9 נק’ ברבע הראשון, 71:48 בפוזשנים ו-48% לשלוש: על הניצחון של חולון

מרץ 17, 2022 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

שביעות רצון בהפועל חולון מניצחון החוץ 68:71 על לודוויגסבורג בגרמניה. הקבוצה של המאמן גיא גודס פתחה את המשחק בצורה התקפית לא טובה מול הקבוצה הקשוחה כאשר תוצאת הרבע הראשון עמדה על 9:11 לגרמנים, אך בהמשך דברים הלכו הרבה יותר חלק כאשר חולון ניצחה את הרבע השני 13:19 וקלעה 21 נקודות ברבע השלישי בנוסף ל-22 נקודות ברבע הרביעי. חולון קלעה היטב מחוץ לקשת (12 מ-25 לשלוש, 48%), כאשר היא מסרה 20 אסיסטים לעומת 15 איבודים. בזכות הניצחון, חולון ניצבת כעת במקום השני בבית ט’ בליגת האלופות עם מאזן 2:3, כאשר לודוויגסבורג שהפסידה לסגולים גם בסיבוב הראשון ניצבת לפניה עם אותו מאזן בעקבות היתרון שלה בהפרש הסלים (פלוס 18 לעומת פלוס 15 של חולון). אחריהן דולקת דיז’ון הצרפתית עם מאזן דומה, כאשר הפרש הסלים של הקבוצה שכבר ניצחה את חולון ותפגוש אותה במחזור האחרון בשבוע הבא בישראל הוא מינוס 8. במקום האחרון בשלב הבתים השני במסגרת שלב הטופ 16 נמצאת גלאטסראיי, שאיבדה כל סיכוי להעפיל לטופ 8 כשהיא אוחזת במאזן 4:1.

עוד בנושא זה: 9 לג’ונסון ורגלנד, כמה לשאר? ציוני השחקנים של הפועל חולון בניצחון על לודוויגסבורג

“ניצחון קשה, אנחנו יודעים שלודוויגסבורג היא קבוצה טובה. הם שיחקו ביום שני אז ידענו שאנחנו צריכים לבוא לפה ולהיות אגרסיביים”, אמר במסיבת העיתונאים בסיום כריס ג’ונסון, שהוביל את חולון עם 17 נקודות (2 מ-3 לשתיים, 3 מ-4 לשלוש) ו-6 ריבאונדים תוך שהוא התעלה במאני טיים. “קרדיט להם, אבל בסופו של יום הגענו לפה ועשינו את העבודה. בישראל היו להם 20 ריבאונדים בהתקפה, זה אחד הדברים שהמאמן שם עליהם דגש הערב, פשוט להרחיק אותם מהזכוכיות, לשחק בצורה אגרסיבית, לבצע בוקס אאוט ולהתאים את עצמנו לאינטנסיביות שלהם, ועשינו את זה”.

Chris Johnson – Photo Credit: Champions League

לא רק ג’ונסון היה מצוין: ג’ו רגלנד שלט בקצב עם 15 נקודות (2 מ-3 לשתיים, 3 מ-6 לשלוש) ו-9 אסיסטים ב-38 דקות (יותר מכל אחד אחר), מייקל קייזר (5 מ-5 לשתיים, 5 ריבאונדים) ורפי מנקו (3 מ-5 לשלוש, 7 ריבאונדים) סיפקו 11 נקודות כל אחד, כשאדם סמית’ שלא הורגש במשך דקות ארוכות עשה ככל העולה על רוחו ברגעים המכריעים בדרך ל-10 נקודות (2 מ-4 לשלוש). גם גיא פניני ששוב לא היה מדויק מחוץ לקשת (2 נקודות, 0 מ-4 לשלוש) ידע לתרום עם 5 אסיסטים ללא שום איבוד וסטיב זאק (2 נקודות ו-4 ריבאונדים) סיפק הגנה טובה. רק טיירוס מגי נראה פחות טוב (3 נקודות ב-1 מ-3 מהשדה, 5 איבודים), כאשר עומר טל לא שותף במשחק שממנו נעדר פרדריק בורדיון שחש רגישות בשריר הירך האחורי עוד במהלך משחק הליגה מול מכבי ראשל”צ, ניסה להתאמן בגרמניה אך ללא הצלחה ועם חזרת הקבוצה לארץ יעבור בירור רפואי על מנת לאמוד את חומרת הפציעה.

