2020/21 של הוויזארדס: נציגנו בוושינגטון, ניל דלאל, מסכם עונה

יונ 7, 2021 | דני אבדיה

על ידי Neil Dalal

עונת 2020-21 של הוושינגטון וויזארדס הגיעה לסיומה ב 2 ביוני אחרי דבר שמעולם לא נראה בעונה כל כך צפופה של שישה חודשים. זמן קצר  לאחר שבחרו בדני אבדיה בבחירה התשיעית בדראפט הדחוי של 2020 הארגון משך את ההצעה ושיחרר את השחקן שנבחר לפני כעשור על ידי וושינגטון ג’ון וול הרכז עבור ראסל ווסטברוק שייכנס בעתיד להיכל התהילה. לאחר פתיחת עונה  עם מאזנים של 0-5, 3-12 ,6-17 ו 17-32. וושינגטון סיימה את העונה הרגילה באופן בלתי רגיל עם מאזן של 17-6, שסוף סוף הם התחילו להתחבר וניצלו את העובדה שהייתה פחות תחרות. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


לאחר שהפסידו לבוסטון סלטיקס בטורניר הפליי-אין, הוויזארדס דאגו לנצח את אינדיאנה פייסרס והבטיחו מפגש בסיבוב הראשון נגד פילדלפיה 76, אבל שבראדלי ביל סחב פציעה בגיד הברך וראסל ווסטברוק סחב פציעה בקרסול ולא היו בריאים ב-100% והמדורגת ראשונה במזרח השלימה סוויפ אלגנטי של 4-1. שלוש שנים חלפו מאז ההופעה האחרונה בפלייאוף 2018 העונה של הוויזארדס יכולה להראות כהצלחה וכאבן דרך קטנה. אבל טומי שפרד הבהיר במהלך יום התקשורת של סיום העונה של הקבוצה שרק ההעפלה לפלייאוף לא תהיה מספיקה (כמו שזו הייתה אמורה להיות). 

החוזה של 35 מיליון דולר לחמש שנים של סקוט ברוקס שנחתם בדיו במהלך הקיץ המשוגע של 2016, אמור לפוג  ומי שקרוב לווסט שפרד אמר שהארגון יעבור תהליך של הערכה מחודשת ויסודית לפני שיוחלט אם סקוט ברוקס יחתום מחדש חוזה עם וושינגטון וויזארדס בעונה הבאה או לא. ברוקס קיבל תמיכה מהרכז הקרוב אליו ראסל ווסטברוק דבר שלא אמור להיות צפוי, בזמן שברוקס תמיד נתן לווסטברוק את הזמן שלו לשחק את המשחק שלו  שלפעמים עשוי לקבוע את ההצלחה הכללית של הקבוצה עם קצב גבוה של איבודי כדור  ויעילות התקפית נמוכה שהסתיימו בזריקות מחצי מרחק מוקדם בשעון הזריקות.


עם תקציב מוגבל לבזבז, למרות ששפרד ציין שהבעלים של הקבוצה טד לאונסיס  הראה רצון   להיכנס למיסוי של מותרות שמוביל להצלחה של הקבוצה, הדרך היחידה של וושינגטון לבצע מהפכה גדולה תהיה  דרך טריידים. אם וושינגטון לא תוכל לצרף כוכב שלישי לסגל לפני העונה הבאה כמו ששפרד אמר זו לא תהיה עונה שנחזור  בה לאחור והעיקר יהיה עם שינויים קטנים מסביב לקצה, וושינגטון תקווה לקפיצה גדולה ביכולות של רוי האצ’ימורה, דניאל גאפורד, תומאס ברייאנט חוזר מהפציעה הקשה ברצועה הצולבת וכמובן דני אבדיה יחזור מהפציעה שלו בשוקית ברגל ימין. 

Deni Avdija – Photo Credit: Washington Wizards


״עם דני הוא בשבוע השישי  של התאוששות  מפציעה שאנחנו חושבים שלא תעבור אחרי 12 שבועות״, שפרד אמר ביום חמישי 12 שעות לאחר שהעונה של הקבוצה הגיעה לסיומה. ״אז הדבר החשוב ביותר בשבילי הוא טיפול היום, דני היה איתנו במסע החוץ האחרון שלנו, צפיתי בטיפול ובשיקום שלו, צפיתי בו במגרש ואני מאוד מרוצה מתהליך השיקום שלו, התקווה שלנו שהוא יהיה בריא ב-100% בזמן שליגת הקיץ תחל, אבל זה לא וודאי שהוא ישחק בליגת הקיץ, אנחנו נעשה את ההערכה  שיגיע הזמן״.

Bradley Beal – Photo Credit: Washington Wizards


וושינגטון וויזארדס  התחייבה לשמור על בראדלי ביל בוושינגטון להמשך הקריירה שלו, אבל שהוא נכנס לשנה האחרונה תחת השליטה של הקבוצה לפני שתהיה לו אפשרות ב-2022-2023 הם יהיו חייבים להראות לו שהוא יכול להתמודד על האליפות בוושינגטון, אחרת הנאמנות שבראדלי ביל הראה עד עכשיו והסבלנות של  שחקן האולסטאר תפקע והוא יבקש לעבור בטרייד דבר שיזרוק את הוויזארדס לתהליך של בנייה מחודשת, דבר שלאונסיס  הצהיר מקודם שהארגון מעולם לא יודה לו. הקיץ הנוכחי יקבל תפקיד מרכזי ויקבע לאיזה כיוון וושינגטון וויזארדס תלך שהיא נעה קדימה לאחר מספר שנים שהם וושינגטון עברה דרך של ייסורים בליגת ה-NBA. 

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!