5 נקודות על הניצחון של מכבי תל אביב מול בולוניה

ינו 11, 2024 | אירופה, כדורסל

על ידי Nate Dror

קרדיט לתמונה הראשית: Dragan Tesic

1. ערב חלומי

זה היה אחד מהמשחקים הטובים ביותר של מכבי בעידן קטש! וללא ספק, הטוב ביותר בכל התקופה בבלגרד. לראשונה מזה הרבה מאוד זמן מכבי הצליחה להדליק את הניצוץ שאפיין אותה בסוף העונה הקודמת. היא אמנם פתחה לא טוב, אבל מהר מאוד השתלטה על המשחק, והפגינה יעילות מרשימה בשני צידי הפרקט! הצהובים קלעו 1.25 נקודות בממוצע לפוזשן בהתקפה, ספגו רק 1.03 נקודות בממוצע לפוזשן בהגנה, והתעלו על בולוניה כמעט בכל פרמטר. כל זה השתקף בפער אסטרונומי של 35 הפרש במדד (77:112)!

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

מעל הכל, זה היה משחק קבוצתי נפלא, בו מכבי שיחקה על היתרונות שלה, הלכה על האנשים החמים בהתקפה, לקחה את ההימורים הנכונים בהגנה, ובסוף, ניצחה בגדול במבחן התוצאה. ולא סתם ניצחה… גם השיגה את ההפרש הנצרך שיעניק לה את העדיפות בטבלה במידה ושתי הקבוצות יסיימו באותו מאזן. וזה, ממש לא מובן מאליו!

Photo Credit: Dragan Tesic

2. שחקן על

המשחק הזה מעל הכל היה תזכורת לכולם עד כמה ווייד בולדווין הוא שחקן על! עד עכשיו העונה, שמו של ווייד לא ממש הוזכר בהקשרים פוזיטיביים במיוחד, אבל גם בימים פחות טובים, תמיד ברור לחלוטין שאם מכבי רוצה להצליח העונה – ווייד זה האיש שלה. מי שצייץ שלא יהיו עוד עבירות טכניות ב-2024 בינתיים עומד במילה, ובכלל, נראה שהאיש החליט לעשות טוויסט בשנה האזרחית החדשה. ווייד אתמול היה מחויב מתמיד, ובמשחק חכם וקבוצתי הוא הנהיג את מכבי לניצחון במשחק אול אראונד מופלא!

בסך הכל, ב-32 דקות הוא קלע 22 נקודות (8/15 מהשדה, 4/4 מהקו), מסר 8 אסיסטים, קטף 5 ריבאונדים, וסיים עם 29 מדד! וכאמור, הוא גם היה ה”ברומטר”. בדקות ששיחק מכבי הייתה ב-21+, ב-8 הדקות שישב על הספסל דווקא האיטלקים היו אלו שהיו ב-4+.

ללא ספק, אפשר להגיד שזה היה המשחק הכי טוב שלו העונה!

Wade Baldwin – Photo Credit: Dragan Tesic

3. נקמה מתוקה

במשחק הקודם בין הקבוצות מכבי תל אביב הפסידה בעיקר בגלל מחצית שנייה נרפית, בה בולוניה השתלטה על המשחק ולקחה אותו לכיוון שלה. במובן מסוים, המשחק אתמול היה סוג של תמונת מראה.
אחרי מחצית ראשונה יחסית צמודה מכבי עלתה למחצית השנייה, ועוד פעם, ה”רבע השלישי של קטש” נתן את ההצגה. במצב של 48:51 למכבי – 7 דקות לסיום הרבע, קטש, כפי שהיה צריך לעשות, השתמש בחוכמה ברוטציה הרחבה. הוא הוריד לספסל את בראון וקולסון, העלה לפרקט את ג’ונדי ומנקו לצד ווייד, סורקין וניבו, ואז, התחילה המסיבה! מכבי בדקות הללו הייתה ברגעים הכי יפים שלה העונה. מנקו שוב הוכיח שלא סתם הוא השחקן עם היעילות ההגנתית הכי טובה (בפער) בקבוצה, וההרכב הוורסטילי אפשר למכבי לשחק מהר ולרוץ בצד אחד, ולשמור טוב בצד השני. המגמה המשיכה גם כשווב וריברו נכנסו במקום סורקין וניבו, ובסך הכל, את 6 הדקות שחלפו מרגע ההוצאה של בראון וקולסון מכבי ניצחה 12:19 במבחן התוצאה, ומכאן, הצליחה לשנות לגמרי את תמונת המשחק.

