92-73 לליאור אליהו וירושלים על אילת

מאי 10, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים אירחה את הפועל אילת במסגרת המחזור ה30 בסיבוב השלישי של ליגת העל. ירושלים מגיעה למשחק בתחושה של חוסר יציבות לאחר 2 הפסדים רצופים, לגלבוע גליל ולהפועל תל אביב, בנוסף ל3 שחקנים משמעותיים חסרים עקב פציעות: סטראטוס פרפרוגלו, ג׳רום דייסון וריצ׳ארד האוול. אילת מגיעה למשחק הזה בסגל מלא אחרי ניצחון ביתי מרשים ביותר על מכבי תל אביב, במטרה לחולל עוד הפתעה גדולה. לפני המשחק קיבל ליאור אליהו תשואות ועידוד מהקהל על הישגו האישי של 4000 נקודות בקריירה, אבל הקהל לא ידע מה הולך לצאת מאליהו במהלך המשחק עצמו. המשחק הוא גם מפגש פיקנטי בין עודד קטש לשרון דרוקר, 2 מאמנים שאימנו את היריבה בעבר.

הרבע הראשון היה בשליטה ירושלמית, והיא גמרה אותו ביתרון 19-15 הרבה בזכות ההגנה אבל בעיקר הרבה בזכות קיילין לוקאס, שניצל את ההיעדרות של שחקני המפתח עם 8 נקודות כולל סל כמה שניות לפני סיום הרבע. ברבע השני אילת לקחה יתרון ראשון הרבה בעזרת עמית שמחון ואפיק ניסים, שהראה שוב שזה לא הגיל אלא התרגיל, 28-26 ופסק זמן ירושלמי. ירושלים עם שלשות של קינסי המצויין והלפרין, עלתה מהר מאוד ל32-28 ושרון דרוקר לקח פסק זמן. ירושלים כבר ברחה לפער דו ספרתי עם 43-32 מעוד שלשה של הלפרין. המחצית נגמרה ב44-36 לירושלים, כשקינסי קולע 11 נקודות ולוקח 8 ריבאונדים, ובשורות אילת בלט עמית שמחון עם 7 נקודות ו5 ריבאונדים. בהפסקת המחצית נכנס לאולם לא פחות מאשר אמארה סטודמאייר שקיבל את הכבוד לו הוא ראוי מהקהל שאוהב אותו כל כך ומתגעגע אליו. הרבע השלישי נפתח בסימן אמארה גם על הפרקט, וירושלים רצה ליתרון 51-36 קבוצתי, כשבר טימור בולט. ליאור אליהו שרושם עונה בינונית, עשה עוד לפני סוף הרבע השלישי 8 נקודות אך לא פחות מדהים, 12(!) אסיסטים המהווים עבורו שוויון לשיא קריירה. קיילין לוקאס עם 7 נקודות ברבע השלישי ויותם הלפרין גמרו את הסיפור עם 71-51 בסיום הרבע השלישי. ברבע הרביעי אליהו כבר שבר את שיא הקריירה שלו, ובנוסף לכך קבע דאבל דאבל עם הנקודה העשירית שלו במשחק. בהחלט יום מיוחד לליאור אליהו.
הגארבג׳ טיים הארוך נמשך עד לסיום, 92-73 לירושלים. מצטיין המשחק הוא בצדק ליאור אליהו שקבע דאבל דאבל ושיא קריירה של 15 אסיסטים. עוד בירושלים הצטיינו לוקאס עם 19 נקודות, הלפרין עם 17 נקודות ורוברטס עם 14 נקודות. באילת הופיע רק עמית שמחון עם 20 נקודות.

עודד קטש ציין בסיום שלמרות שנעדרו 3 שחקנים הקבוצה הראתה בגרות וניסיון במשחק מצויין. על המשחק של ליאור אליהו אמר קטש שאפשר להפיק מאליהו הרבה ושזה צעד חשוב בשבילו כדי לחזור למסלול. על הגעתו של אמארה סטודמאייר למשחק אמר קטש שהוא ערך 2 אימונים עם הקבוצה והוא אישיות מאוד חיובית להיות איתו. אליהו עצמו שמח מאוד על הניצחון והדגיש שהשיא האישי שלו היה קסום כי הוא הגיע כעזרה גדולה מאוד לקבוצה. שרון דרוקר התבאס מאוד מההופעה של קבוצתו וציין שהשחקנים שיחקו בעייפות והקבוצה הייתה רעה. עוד אמר דרוקר שהקבוצה איבדה כדורים בטיפשות וחזרה על טעויות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!