5 סיבות לכך שהפועל גלבוע/גליל תזכה באליפות

יונ 13, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הפועל גלבוע/גליל תתארח בהיכל מנורה מבטחים כדי לפגוש את מכבי תל אביב למשחק הראשון בסדרת הטוב משלושה של גמר הפלייאוף בליגת העל. לקראת המשחק החשוב, ניסינו למצוא 5 סיבות לכך שגלבוע/גליל תזכה באליפות.

1. אבישי גורדון והנוסטלגיה מ-2010
מאמן גלבוע/גליל יודע מה זה לנצח את מכבי תל אביב בגמר ולזכות באליפות. הוא עשה זאת כשחקן ב-2008 עם הפועל חולון וב-2010 עם גלבוע/גליל. אלו דברים שלא רבים זוכים לעשות. הפעם, גורדון ינסה לשחזר את ההישג שעשה בתור גארד של גלבוע/גליל, רק שהעונה הוא מחזיק בכובע של מאמן ראשי. “אליפות לא מדברים, אליפות עושים”, זו המנטרה שעליה חוזר גורדון בצניעות. בתור מי שמבחינתי הוא מאמן העונה, אין ספק שגורדון מסוגל לעשות זאת.

2. המאזן הפנימי
גלבוע/גליל הראתה העונה שהיא מסוגלת לנצח את מכבי ת”א. ליתר דיוק, היא מחזיקה במאזן חיובי מולה כשהיא ניצחה את האלופה פעמיים והפסידה פעם אחת בלבד, גם היא בקושי. גלבוע ניצחה את מכבי גם בבית וגם בחוץ, והיא למעשה הקבוצה היחידה בישראל שניצחה העונה את מכבי יותר מפעם אחת. כבר הוכח שלגלבוע יש מאצ’אפ טוב מול מכבי.

3. יפתח זיו
שחקן העונה הישראלי הוא יפתח זיו. הרכז המצוין גורר המון עניין, בין אם זה מקבוצות אחרות ובין אם זה בגלל הפרסום מחוץ לפרקט. הווינר הגדול של גלבוע, שקלע סל ניצחון מדהים במשחק הראשון בסדרת חצי הגמר מול הפועל חולון, רוצה להשתיק את כל המבקרים אחת ולתמיד. אין דרך טובה יותר עבור “ווסטברוק הישראלי” לעשות זאת מאשר על הפרקט.

4. השחקנים הצעירים והמוכשרים
הפועל גלבוע/גליל היא הקבוצה הצעירה ביותר בליגה, כך עלה מבדיקה שערכנו בתחילת העונה. נדמה שהרוח הצעירה הזאת מסייעת מאוד לקבוצה להצליח, כשהרגליים הטריות עושות את העבודה. הרוקי קרי בלאקשיר הוא שחקן יוצא מן הכלל, וגם ג’הייבה פלויד הוא פשוט מדהים מתחת לצבע. אסור לשכוח שהתלכיד הנהדר שנבנה לא עבר שום שינוי משמעותי בסגל השחקנים העונה.

5. חיים בסרט
אפשר לעשות סרט שלם על הסיפור המיוחד של גלבוע/גליל העונה. אפשר לדבר על העזיבה של ליאור ליובין וההגעה של גורדון, אבל זה משני למען האמת. כי גלבוע העונה היא קבוצה שמתעסקת ב”משחק החיים”: בקיץ הוחתם קורן ג’ורנו שניצח באופן מרגש את מחלת הסרטן, אך לצערה של גלבוע היא ספגה מקרה מצער באמצע העונה כששחקן הקבוצה, דניאל ששון, נפצע בתאונת דרכים. כעת, לשחקנים של גורדון יש הזדמנות פז לזכות באליפות. בשבילם, ובשביל ששון. סרט הוליוודי, כבר אמרנו?

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!