5 ההשפלות הגדולות של ספרופולוס במכבי: דירוג

אוק 11, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Moshe Halickman

יאניס ספרופולוס ספג המון ביקורות לאחר ההפסד הביתי של מכבי תל אביב 75:63 לכוכב האדום בלגרד הסרבית בחמישי האחרון. כעת, ערכתי דירוג מיוחד שבו נזכרתי בהשפלות הגדולות ביותר שחטפה מכבי ביורוליג בתקופת המאמן היווני. איזה משחקים נכנסו לרשימה? מה הגיע למקום הראשון? הכל בפנים.

5. הפסד החוץ 80:68 לבאיירן מינכן בעונת 2019/20

יש מספר משחקים שהיו יכולים להיכנס בקלות לדירוג, אך בחרתי לכלול את המשחק הזה בטופ 5. גם בעונה שבה כמעט הכל הלך מושלם למכבי תל אביב וליאניס ספרופולוס, הקבוצה הראתה שהיא אנושית. היא חטאה בחטא היוהרה אחרי שלושה ניצחונות רצופים (כולל ברצלונה ומילאנו בבית) ונכנעה בגרמניה לבאיירן מינכן מתחתית טבלת היורוליג, במה שהיה כנראה המשחק הכי מאכזב שלה באירופה באותה עונה קסומה, שנקטעה רק בגלל הקורונה.

4. הפסד החוץ 97:73 לבאסקוניה בעונת 2018/19

משחק חוץ זה עולם אחר לעומת משחק בית ביורוליג, ומכבי תל אביב היא אחת הקבוצות שמראות את הניגוד הזה בצורה הבולטת ביותר. מותר להפסיד משחקי חוץ, לפעמים אף מצופה, בטח מול קבוצות מרכז טבלה ומעלה, אבל יש גם דרך. באותה תבוסה מכבי של ספרופולוס לא הייתה בכלל בכיוון מהרגע הראשון, ובגארבג’ טיים היא אפילו נתנה לנער צעיר, דני אבדיה שמו, לשחק את כל 10 הדקות של הרבע הרביעי.

3. הפסד הבית לאנאדולו אפס 90:66 בעונת 2020/21

מול כל יריבה אחרת, ואם זה היה קורה בכל עונה אחרת, הפסד הבית הגדול בתולדות מכבי תל אביב באירופה היה תופס לא רק מקום גבוה יותר בדירוג אלא גם את המקום הראשון. אלא שאי אפשר רק לשחק לפי שיאים, וצריך לזכור שאנאדולו אפס של העונה שעברה, בסופו של דבר, הפכה לאלופת אירופה. כל זה לא אוסר עלינו לדבר על הבושה: הפער הגדול, האוהדים שכן הורשו להיכנס למשחק ביד אליהו למרות הקורונה וסבלו כמעט מכל רגע ובעיקר ההבנה שמכבי ת”א היא כבר ממש לא באמת בליגה של אריות אירופה הם הדברים הבעייתיים בסיפור.

2. הפסד החוץ 81:63 לפנאתינייקוס בעונת 2020/21

9 נקודות למכבי תל אביב ברבע הראשון, 8 בלבד באחרון. ממול עודד קטש וקבוצת התחתית החביבה שלו. צריך להסביר עוד למה המשחק הזה נמצא כאן? אה, ולעוד מישהו יש תחושה שאותו קטש לא רחוק מחזרה למכבי ת”א?

1. הפסד הבית 75:63 לכוכב האדום בלגרד בעונת 2021/22

המשחק הזה עדיין טרי בראש, והוא הותיר רושם כל כך גרוע. ההגנה מאפשרת ליריבה החלשה להבקיע מול שער ריק, ההתקפה נוראית, משעממת, חסרת יצירתיות ומתבססת באמת רק על סקוטי ווילבקין, יפתח זיו פותח בחמישייה ונראה לא טוב בכלל מהרגע הראשון, הקהל ביד אליהו מואס בכדורסל שהוא רואה לאחרונה ביורוליג וספרופולוס כבר לא נחשב לקונצנזוס ביציעים. יכול להיות שזה המשחק שבבוא היום יחרוץ את גורל המאמן היווני.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!