50 אחוזים מאוהדי הפועל ירושלים חושבים שדן שמיר צריך להיות המאמן של הקבוצה

יונ 7, 2022 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל ירושלים עומדת בפני קיץ גורלי. כשברקע האפשרות של חזרה ליורוקאפ שאותה אוהדים רבים חושבים שצריך לממש, מעל הכל מסקרן לדעת מי יהיה המאמן של הקבוצה. אחרי עונה שאותה התחיל אורן עמיאל כמאמן ושבה בסופו של דבר יותם הלפרין עשה את המעבר מעמדת המנהל הספורטיבי אל הקווים, ראשי המועדון צריכים לקבוע מי יהיה המאמן של הקבוצה. האפשרויות הן די מצומצמות על הנייר: הישארות עם הלפרין על הקווים היא בהחלט אפשרית, הגעה של מאמן זר כלשהו נחשבת בגדר הימור אך יכולה להתברר כהצלחה, דן שמיר צפוי לחזור לאמן בישראל אחרי כמה שנים בניו זילנד ברייקרס מהליגה האוסטרלית, וגם עודד קטש שזכה בשני גביעים בקדנציה השנייה שלו עם הקבוצה וכיום משמש כמנהל המקצועי של הפועל גלבוע/גליל כשהוא לא עומד באופן פעיל על הקווים עשוי להילקח בחשבון. כדי להבין מה הקהל חושב, פרסמנו סקר בקבוצות הפייסבוק “הפרלמנט של מחוץ לחומות” ו”הפועל ירושלים כדורסל” עם השאלה הבאה שזכתה למענה של מאות אוהדים (200 ב”הפרלמנט של מחוץ לחומות” ו-213 ב”הפועל ירושלים כדורסל”, יש להתחשב בכך שיכול להיות שמספר אוהדים ענו על הסקר בכל אחת משתי הקבוצות, אך הפער בין התוצאות בקבוצות אינו גדול ובהחלט מהווה מדגם מייצג): מי צריך להיות המאמן של הפועל ירושלים?

על פי האוהדים, התשובה ברורה. שמיר, שזכה בשני גביעים עם ירושלים בקדנציה הראשונה שלו במועדון, צועד בראש בשתי הקבוצות עם לא פחות מ-51% מהקולות ב”הפועל ירושלים כדורסל” ו-48% ב”הפרלמנט של מחוץ לחומות”. אחריו, מגיעות האופציות של מאמן זר וקטש: ב”הפועל ירושלים כדורסל” קטש קיבל 19% מהקולות והאופציה של מאמן זר 16%, ואילו ב”הפרלמנט של מחוץ לחומות” קטש קיבל רק 11% והאפשרות של מאמן זר קיבלה 18%. באופן מעניין, הלפרין קיבל 12% מהקולות בכל אחד מהסקרים: ב”הפועל ירושלים כדורסל” הנתון הזה הוא נמוך משאר האופציות, וב”הפרלמנט מחוץ לחומות” הנתון הזה הוא גבוה במעט מזה של קטש. מאמנים אחרים, שנוספו לסקר על ידי אוהדים, קיבלו אחוז די נמוך של הצבעות ולא נציין אותם כאן.

אם צריך להסביר את התוצאות, אז אין ספק שנדמה שרוב האוהדים רוצים רענון למרות הכדורסל ההתקפי והאטרקטיבי של קטש, שכן הוא אימן בקבוצה לא מזמן ועזב אותה לפנאתינייקוס במהלך עונת 2020/21. במובן הזה, למרות ששמיר רשם עונה לא טובה בכלל בליגה האוסטרלית וכבר אימן בעבר את ירושלים, הקדנציה שלו בבירה הייתה לפני הרבה זמן, בשנים 2006-2008, והוא כאמור הצליח בה בנוסף לכך שבהמשך הקריירה רשם הצלחות אחרות. כמו שנכתב, האופציה של מאמן זר היא בגדר הימור ויכולה להיות הצלחה גדולה כמו שהיה עם סימונה פיאניג’אני אך גם יכולה להיות כישלון חרוץ כמו שהיה עם פוטיס קציקאריס ודאיניוס אדומייטיס. אחוז הקולות הנמוך יחסית שמקבל הלפרין מעיד על כך שהאוהדים רוצים ללכת על מניה יותר בטוחה ומנוסה בעמדת המאמן כדי שתהיה לקבוצה עונה טובה אחרי שנים לא מספיק טובות.

Yotam Halperin – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!