5 הפאוור פורוורדים של מכבי תל אביב: דירוג

יול 23, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אחד הדברים הבולטים ביותר שעולים כשמסתכלים על הסגל של מכבי תל אביב זה הריבוי בפאוור פורוורדים. אחרי הפרישה של עומרי כספי מכדורסל, הקבוצה החליטה להחתים את רומן סורקין, ובכך היא למעשה כבר סופרת עומס של 5 פאוור פורוורדים בסגל. כעת, כש-5 השחקנים האלו צפויים להילחם על 40 דקות בסך הכל במיוחד ביורוליג (כששמים בצד את השחקנים שיכולים לשחק בכמה עמדות), צפוי לנו קרב מרתק מאוד לא רק על הכניסה לסגל אלא בעיקר על זמן המשחק בעמדה מספר 4. בעקבות כך, בחרנו לדרג את אותם 5 שחקנים מבחינת המקום שלהם ברוטציה כפי שנראה כרגע והדקות שיקבלו.

Omri Casspi – Photo Credit: Dov Halickman

  1. עוז בלייזר

ללא מעט רגעים בעונה האחרונה זה נראה מבטיח, בעיקר בליגה וגם במשחק הבלתי נשכח בחצי גמר גביע המדינה מול הפועל חולון. אלא שככל שעבר הזמן, יאניס ספרופולוס נתן לעוז בלייזר פחות ופחות דקות, ואפילו במשחקים המכריעים בליגה הוא בקושי שותף. בלייזר בן ה-28 לבסוף נשאר והיתרון שלו הוא ההיכרות עם המערכת והחיוביות בחדר ההלבשה, אך נדמה שהוא נמצא בעמדת נחיתות בקרב על הדקות, וביורוליג הוא עלול שלא להירשם לחלק מהמשחקים. בלייזר עשוי דווקא לזכות ליותר דקות בעמדת הסמול פורוורד בזכות העובדה שהוא יכול לשחק שם, ולכן הסיטואציה כאן היא לא בדיוק 40 דקות ל-5 שחקנים, אלא יותר דקות שניתן לחלק בעקבות הגיוון בעמדות מצד חלק מהשחקנים. בלייזר יקבל הזדמנות מסוימת, אין סיבה שלא. יהיה מרתק, זה בטוח.

Oz Blayzer – Photo Credit: Dov Halickman

  1. רומן סורקין

זו הייתה עונה משונה עבור רומן סורקין. הוא ירד ליגה עם מכבי חיפה, אך ברוב הזמן דווקא הציג יכולת מפלצתית. עם זאת, היו לו כמה משחקים רעים מאוד וגם אחוזים חלשים ביותר לשלוש (17.8%, אחרון בליגה מבין 72 השחקנים ששיחקו בלפחות חצי מהמשחקים וזרקו לפחות פעמיים בממוצע למשחק מהטווח!). וזה לא שסורקין לא יודע לקלוע שלשות. הרי רק בעונה לפני כן הוא הראה עד כמה הוא מגוון עם 38.4%. התחושה היא שספרופולוס מאמין בסורקין בן ה-24 (“מדובר בשחקן שיש לו את כל הפוטנציאל לבסס את הכדורסל שלו גם ברמת יורוליג, לכן החתמנו אותו”), אך אם השלשות לא ייכנסו אז הסבלנות אליו תהיה בערך כמו שהיא הייתה לטי ג’יי קליין שהצטרף באמצע העונה שעברה. בדיוק מהסיבות האלו, סורקין חתם לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת. מבין הישראלים ברשימה הזאת, הוא כנראה השחקן עם הפוטנציאל הגדול ביותר, ובזכות היכולת שלו לשחק כסנטר (לפחות בליגה) הוא יקבל הזדמנות להציג את מה שיש לו.

Roman Sorkin – Photo Credit: Basket.co.il

  1. ג’ייק כהן

מנהיג, דמות חיובית בחדר ההלבשה, שחקן שכל קבוצה תשמח שיהיה אצלה. אלו הדברים שנוהגים להגיד על ג’ייק כהן. לשחקן בן ה-30 יש את הניסיון הדרוש כדי להופיע במדי מכבי תל אביב בכל מצב ומסגרת, ולכן הוא נמצא במקום הזה ברשימה. הוא שיחק לא פחות מ-87 משחקים ביורוליג, ולכן יש לו יתרון גדול על בלייזר ובעיקר על סורקין בסיכוי לקבל דקות משמעותיות. ובכל זאת, כהן שחוזר לקדנציה שלישית במדים הצהובים לא מגיע אחרי עונה גדולה באוברדוירו הספרדית. עם העומס בעמדה שלו והחסרונות המובנים, קשה לדמיין אותו משחזר את עונת השיא שרשם ב-2019/20 (5.4 דקות ביורוליג), כשהוא גם ידע לתרום מעט בעת הצורך בתור סנטר. למרות הכל, המקום של כהן ברוטציה הוא הכי בטוח מבין הישראלים שנלחמים איתו על הדקות בעמדה מספר 4.

Jake Cohen – Photo Credit: Dov Halickman

  1. אנג’לו קלויארו

הוא יכול לפתוח עונה מחוץ לסגל או כדמות שולית ברוטציה, אבל בסופו של דבר אנג’לו קלויארו תמיד ימצא את הדרך להפוך לשחקן שאין לו תחליף, לטוב ולרע. רבים לא יבינו איך גם כשקלויארו לא מציג יכולת משכנעת הוא מוצא את עצמו לרוב בחמישייה ביורוליג, אך אז מגיעים המשחקים שמראים את החשיבות שלו. קלויארו בן ה-31 היה שחקן משמעותי מאוד בזכייה של מכבי תל אביב באליפות האחרונה, וכעת הציפייה ממנו תהיה להציג יציבות גם ביורוליג. בזכות היכולת שלו לשחק בעמדות 3-4, ספרופולוס עדיין יבנה עליו, גם אם פחות מאשר בעבר. המאמן סומך עליו בעיניים עצומות.

Angelo Caloiaro – Photo Credit: Euroleague.net

  1. דריק וויליאמס

השם הנוצץ ביותר ברשימה ואחד הנוצצים ביותר בסגל. דריק וויליאמס מגיע למכבי תל אביב עם שכר גבוה וציפיות גבוהות, והוא יהיה חייב להחזיר על הפרקט בהקדם. לא מעט אנשים יגידו שהשכר המוערך שמקבל וויליאמס מהווה אינדיקציה לעסקה טובה שעשתה מכבי, אך בכל זאת הוא שחקן יקר שהעיניים יהיו נשואות אליו והציפיות בהתאם. המעמד של וויליאמס בקבוצה יהיה בכיר מאוד, בתור שחקן שנבחר במקום השני בדראפט 2011. וויליאמס בן ה-30 ישמח להגיע לפלייאוף ביורוליג לראשונה בקריירה, וקבוצתו תהיה זקוקה לו כשזאת גם המטרה שלה. את הדקות אין ספק שהוא יקבל.

Derrick Williams – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!