5 המשחקים הגדולים של סקוטי ווילבקין עם מכבי ת”א ביורוליג: דירוג

אוק 7, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

ההופעה של סקוטי ווילבקין בשבוע שעבר מול באיירן מינכן הייתה ללא ספק אחת המרשימות ביותר שלו במכבי תל אביב, ביורוליג ובכלל בקריירה. כעת, כשברור שיהיה קשה מאוד לדרג את כל המשחקים של ווילבקין במכבי תל אביב, ביורוליג ובקריירה כולה, בחרנו להתמקד בדבר ספציפי: המשחקים של הגארד במדי מכבי תל אביב ביורוליג. כך, למעשה, בחרנו לגשת למשימה הלא פשוטה ולדרג את 5 משחקי היורוליג הגדולים ביותר של סקוטי ווילבקין במכבי תל אביב. איזה משחקים נכנסו לרשימה? מה הגיע למקום הראשון? הכל בפנים.

5. ניצחון הבית 64:65 על אולימפיאקוס בעונת 2018/19

רמת הביצוע מבחינה התקפית באותו משחק הייתה מאוד נמוכה, ולראיה כמות הנקודות הנוראית של שתי הקבוצות, אך בסופו של דבר אנשים יזכרו רק את הסוף. הלוזר הגדול של מכבי תל אביב עד אותו משחק, סקוטי ווילבקין, הפך פתאום לווינר הגדול של הקבוצה עם סל ניצחון בשניות הסיום. האגדה החדשה החלה להיכתב, ואף אחד לא יזכור שהמשחק שלו באופן כללי לא היה מבריק במיוחד (17 נקודות, 1 מ-7 לשלוש).

4. ניצחון הבית 80:90 על צסק”א מוסקבה בעונת 2019/20

יש קבוצות שניצחון נגדן מלמד על הצהרת כוונות. כזה הוא כל ניצחון של מכבי תל אביב על צסק”א מוסקבה. עונת 2019/20 הייתה קסומה מבחינת מכבי ת”א (לפני שהקורונה הופיעה…), אך עד מפגש הבית עם צסק”א היא לא ניצחה אף מעצמה ממשית. באותו משחק מול צסק”א זה השתנה. ווילבקין הוביל עם 22 נקודות, אך מרשים אפילו יותר היה מספר האסיסטים שלו (9). ווילבקין רשם מדד 33 באותו משחק, שיא קריירה ביורוליג עד היום.

3. ניצחון הבית 70:71 על אולימפיאקוס בעונת 2019/20

שוב אולימפיאקוס ביד אליהו, ושוב סל ניצחון של ווילבקין. הפעם ווילבקין כבר הגיע למפגש מול היוונים בתור קונצנזוס ביציעים, והוא החזיר בגדול עם הופעה של 21 נקודות, כשהסיבה המרכזית לכך שהמשחק הזה נמצא בדירוג הוא כמובן בזכות שלשת הניצחון של ווילבקין בשניות הסיום.

2. ניצחון החוץ 68:78 על בודצ’נוסט בעונת 2018/19

מכבי תל אביב הגיעה למחזור השלישי של עונת 2018/19 ביורוליג ללא ניצחון. מי שהצליח למנוע מבוכה מול בודצ’נוסט היה ווילבקין, שהוביל קאמבק וסיפק בסך הכל שיא קריירה של 28 נקודות במפעל (4 מ-5 לשתיים, 6 מ-11 לשלוש), בדרך לזכייה הראשונה שלו בתואר שחקן המחזור. זה היה ניצחון היורוליג היחיד של ווילבקין תחת נבן ספאחיה, המאמן שהביא אותו לצהובים.

1. ניצחון הבית 68:69 על באיירן מינכן בעונת 2021/22

משחק פתיחת עונה, ההיכל מפוצץ, ולמרות ההכנה המסובכת למכבי תל אביב לא היו תירוצים בגלל שיריבתה הגרמנית הייתה בסגל חסר בעקבות פציעות וקורונה. מי שדאג שהמשחק יסתיים בניצחון ולא בהפסד מתסכל היה כמובו ווילבקין, שהשווה את שיא הקריירה ביורוליג עם 28 נקודות (4 מ-7 לשתיים, 4 מ-6 לשלוש, 8 מ-8 מקו העונשין), קלע 13 מתוך 15 הנקודות של קבוצתו ברבע האחרון והכריע את המשחק מהקו בדרך לתואר שחקן המחזור. למעשה, ווילבקין היה היחיד במכבי בדאבל פיגרס בנקודות, ואין ספק שבלעדיו היא הייתה מפסידה את המשחק ופותחת את העונה ברגל שמאל. מה שמדהים הוא שווילבקין הגיע אחרי הכנה עוד יותר מבולגת מרוב חבריו לקבוצה, ולמרות הכל הוא הראה שדווקא עכשיו, בניגוד לתחזיות, הקבוצה תלויה בו יותר מתמיד.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!