3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לברצלונה

על ידי Joshua Halickman

3 נקודות על המשחק בין מכבי תל אביב לברצלונה:

1. טירוף על הפרקט. אין עוד מושג טוב יותר מזה שיכול להגדיר את המשחק של מכבי תל אביב נגד ברצלונה ביד אליהו. מכבי תל אביב הגיעה למשחק כשריבוי סטיגמות עומדות על ראשה, והיא עברה כמעט כל אחד מהם. לא חיברה 3 ניצחונות רצופים ביורוליג מאז ימי רמי הדר? המשימה תושלם במהרה מול ברצלונה בערך כבר ברבע השני. לא מנצחת קבוצות בכירות בבית העונה? אז ברצלונה מהמקום השישי שנמצאת עם 5 ניצחונות רצופים תהיה הקורבן. מכבי תל אביב גם הצליחה לקלוע לא פחות מעשר (!)שלשות רק במחצית הראשונה. רוצים עוד מספרים הזויים שקרו על הפרקט? מכבי תל אביב הצליחה לעלות ליתרון 38. תזכירו לנו מתי בפעם האחרונה היא עלתה ליתרון ענק שכזה במשחק יורוליג???מכבי תל אביב גם הצליחה לחטוף ריצת 19-0, ועדיין הביסה את היריבה. וזה ממש לא היה הסוף, כי לא הגענו לנתונים העצומים באמת. מכבי תל אביב קלעה 57 נקודות רק במחצית הראשונה, נגלה לכם שבתבוסה של מכבי תל אביב לאותה ברצלונה העונה היא קלעה נקודה אחת יותר בכל המשחק, 58. רוצים אפילו עוד? ברצלונה הקשוחה של סבטיסלאב פשיץ’ היא קבוצת ההגנה השנייה בטיבה ביורוליג, כזאת שסופגת 75.6 נקודות בלבד למשחק. ומול מכבי תל אביב? עזבו את ה57 שמכבי קלעה במחצית הראשונה, עזבו את ה98 שמכבי קלעה במשחק כולו, אלא תשימו לב לזה שמכבי תל אביב הגיעה ל76 נקודות, יותר ממה שברצלונה סופגת במשחק ממוצע, כשנשארו יותר מ14 (!)דקות לשחק עד סוף המשחק. קבוצה פשוט שוברת שיאים ומנפצת סטיגמות.

2. ג’ון דיברתולומיאו. הרכז תופס לאחרונה מקום של קבע ברוטציה של יאניס ספרופולוס, אבל משחק כזה עוד לא היה לו. ג’ון די קלע 14 נקודות במעט יותר מ13 דקות על הפרקט, כל הנקודות היו במחצית הראשונה, וגם היה למצטיין המשחק. הוא תפר בין השאר 4 שלשות, והיה אחראי לבריחה הגדולה של מכבי תל אביב ברבע השני, כשגם הצליח לקלוע שלשה גדולה עם סיום המחצית הראשונה. אם עד עכשיו הקפטן של מכבי תל אביב לא היה תופס מקום של קבע ביורוליג אלא רק בליגה, אין ספק שעכשיו הגיע הזמן שלו להוביל את הקבוצה. מגיע לו.

3. התפרקות טוטאלית. אסור, פשוט אסור למכבי תל אביב לעשות את מה שעשתה ברבע הרביעי. אחרי שהיא הובילה בשיאה ב38 הפרש לשלב מסויים ברבע השלישי, היא הראתה הרבה סימני דאגה. הרבע הרביעי נפתח בחזרה לתחיה של ברצלונה, שהצליחה עם ריצת 22-0 לחזור למשחק ולהוריד ל13 הפרש בלבד, מה שגרם לדאגה בקרב אוהדי מכבי תל אביב. היא ספגה 31 נקודות ברבע הרביעי, מספר אסטרונומי לכל הדעות. ומה עוד קרה? מכבי תל אביב ניצחה ב16 הפרש, מספר מרשים שכולם היו חותמים עליו במכבי תל אביב לפני המשחק, אך לפי ההתפתחויות זאת לא התוצאה הכי טובה בשביל מכבי תל אביב כי היא הפסידה באותו ההפרש במשחק החוץ בברצלונה, ולמקרה שהקבוצות יהיו צמודות בטבלה הדבר עשוי להשפיע. מה שבטוח, המאמן יאניס ספרופולוס צריך לשפר את המצב המנטלי בקרב שחקניו, כדי שאיבודי יתרון כאלה לא יקרו עוד בעתיד בתוך הקבוצה.

הארכה: הרבה קרדיט מגיע לטאריק בלאק. הסנטר כבר תקופה אחרונה לא מצדיק את הציפיות הגבוהות שתלו בו במועדון. אבל בתקופה האחרונה נדמה שהכל מצליח להתחבר לאמריקני. בלאק היה חלק מהניצחון הגדול של הקבוצה במשחק מול צסק”א במוסקבה, היה נהדר בליגה מול הפועל באר שבע, ומול ברצלונה היה שם כשהיה צריך אותו. בלאק ניצל את זה שקווין סראפין היה רק מעט יותר מ6 דקות על הפרקט בגלל שלא היה כשיר לגמרי, והוא קלע לא פחות מ16 נקודות, עם 6 מ6 מהשדה, והוריד גם 7 ריבאונדים. בלאק הוכיח ממה הוא עשוי באמת כשקלע לא מעט נקודות חשובות ברבע הרביעי כשקבוצתו התקשתה ויכלה לאבד בקלות את המשחק, והראה שיש על מי לסמוך. נקווה בשבילו שימשיך במגמת השיפור.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!