצועי. דיברנו איתו ובעיניי מדהים שזה קורה. יש לנו צוות מקצועי רחב עם מעט אגו, ואני חושב שנוכל להגיע רחוק עם זה. אבישי הוא קודם כל בן אדם, הוא איש הגליל, אני בטוח שנראה ממנו הרבה דברים בליגת העל.

“אני חושב שברק הוא מסוג האנשים שמתאימים לגליל העליון. הוא גם מאמן וגם בן אדם. גם יודע לייצר. הוא גם מנהיג, יש לו שקט כזה, גם ברגעי לחץ הוא יודע לייצר שקט בסוף ויודע לחבר את החלקים של הפאזל ולייצר תוצאות טובות. הוא העלה אותנו ליגה ואני חושב שהוא יעשה איתנו דברים גדולים בגליל העליון.”

האם אתם מרוצים מההכנה?

“ה-pre season בעיניי היה טוב מאוד, הייתה הכנה טובה. הצלחנו לייצר הרבה משחקי אימון. אופי של קבוצה שמתחילים לבנות ותרגילים. יש לנו ארבעה מאמנים עם ברק פלג בראש, עשינו הכנה טובה בעיניי כי בנינו צוות מעולה בעיניי.”

מהן המטרות שלכם לעונה הקרובה?

“המטרה שלנו היא פלייאוף עליון, באזור הזה. לא לדשדש בתחתית ולהילחם נגד הירידה. גם אם ערוץ הספורט עשו כתבה שאנחנו נסיים במקום 11-12 אני חושב שנהיה במקום הראוי לנו ונכוון גבוה, כך שנוכל להגיד לקהל והספונסרים שכאן גליל עליון אמורה להיות. זה סבבה הכתבות האלה. תשמרו אותם.”

מה החלום הכי גדול שלך כיו”ר המועדון?

“בסוף אנחנו רוצים לקחת כל תואר אפשרי, ושוב אני אומר: מעמדת היו”ר הייתי רוצה לראות קבוצות נוער יותר חזקות ילדים שנרשמים לבתי ספר לכדורסל. לראות אולמות מלאים וכדורסל טוב.”

סייע בהכנת הידיעה: דב הליקמן.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!