3 נקודות על המשחק בין אא״ק אתונה להפועל ירושלים

אוק 11, 2018 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים לא יכלה לעשות פתיחה טובה יותר לעונה של בליגת האלופות כאשר היא ניצחה 79-75 באוא״קה ארנה. אא״ק לקחה את ההובלה במחצית עם 42-31. המארחים הובילו בריבאונד במחצית הראשונה (27-18) וגם באחוזים מהשדה (43%-34%) אחרי 20 דקות. דושאן סאקוטה, ג׳יאנוליס קרנצאקיס ווינס והאנטר הובילו את הדרך לאא״ק עם 8 נקודות כל אחד, כשג׳ייקובן בראון קולע 9 נקודות לירושלים. המחצית השנייה הייתה שונה לגמרי עבור החניכים של עודד קטש, וקבוצתו הסתערה עם ריצת 21-3 הרבה בזכות בראון, כריס ג׳ונסון, תמיר בלאט ודשון באטלר. הריצה החזקה שלהם והטירוף עשה את כל ההבדל וירושלים עלתה ליתרון 58-55 אחרי 30 דקות. הרבע האחרון הראה שירושלים כבר עלתה ליתרון 12 נקודות, 71-59 עם 5:01 דקות לסוף המשחק, אבל אז אא״ק התעשתה והורידה את התוצאה ל77-75 בלבד, עם 10 שניות לסוף המשחק. אבל החטאות מהקו של חאבייר רת׳מאייס וזריקות עונשין שנכנסו של באטלר ופלדין הבטיחו את הניצחון המוצדק של ירושלים, שלוקחת הביתה ניצחון חשוב.

1. אני לא יודע בדיוק מה אמר עודד קטש לחניכיו במחצית, אבל מה שהוא אמר עזר לג׳ייקובן בראון וחבריו לרוץ ריצת 21-3 מדהימה. החבורה של בראון, ג׳ונסון, אוונס ובאטלר החלה לפרק את אא״ק. אם זה היה הזריקות של בראון והמסירות שלו, כריס ג׳ונסון עם ההגנה המשובחת שלו, באטלר עם הגיע קחו המדהים שלו בכדורסל, שבשלב מסויים שם אותו בפלוס 24 בפלוס מינוס, או אוונס עם דאנק חשוב ומטריף, ירושלים עשתה זאת בזכות כל הגיוון שיש לה. אבל לא רק בזכות הגיוון והכישרון שלה; ירושלים עשתה זאת בזכות קבוצתיות, שלא נעלמה גם כשהקבוצה נקלעה לפיגור גדול במחצית הראשונה. מאמן אא״ק לוקה בנצ׳י האשים ללא סוף את שחקניו על המבטים וההתנהגות שלהם בריצה של ירושלים 21-3. הוא חתך ללא הרף את שחקניו על ההתנהגות שלהם אחרי המשחק במסיבת העיתונאים. לא בדיוק ההתחלה שרצתה אא״ק.

2) כריס ג׳ונסון נתן את הכל כמו שכתוב למעלה, והוא דיבר על מה שקרה במחצית השניה, ״הבאנו אנרגיה וכולנו נלחמנו ברבע השלישי. כולנו שיחקנו ביחד ובעוצמה ואני חושב שזה מה שמייחד אותנו. אם כולם יכולים להיות קשוחים כל הזמן נהיה קבוצה שלא קל לנצח אותה. היה לנו משימה גדולה ברבע השלישי ועשינו את הריצה״. הם עשו ריצה ועוד איך. ריצה ששינתה להם את הקמפיין בליגת האלופות וכבר על המשחק הראשון שלהם במפעל. אתה יכול להפסיד טורניר במשחקים הראשונים, אבל אתה לא יכול לזכות בו. הדרך שבה הם השיגו את הניצחון גרם להם להתחיל את הטורניר בצורה מצויינת.

3) עודד קטש הסכים אבל גם ציין שעוד יש הרבה עבודה לעשות, ״זה תמיד כיף לנצח, במיוחד כשאתה בחוץ במשחק הראשון של המפעל ועוד מול מחזיקת הגביע. זה אומר הרבה, אבל לא יותר מזה. אנחנו צריכים לקחת את הניצחון הזה ולהיות גאים באיך ששיחקנו במיוחד במחצית השנייה אבל עוד יש הרבה שינויים לעשות כדי להשתפר. אנחנו צריכים לאסוף ניצחונות וזה תמיד חשוב לפתוח ברגל ימין. יש עוד הרבה עבודה לפנינו״.

הארכה: יום הולדת שמח עודד קטש! למאמן הפועל ירושלים לא היה יכול להיות פתיחה טובה יותר לעונה בליגת האלופות, במיוחד ביום ההולדת ה44 שלו! קטש דיבר על האהבה שלו לאתונה אחרי שהזכרתי לו את הניצחון הפחות שמח עבורו, עם פנאתינייקוס מול מכבי תל אביב באותו האולם, אואקה: ״אמרתי לשחקנים שלי שאני לא איש של ימי הולדת ושאני לא אוהב מתנות, אבל זה מיוחד, במיוחד באתונה. אתם יודעים עד כמה אני אוהב את האנשים היוונים ואת העיר אתונה וזה תמיד מיוחד בשבילי להיות פה. השנתיים ששיחקתי פה היו מיוחדות ומחאות בזיכרונות, אבל לצערי אלו היו העונות האחרונות שלי כשחקן. הייתי מאוד רוצה להיות עם המשפחה שלי ביום ההולדת, אבל אם לא איתם אז המקום הכי טוב לחגוג בו יום הולדת זה אתונה, יוון. יום הולדת שמח!

עובדות קצרות:
1) אמארה סטודמאייר שיחק 13 דקות, בהם קלע 4 נקודות והוריד 5 ריבאונדים. עם זאת, הוא שיחק רק 3 דקות במחצית השניה. אלכס צ׳וברביץ׳ שיחק כמעט 7 דקות במחצית השנייה, בהן הראה נוכחות פיזית כשקלע 4 נקודות והיה עם מדד פלוס מינוס של +11!

2) בר טימור לא שיחק בכלל. איני יודע למה לא שותף, אבל יוגב אוחיון שיחק 6:17 כולם במחצית הראשונה, דווקא אחרי שנפצע בקרסול, ולכן זאת הייתה הפתעה.

3) כ5000 אוהדים היו באואקה וכ50 מהם היו אוהדים של הפועל ירושלים, שישבו בצידי הפרקט כשהמשטרה שומרת עליהם. הפ עודדו את השחקנים בסיום הניצחון ואת ליאור אליהו כשהתראיין אחרי המשחק.

4) היו דגלי פלסטין וחיזבאללה שהוצגו בדיוק מאחורי הספסל של אא״ק אתונה. במחצית דגל פלסטין הועבר אל מאחורי הסל שאליו קלעה ירושלים וליד האולטראס של אא״ק. לא מחזה נעים בכלל.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!