3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לעירוני נהריה

נוב 4, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

סיכום המשחק בין הפועל ירושלים לעירוני נהריה: הפועל ירושלים אירחה את עירוני נהריה למשחק במסגרת המחזור ה5 של ליגת העל. ירושלים, שמקבלת משחק ראשון של טיישון תומאס העונה בליגה, פוגשת את קבוצתו של עוזר המאמן שלה לשעבר, מיקי גורקה, שלכבודו גם נערך טקס לפני המשחק.

הרבע הראשון התחיל בסימן ירושלמי בזכות תמיר בלאט, המשיך עם עצירה קצרה עקב בעיות בלוח התוצאות של המשחק, והסתיים ביתרון 21-14 לטובת הירושלמים. הרבע השני כבר כמעט ולא היה תחרותי, וירושלים שייטה ליתרון 45-24 בסיום המחצית בזכות שלשה גדולה של ג׳יימס פלדין על הבאזר. רבע שלישי חד צדדי מאי פעם לטובת ירושלים הסתכם ביתרון של 39, 73-34. הרבע הרביעי היה גארבג׳ טיים ארוך שבסיומו הביסה הפועל ירושלים את עירוני נהריה, 92-53. הרבו לקלוע לירושלים: בר טימור עם 14 נקודות, תמיר בלאט עם 13 נקודות.
הרבה לקלוע לנהריה: טרי אלן עם 14 נקודות.

3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לעירוני נהריה:

1) שלשות. יום רע ונורא היה לעירוני נהריה מול הפועל ירושלים בצורה כל כך קיצונית ומשפילה שנדירה מאוד בנופי הכדורסל הישראלי. 39 הפרש, התקפה חלשה לעומת הגנה רפה, אבל כל זה כלום לעומת הזריקות מהשלוש של הקבוצה. 26 זריקות מחוץ לקשת ניסתה נהריה במשחק, אף לא אחד מהם אפילו נכנס. גם מיקי גורקה לא האמין במצב הקבוצה הנדיר מאוד מחוץ לקשת. מספרים כאלה אנחנו נקווה שלא נראה עוד, ושנהריה תחזור להיות קבוצה תחרותית וטובה. אחד מהחלשים בנהריה במפתיע היה מייק הנרי. דשון באטלר דיבר על היום של הנרי: ״ידענו שמייק הוא שחקן מצויין והוא היה אחד מהמטרות הגדולות שלנו לקראת המשחק, כי קשה מאוד לשמור עליו. לנהריה יש סגל מוכשר מאוד שבוודאי יצליח בהמשך״. נהריה תהיה חייבת לחזור מהר מאוד למסלול התחרותיות וקליעת השלשות כדי להתמודד בעתיד עם יריבות כמו הפועל ירושלים.

2) קשה להתעלם מהנתון הבא: כל שחקן של הפועל ירושלים הצליח לעלות על לוח התוצאות במשחק. אם זה כריס ג׳ונסון העקבי, אליהו הוותיק או עידן רג׳ואן, כל שחקן של הפועל ירושלים הצליח ליהנות מקליעת סל, דבר שמראה על הקבוצתיות שיש במשחק של הפועל ירושלים תחת עודד קטש. בכל שלב של המשחק היו מעורבים שחקנים אחרים במלאכה: תמיר בלאט פתח נהדר, פלדין הבריק בסוף המחצית הראשונה, בר טימור היה נהדר ויוגב אוחיון שלט היטב בעניינים ברבע האחרון. אם לירושלים יש משהו חיובי ביותר לקחת מהמשחק הזה, זה בוודאי הקבוצתיות שיש בכל חלקי הקבוצה.

3) עודד קטש ידע עליות ומורדות בזמן כל כך קצר העונה בהפועל ירושלים. ההכנה התחרותית, הפתיחה הנהדרת בכל המסגרות, ההפסדים לגליל ולאנטוורפן, ועכשיו החזרה לעניינים של הקבוצה עם הופעות גדולות מול פואנלברדה ועכשיו מול נהריה. קטש ציין לאחר המשחק שכמאמן הוא יודע לזהות מתי יש ירידת מתח בקבוצה, אבל לפעמים הפסדים כואבים באים לו בהפתעה אחרי שהקבוצה שלו דווקא הגיעה מוכנה ועם אנרגיות נכונות למשחק. מה שבטוח, לקטש אסור שתהיה ירידת מתח בקבוצה במשחק החשוב בליגת האלופות נגד נימבורק ביום רביעי.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!