ווייד בשיאו ביחד עם רוטציה רחבה שבנויה על העוגנים הישראלים! זאת מכבי!!

Oded Kattash – credit: Dragan Tesic

4. שובו של הנכס

כמובן, המשחק הזה היה “משחק החזרה” של ג’ון דיברתולומאו הגדול, שזוכה ממני מזה שנים לכינוי המסחרי: “הנכס”.

עד עכשיו העונה, הנכס היה בהקפאה. אולי זה הצירוף של תמיר בלאט, אבל ג’ונדי התחיל את העונה לא טוב. מתוך תשעת המשחקים הראשונים, רק בפעם אחת (פאו חוץ), הוא התעלה, ובארבעה מקרים סיים אפילו ללא נקודה. הצרות המשיכו כשהוא נפצע, ובמשחקים רבים היו ניכרים געגועים מצד מכבי לשחקן המומנטום הכי טוב שלה.

והנה, סופסוף זה קרה. אמש, בהיעדרו של תמיר בלאט, ג’ונדי קיבל שוב את הבמה, וב-23 הדקות שלו על הפרקט הנכס ניפק הצגה!

הוא להט עם 16 נקודות (4/7 מהשדה, 5/5 מהקו), הוסיף 4 ריבאונדים, אסיסט ו-2 חטיפות גדולות מול איבוד אחד בלבד, וסיים עם 20 בגזרת המדד. ביחד עם מנקו, הוא היה ה”עוגן” של מכבי בהגנה, תוך כדי שהוא מביא לקבוצה אלמנטים של לחץ על הכדור ודיפלקשנים, כמו שרק הוא יודע. וזה, היה מאוד מאוד חסר עד עכשיו.

במילה אחת: נכס!

בעשר מילים: קטש צריך להצליח לשלב אותו גם בימים שתמיר בלאט כשיר!

Jon DiBartolomeo – Photo Credit: Dragan Tesic

5. לקראת פרטיזן בלגרד

מכבי תל אביב תסגור את השבוע שלה בדיוק באותו מקום בו התחילה: בלגרד! אלא, שהפעם, היא תהיה באולם אחר מול קבוצה אחרת ועם קהל. הרבה קהל… הניצחון על בולוניה במובן מסוים, מוריד ממכבי הרבה מאוד לחץ לקראת פרטיזן, אבל הוא גם עלול לפתוח מקום לשאננות. מכבי צריכה להיזהר מזה.

עד עכשיו בעידן קטש מכבי תל אביב סיימה את הרוב המוחלט של השבועות הכפולים שלה עם 1/2, והפעם יש כאן הזדמנות אדירה. אם מכבי תנצח ותעשה 2/2 זו תהיה חתיכת הצהרה, ובעיקר, יתרון גדול מול היריבות לקראת ההמשך. כמו למשל, פתיחת פער של 3.5 משחקים בטבלה מפרטיזן בלגרד. על הנייר, זה לא הולך להיות קל. כמו מול בולוניה, גם הפעם, מכבי לא תהיה הקבוצה העדיפה, בטח לא מול קבוצה שכמעט לא הפסידה העונה בבית (7/9). המפתחות יהיו כמובן עוד משחק בשליטת ווייד בולדווין, וגם הפעם, משחק עם רוטציה רחבה. חלוקת הדקות מול בולוניה הייתה מצויינת וקטש חייב להמשיך עם המגמה.

עניין סגנון המשחק הוא מעניין. פרטיזן של העידן החדש היא קבוצה שבנויה על אלמנטים של משחק ריצה, ויש לה לא מעט קווים מקבילים למכבי תל אביב. בחלקם, היא גם יותר טובה ממנה, כמו למשל בעניין היעילות ההתקפית. אז האם מכבי צריכה לשחק לאט ואולי לגרור את המשחק לכיוון “מחוזות ההגנה” (והבושידו)? לא בטוח… מכבי תל אביב צריכה לשחק את הכדורסל שלה. אם היא תהיה מספיק אגרסיבית בצבע, תפגין את היעילות שהיא מפגינה כל העונה בריבאונד ההתקפה, ובעיקר לא תאפשר לפרטיזן את המשחק הקבוצתי שלה, אז במקרה כזה, בלי קשר ל”שאלת הסגנון”, סביר מאוד להניח שידה תהיה על העליונה!

Zeljko Obradovic – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!