3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים להפועל תל אביב

דצמ 8, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים אירחה את הפועל תל אביב למשחק מסקרן בליגת ווינר. 2 הקבוצות מגיעות למשחק במומנטום טוב שהחל לפני פגרת הנבחרות, ורוצות לנצח במטרה להמשיך במומנטום החיובי. לפני המשחק נערך טקס הדלקת נרות חנוכה, ולשחקני 2 הקבוצות נלוו ילדי ארגון ״שלוה״ כחלק ממסורת מבורכת של הפועל ירושלים והארגון. ריצ׳ארד האוול קיבל זר פרחים מהאקסית ירושלים.

רבע ראשון התקפי נהדר של ירושלים העלה אותה ליתרון 19-26 בסיום הרבע. ברבע השני, בזכות יכולת נהדרת של ג׳יימס פלדין, ירושלים הצליחה לעלות ל25 הפרש וסיימה את המחצית ביתרון 21, 33-54. הרבע השלישי היה כולו של הפועל תל אביב. הרבע נפתח באיחור עקב תקלה בשעון ה24, אבל בזכות רבע אדיר של התל אביבים היא היא הצליחה לחזור עד כדי פיגור 11 בלבד מסל על הבאזר של רביב לימונד, 57-68 לירושלים בסיום הרבע. הרבע הרביעי נפתח בסערה של אירועים. ג׳ייקובן בראון נפגע, ולאחר מכן הפועל תל אביב הצליחה לצמצם ל6 הפרש בלבד, 68-74 שגרם לעודד קטש להזעיק פסק זמן בהול. ירושלים חזרה לעצמה אחרי פסק הזמן, ושלשה גדולה של בר טימור קבעה יתרון 68-80 לירושלים. ירושלים הצליחה לשמור על היתרון שלה עד לסיום, ולבסוף ניצחה 75-87. הרבו לקלוע לירושלים: פלדין עם 24 נקודות, אוואנס עם 14 נקודות, טימור עם 13 נקודות. הרבו לקלוע להפועל תל אביב: האוול עם 22 נקודות, מקניל עם 15 נקודות, לימונד עם 14 נקודות.

3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים להפועל תל אביב:

1) בר טימור. הגארד הישראלי לא ראה הרבה פרקט לאחרונה מעודד קטש, וזה בלשון המעטה. אם בנבחרת ישראל ואם בהפועל ירושלים, טימור קיבל פירורי דקות. אבל מול הפועל תל אביב המגמה השתנתה. טימור פתח בהתלהבות וחטף כדור כבר בשניות הראשונות, והמשיך למשחק מצויין של 13 נקודות, כולל שלשה קריטית שאפילו הוציאה את הבעלים אייל חומסקי לחגיגות. טימור עצמו אמר על המשחק האישי והקבוצתי שעשה, ״אני מרגיש טוב. שמח תמיד לעזור וזה נהדר שאנחנו מנצחים ומתקדמים״. אין ספק שלטימור יש את כל הסיבות להרגיש טוב, ואחרי הרבה זמן גם ראינו אותו עוזר לקבוצה של קטש ומחפה על משחק פחות טוב של תמיר בלאט.

2) זה לא היה משחק מדהים של הפועל תל אביב. מה שהפועל תל אביב כן יכולה לקחת מהמשחק הזה זה היכולת של ריצ׳ארד האוול, שהצטרף לקבוצה לא מזמן. האוול, ששיחק נגד האקסית בארנה, הגיע עם המון רעב ורצון ומבחינה אישית הצליח עם דאבל דאבל שכלל לא פחות מ22 נקודות. מבחינה קבוצתית גם האוול לא הצליח להציל את הפועל תל אביב. רביב לימונד התייחס ליכולת של האוול, ״האוול לוקח המון תשומת לב והוא עושה המון בשביל הקבוצה. הוא עושה את מה שהמאמן רוצה ממנו ומעבר ליכולות המקצועיות שלו הוא חבר טוב לקבוצה אז אין לי הרבה יותר מה לבקש ממנו״. גם למאמנו של האוול דני פרנקו היה מה להגיד, ״ריצ׳י נבנה יחד איתנו תוך כדי תנועה. אנחנו לא משחקים עם אותה קבוצה הרבה זמן ביחד ולכן אנחנו נצטרך להשתפר״. אם ככה האוול ישחק במשך כל העונה, להפועל תל אביב יש רק מה להרוויח.

3) התעלומה: מה הסיפור של רפי מנקו והפועל תל אביב? ספויילר: אין לנו תשובה. מה שבטוח, היה קרע מסויים בינו לבין הנהלת הקבוצה. דני פרנקו הטיח דברים נגד ההנהלה והסביר שההחלטה לשחרורו של מנקו לא הייתה מקצועית אלא של ההנהלה בלבד. כשרביב לימונד נשאל גם כן על מנקו הוא ענה ש״נאמר לו לא להתייחס לעניין״. דברים עוד יכולים להתפתח לכל כיוון, ואולי עוד נראה את מנקו חזרה בהפועל תל אביב אם 2 הצדדים יתפשרו ויגיעו לעמק השווה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!