3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לדיז׳ון

נוב 20, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

סיכום המשחק בין הפועל ירושלים לנאנטר: הפועל ירושלים אירחה את דיז׳ון הצרפתית במסגרת משחק בית בליגת האלופות של פיב״א. ברבע הראשון היתרון עבר מצד לצד, כשבסיום הרבע מובילה ירושלים 23-20. בפתיחת הרבע השני, שלל פעולות מדהימות של אמארה סטודמאייר הקנו לירושלים יתרון 34-24 וסטנדינג אוביישן מהקהל לכבוד סטודמאייר. דיז׳ון הצליחה לצמצם פערים בזמן שסטודמאייר הורד לספסל, אך הכוכב חזר וקינח עם דאנק על סיום המחצית, 48-39 לירושלים. ברבע השלישי ירושלים כבר החלה לברוח, והיא גם סיימה את הרבע ביתרון לא קטן, 66-54. ברבע האחרון דיז׳ון הורידה את ההפרש ל4 בלבד וגרמה לרגעי מתח ביציעים, אלא שאז הופיע תמיר בלאט וירושלים הצליחה לרוץ ולסיים את המשחק בניצחון, 86-72. הרבו לקלוע לירושלים: כריס ג׳ונסון עם 17 נקודות, תמיר בלאט עם 15 נקודות, אמארה סטודמאייר וג׳יימס פלדין עם 13 נקודות כ״א. הרבו לקלוע לדיז׳ון: אבדולאי ליום עם 18 נקודות, ראיין פירסון עם 13 נקודות.

3 נקודות על המשחק בין הפועל ירושלים לדיז׳ון:

1) אמארה סטודמאייר היה פשוט בלתי ניתן לעצירה היום. אחרי כל הופעה גדולה שלו מדהים להיזכר איך שזכינו ששחקן כזה בכלל משחק אצלנו בישראל. 13 נקודות הוא קלע בניצחון קבוצתו, אבל הוא היה פשוט הרבה מעבר לזה. חסימות, מדד פלוס מינוס מרשים, ובעיקר הטבעות לכל עבר, כולל על סיום המחצית הראשונה. הכל פשוט הלך לאמארה סטודמאייר, שזכה לקריאות עידוד מהקהל ולסטנדינג אוביישן מכובד. סטודמאייר גם הספיק לנקות קצת את הפרקט ולהראות שהוא רק עוד אחד מהחבר׳ה. סטודמאייר הוא פשוט אישיות מיוחדת וכוכב גם בגילו המתקדם, 36, אגב הוא חגג את יום ההולדת לפני ימים ספורים. סטודמאייר עצמו אמר דברים אחרי המשחק: ״אנחנו מרגישים מצויין, זה ניצחון מעולה עבורינו, יש לנו הרבה ביטחון עצמי ואנחנו צריכים להמשיך הלאה. אני מנסה להראות את הדומיננטיות שלי בכל רגע שאני נמצא על הפרקט, הקבוצה נותנת לי המון ואני מחזיר עם תרומה בהגנה. המאמן קטש עושה עבודה מצויינת באיך שהוא שולט עלינו ועל המשחק, ויש לנו חבורה רצינית מאוד של שחקנים מפני שאין לנו בכלל אגו וזה הופך את זה למיוחד מאוד עבורינו״.

2) עודד קטש היה יכול להיות מרוצה, אולי חוץ מכך שקבוצתו לא השכילה להרוג ולנצח את המשחק הרבה יותר מוקדם. ״זה טוב שסיימנו את הסיבוב הראשון עם ניצחון, זה לא היה קל. 35 דקות לא הרגנו את המשחק, כן עשינו את העבודה בצד ההגנתי. לא עשינו משהו יוצא דופן, אני אוהב לראות את הדרך שבה אנחנו משחקים, לקחנו זריקות טובות אבל לא הרגנו את המשחק. תמיר בלאט היה מעולה בדקות האחרונות, צריך לדעת להמשיך לשחק חזק. הייתי קונה את זה אם היו אומרים לי שנהיה במאזן 6-1 בסיום הסיבוב הראשון, אנחנו שמחים ואמנם מרגישים ירידה בדרך המשחק בתקופה האחרונה, לפעמים זה טבעי, צריך ללמוד מזה, יש אינטנסיביות גדולה וכמה שחקנים צריכים לתקן דברים בעיקר עם הוידיאו. חסרים לנו אימונים בתקופה הזאת. שחקנים משחקים לפעמים יותר ולפעמים פחות, נותן קרדיט לשחקנים, לכולם יש חלק בקבוצה מנצחת ובארגון מצליח ואפשר רק להרוויח״.

3) ״אני חושב שבמחצית השנייה השתפרנו ונתנו את ההכי טוב שלנו. המאמן עזר לנו מאוד ועודד אותנו במחצית״. אלו דבריו של כריס ג׳ונסון. לאמריקני היה משחק פשוט נהדר עם 17 נקודות ובעיקר הראה שיתוף פעולה מעולה עם אמארה סטודמאייר. לג׳ונסון היה משחק פחות טוב בהפסד להפועל אילת כמו גם חברו לקבוצה תמיר בלאט, אבל נגד דיז׳ון שניהם הופיעו בענק, כשבלאט הצליח להרוג את המשחק בדקות הסיום. קצת יותר יציבות, ולירושלים יש רק מה להרוויח מיוצרי המשחק שלה

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!