“הוא יהיה אחד המאמנים הגדולים בארץ”: עמית שרף יצליח כמאמן הראשי של חולון?

יונ 23, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

עמית שרף מונה לאחרונה למאמן הראשי של הפועל חולון, במהלך שבאופן יחסי לא עשה הרבה רעש בעקבות התנודות הרבות בשוק השחקנים. שרף, שמשמש גם כעוזר מאמן נבחרת העתודה, עבד בחולון כעוזר מאז קיץ 2018 אחרי שהגיע מעירוני נס ציונה, כשלפרקים הוא הוקפץ גם לעמוד על הקווים כמאמן הראשי של הסגולים, כולל תקופה שבה הוא היה המאמן הזמני של הקבוצה ב”ליגת הקורונה” בעונת 2019/20. המינוי של “שרפי” הוא לא הכי מפתיע שכן הוא מוערך מאוד במועדון ולא ברור בדיוק מה מצבם הכלכלי של הסגולים, ובכל זאת, מבחינה מקצועית נטו ברור שמדובר בסוג של הימור, כאשר הוא עדיין לא שימש כמאמן קבוע. בכתבת “דירוג המאמן הבא של הפועל חולון” דירגתי את שרף במקום השלישי מתוך חמישה שמות, כשבסיבות למה כן ללכת עליו כתבתי את הדברים הבאים: “ההיכרות רבת השנים עם המערכת וההצלחות הגדולות שהיו לו חלק משמעותי בהן, העובדה שהוא כבר היה המאמן הזמני של הקבוצה ב’ליגת הקורונה’ ושבכל פעם שהוא נקרא לדגל הוא השיג תוצאות יפות, לרבות בימי ההרחקות של סטפאנוס דדאס. זוכה להערכה רבה מצד כל אנשי חולון, ובימים שבהם מסאי דגו הופך למאמן הראשי של מכבי חיפה בכדורגל – מינוי של שרף למאמן חולון יכול להיראות הרבה יותר טבעי”. מנגד, בסיבות למה לא ללכת עליו כתבתי את הדברים שלפניכם: “עדיין לא היה מאמן ראשי באופן קבוע, נתפס בחולון כעוזר ויצטרך לצבור מעמד מול כוכבים, כשהמיעוט בניסיון יקשה עליו לגייס שחקנים בכירים”. כעת, הגיע הזמן של אתר “ספורטס רבי” לבחון לעומק את השאלה המסקרנת: האם שרף יצליח כמאמן הראשי של חולון?

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

כדי לנסות להבין האם שרף יצליח כמאמן ראשי, היינו בקשר עם אנשים שמכירים אותו היטב. סטפאנוס דדאס, שהיה מועמד לחזור לחולון אך בסופו של דבר לא הגיע, חושב שלשרף, שכאמור היה עוזרו, יש מספיק ניסיון להוביל קבוצה כרגע. בעידן שלו הוא נתן לו מקום גדול, ושרף אפילו אימן כמה משחקים שהיווני השאיר לו (בעקבות ההרחקות שלו…). גם ב”ליגת הקורונה” בעונת 2019/20, כשדדאס היה ביוון, הייתה לשרף הזדמנות לאמן מספיק משחקים. דדאס חושב שמגיעה לשרף ההזדמנות הזו ובמקרה שיהיה לו מזל עם בחירת השחקנים הוא יכול לעשות עונה מצוינת, והוא מאחל לו רק מזל טוב.

קאליף ווייאט, שעבד עם שרף בנס ציונה בעונת 2017/18 ולאחר מכן בחולון בעונת 2018/19, מגיב למינוי: “שרף!!! בחור נהדר! מאמן גדול. אני שמח בשבילו”.

שון ג’ונס, שעבד עם שרף בעונת 2018/19: “שמעתי את החדשות! אני מתרגש בשבילו, הוא היה המוח מאחורי הקלעים כבר זמן מה אז אני שמח שהוא מקבל הזדמנות להראות מה הוא יכול לעשות. עמית הוא בחור טוב ומאמן טוב. הוא מאוד נכנס לפרטים באיך שהוא מאמן ובסקאוטינג והוא מישהו שאוהב לפתח את השחקנים שמוכנים להקשיב. הפועל חולון נמצאת בידיים טובות”.

גיא פלטין, שעבד עם שרף בעונת 2018/19 וב”ליגת הקורונה”: “מהזמן הקצר שלי איתו אני יכול להגיד שהוא קודם כל בן אדם מדהים וגם כשהייתי שחקן צעיר הוא תמיד שמח לעבוד איתי וניסה לקדם אותי, בנוסף יש לו המון כדורסל והיו לו אחלה מנטורים בדרך שלמד מהם הרבה. מאחל לו המון הצלחה!”.

Amit Sherf – Photo Credit: Dov Halickman

הראל דדון, שעבד עם שרף בעונת 2018/19, שיחק תחתיו ב”ליגת הקורונה” והתאחד איתו בתחילת העונה האחרונה: “קודם כל הוא בן אדם, מדבר איתך בגובה העיניים, כיף להתאמן תחתיו ולשחק בשבילו. בנוסף לזה, מוח כדורסל מבריק. השנים לצד מאמנים גדולים תרמו לו הרבה לניסיון ולדברים שהוא לקח איתו לאורך הדרך, ורואים שהוא למד ומיישם את זה, אפשר ללמוד ממנו המון כדורסל והבנת משחק גדולה”.

ג’ימי הול, ששיחק תחת שרף ב”ליגת הקורונה”: “שמח בשבילו, ואני מאחל לו בהצלחה”.