“קודם כל אני רוצה לברך את הקבוצה שלנו, אני חושב שידענו שאנחנו באים לשחק מול קבוצה מאוד-מאוד אגרסיבית ששיחקה ביום שני כך שידענו שהם יהיו תשושים ועייפים מצד אחד, אבל מצד שני זו קבוצה שלא מוותרת ומשחקת קשה, כשהנשק שלהם הוא ללחוץ את הכדור ולהכריח את הקבוצה היריבה להרבה איבודים”, סיכם גודס. “זה מה שקרה לנו ברבע הראשון כשאיבדנו את הכדור 7 פעמים ושלחנו אותם בסך הכל ל-16 נקודות מ-15 איבודים, אז זה היה נזק גדול בשבילנו וגם בכל הנוגע לזכוכיות במחצית הראשונה הם לקחו 8 ריבאונדים בהתקפה ולאחר מכן 5 במחצית השנייה. אני חושב שעשינו בסוף עבודה די טובה, אני יודע שנלחמנו תחת הזכוכיות, שחקנים היו על הפרקט ושתי הקבוצות הן מאוד אגרסיביות, אנחנו זוכרים את המשחק בחולון שזו הייתה אותה אגרסיביות משני הצדדים, אבל אני ממש שמח בשביל הקבוצה שלנו שהצלחנו לנצח במקום קשה נגד קבוצה מאוד קשה עם מאמן מצוין. עשינו את העבודה שלנו אבל עדיין לא סיימנו אותה כי בשבוע הבא יש לנו משחק בישראל מול דיז’ון במטרה להעפיל לטופ 8. עשינו צעד אחד קדימה, אבל אנחנו צריכים להסתכל קדימה עכשיו”.

Guy Goodes – Photo Credit: Champions League

אחת הנקודות המעניינות של המשחק נגעה לסגנון המשחק של לודוויגסבורג, שכידוע משחקת תמיד עם קשיחות הגנתית ובהתקפה לוקחת החלטות בזהירות. ראינו את זה גם הפעם כשהקבוצה הגרמנית של המאמן ג’ון פטריק לקחה 13 ריבאונדים בהתקפה כפי שציין גודס לעומת 3 בלבד של חולון במשחק שבו שתי הקבוצות לקחו בסך הכל כמות זהה של ריבאונדים (38), כאשר לודוויגסבורג שמסרה 14 אסיסטים לעומת 4 איבודים בלבד רשמה 71 זריקות מהשדה (רק 32.5% לשתיים, בנוסף ל-11 מ-31 לשלוש ששווים 35.5%) ביחס ל-48 זריקות של הסגולים. מי שהוביל את לודוויגסבורג עם 22 נקודות היה יונה רדבו, שסיפק 22 נקודות (4 מ-9 לשלוש) ו-8 ריבאונדים. בעניין אחר, שתי הקבוצות לא היו מדויקות במיוחד מקו העונשין (חולון עם 11 מ-17 בדרך ל-64.7%, לודוויגסבורג עם 9 מ-16 בדרך ל-56.2%). “ידענו איך לודוויגסבורג משחקת וזה היה הבדל גדול בפער של הפוזשנים, 71 לעומת 48, הם מקבלים הרבה פוזשנים נוספים כי הם חוטפים את הכדור הרבה והולכים לריבאונד ההתקפה, אבל עשינו עבודה טובה מבחינה הגנתית”, הסביר גודס. “כמובן שאי אפשר להתעלם מהתשישות של לודוויגסבורג ששיחקה ביום שני והגיעה להארכה כשזה דבר שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, אבל זה בסופו של יום לוח הזמנים ואני שמח שעם כל הפוזשנים הנוספים שהיו ללודוויגסבורג הצלחנו בפוזשן האחרון לקלוע סל מצוין ולנצח את המשחק בסוף”.

המאמן הוסיף: “עשינו ניצחון מאוד-מאוד חשוב במקום שלא קל לשחק בו. לודוויגסבורג קבוצה מאוד אגרסיבית שמוציאה אותך מהשטף של המשחק וגורמת לך להמון איבודי כדור. הם משחקים בסגנון מאוד-מאוד ייחודי להם ושונה שמקשה על כל הקבוצות שמשחקות נגדם. ברבע הראשון הייתה לנו בעיה עם זה ואיבדנו 7 כדורים למרות שדיברנו על זה והראינו את הסיטואציות, היה קשה לשחקנים להסתגל לסגנון הזה, אבל בחצי השני איבדנו רק 3 כדורים והתחלנו לעשות מהלכים יותר טובים, ולשמחתי בסוף ידענו גם לעשות את המהלכים הנכונים בשביל לנצח את המשחק. זה ניצחון גדול עבורנו, אנחנו מסתכלים קדימה ליום רביעי למשחק אולי הכי חשוב”.

Jonah Radebaugh – Photo Credit: Champions League

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!