אוריאל טרוצקי, ששיחק תחת שרף ב”ליגת הקורונה” ועבד איתו בתחילת עונת 2020/21: “שרפי הוא אחד המאמנים שהכי נהניתי לעבוד איתם. הוא גאון כדורסל ובן אדם מדהים שכיף לעבוד איתו. הוא עובד מאוד קשה וכל הזמן חושב כמה צעדים קדימה. אני מאוד שמח בשבילו ובטוח שהוא יהיה אחד המאמנים הגדולים בארץ”.

אייזיה מיילס, שעבד עם שרף בעונת 2020/21: “אוהב את עמית. מאוד שמח בשבילו מכך שהוא מקבל את משרת המאמן הראשי. הוא מאמן טוב מאוד שיודע הרבה על כדורסל. אני זוכר שבכמה משחקים דדאס הורחק ואנחנו היינו בפיגור. ואז עמית היה לוקח פיקוד ועוזר לנו לעשות קאמבק בדרך לניצחון”.

ווילי וורקמן, שגם עבד עם שרף בעונת 2020/21: “אני מאוד מאוד שמח ונרגש עבור שרפי. הוא מאמן גדול ואדם אפילו טוב יותר. אחד האנשים הכי טובים ושעובדים הכי קשה שהייתי בסביבתם ב-10 השנים שלי בכדורסל הישראלי. תהיה לו הצלחה עכשיו ובעתיד”.

Amit Sherf & Tyrus McGee – Photo Credit: Dov Halickman

מייקל קייזר, שזכה עם שרף באליפות בעונת 2021/22, מגלה: “הוא אדם נהדר וטוב לב, אכפתי, שקט, אבל תמיד עובד כדי להיות טוב יותר מהיום הקודם, הוא עזר לי מאוד בתקופה שהייתי בחולון להפוך לא רק לשחקן טוב יותר אלא גם לאדם טוב יותר. על הפרקט הוא נעול כמו השחקנים ותמיד רוצה את הטוב ביותר לא רק מעצמו, אלא גם מהקבוצה. הוא שקט, אבל אתה יודע שהטיגריסים שקטים לפני שהם הולכים להרוג, אני מאוד שמח בשבילו ובשביל המשפחה שלו ונרגש לראות אותו משתלט על חולון, אם למישהו מגיע אז לו”.

סטיב זאק, שזכה עם שרף באליפות בעונת 2021/22: “אחד מהבחורים שעובדים הכי קשה במועדון הזה והשחקנים שמים לב לזה ומכבדים אותו מאוד בגלל זה. תמיד מוכן ובעל מוח כדורסל נהדר. אני חושב שהוא יזכה להצלחה גדולה כמאמן ראשי”.

אריק גרין, שעבד עם שרף בתחילת העונה שהסתיימה: “המאמן מדהים, הוא הולך לעשות שם עבודה נפלאה, הוא יודע את הדברים שלו. חולון בידיים טובות, גם המאמן גיא היה מדהים, הוא היה מתחתיו, למד הרבה, וגם כששרפי נכנס, אימן ועשה אימונים הוא באמת עשה עבודה טובה, אז אני באמת מאמין שהוא הולך להיות מאמן מצוין עבור חולון, ואני חושב שלחולון תהיה עונה נהדרת בשנה הבאה כמו שהמשיכו לעשות בעבר”.

כריס ג’ונסון, שעבד עם שרף בשלוש העונות האחרונות ואף שימש כקפטן בעונה שהסתיימה, מרחיב: “קודם כל אני רוצה לברך אותו, אמרתי לו דרך הוואטסאפ. בסך הכל הוא אדם נהדר, אני מאוד נרגש בשבילו מכך שהוא מקבל את תפקיד המאמן הראשי. אני אוהב את ישראל, ואמרתי לו קודם שאני חושב שיש לו פוטנציאל גדול ושיום אחד הוא יהיה מאמן גדול. זה הזמן שלי אז אני מאוד נרגש לראות מה הוא הולך לעשות עם חולון, האוהדים והארגון. אני יודע שהארגון הזה שם את האמון שלהם בו והם יהיו בידיים טובות. בסך הכל הוא פשוט בחור נהדר, ב-3 השנים האחרונות בנינו מערכת יחסים והוא אחד המאמנים האהובים עליי ללא ספק, בין אם זה מאמנים ראשיים או עוזרי מאמנים, ואתה רואה את זה. ב-3 השנים שהייתי שם הייתה לו ההזדמנות להיות מאמן ראשי או מאמן זמני, גם כשהמאמן נבעט החוצה הוא לקח פיקוד. אם אני לא טועה, אני חושב שאולי הוא הפסיד משחק אחד מתוך המשחקים ששיחקנו כשהוא היה שם כמאמן ראשי. במיוחד אני זוכר את קרשיאקה לפני שנתיים כשדדאס הורחק, הוא שמר על היציבות שלו, היינו אולי בפיגור של ספרות כפולות וחזרנו וניצחנו בחוץ, אבל זה רק הראה את הטקטיקה שלו ושאפילו שהוא צעיר יש לו הרבה פוטנציאל, הוא מבין את המשחקים, מבין את השחקנים שלו ורק רוצה את הטוב ביותר עבורם, אז אני בהחלט נרגש לראות מה הוא הולך לעשות. השנה בהחלט אשמור איתו על הקשר יחד עם הצוות. אני שמח בשבילו ואני מאחל לו רק את הטוב ביותר”.

אז האם שרף אכן יצליח? מוקדם לדעת, אבל דבר אחד ברור וכמעט מיותר לציון לפי מה שקראתם: מדובר במינוי הכי ראוי שיש.

Amit Sherf – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!