10,000 צופים וסקוטי ווילבקין אחד: סיכום הניצחון של מכבי

ספט 30, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Elior Gittler

מכבי תל אביב גברה על באיירן מינכן בתוצאה 69:68 במסגרת מחזור הפתיחה של עונת היורוליג. אחרי כשנה וחצי של ציפייה, אלופת המדינה קיבלה את היכל "מנורה מבטחים" שוב מלא בצופים במסגרת האירופית. כל כך הרבה פעמים במהלך העונה הקודמת הזכירו השחקנים והמאמן את החיסרון שיש להם בדמות הקהל. והנה, כאשר האולם ביד אליהו שוב היה צהוב מאוהדים הקבוצה לא רצתה לאכזב אותם, עד כדי כך שהיה נדמה שמכבי דחסה את כל התרחישים האפשריים בארבעים דקות.

בשש הדקות הראשונות המשחק היה צמוד (16:16) אבל עד סוף הרבע מכבי ברחה לבאיירן מינכן מוכת הקורונה – סקוטי ווילבקין (עוד נחזור אליו) הוליך את מכבי לסיום רבע משכנע עם ריצת 7:2. הרבע השני היה המשך ישיר, כאילו לא הייתה הפסקה בין הרבעים. מכבי רצה 12:2 ועלתה ליתרון מבטיח של 37:20, 04:52 דקות לסיום המחצית. ברגעים האלו זה הרגיש שהצהובים על הפרקט יעניקו לאוהדים ביציע קונצרט. לאנדראה טרינקיירי, מאמן הגרמנים, היו תוכניות אחרות והוא הסביר אותם, לאחר המשחק: "יש לי תשוקה לוינסטון צ'רציל שאמר: 'אם אתה עובר דרך הגיהנום, תמשיך ללכת'. אני ניסיתי לעזור טקטית אבל אתה צריך שחקנים שרוצים ללכת בגיהנום. ההיכל היה משוגע, דיברתולומיאו שיחק כמו קליי תומפסון, כדורים נכנסו פנימה מכל מקום ואז אפשר להישבר או להישאר מאוחדים. הורדנו את הפער לשמונה וניסינו לעשות דברים ספציפיים, ללחוץ על הכפתורים הנכונים". אז כפי שניתן להבין מדבריו של טרינקיירי, באיירן חזרה לחיים והתקרבה למכבי, כשתוצאת המחצית הייתה 40:32 לצהובים.

Andrea Trinchieri – Photo Credit: Dov Halickman

הרבע השלישי היה במעמד צד אחד והגרמנים הפכו את התוצאה כשיתרון השיא שלהם ברבע עמד על שמונה נקודות (58:50), דקה ו-13 שניות לסופו. למרות ניסיונות של מכבי לחזור ליתרון, באיירן נשארב מפוקסת ואף הגדילה בתחילת הרבע הרביעי את היתרון לתשע (63:54). כדי לתת את חווית הצפייה המושלמת לצופים באולם (ובבית), וכדי להבטיח ניצחון, מכבי שוב שמה את כל הביצים בשק של סקוטי ווילבקין. בסיום המשחק, יאניס התייחס לכך ואמר: "הראינו שאנחנו מכבי ואנחנו אף פעם לא מוותרים. סקוטי העלה הילוך והראה שהוא דמות כדורסל גדולה". מספר אחת בצהוב והמנהיג הבלתי מעורער של הצהובים בשנים האחרונות, הראה גם היום מי בעל הבית. שלוש עשרה נקודות של ווילבקין מתוך סך החמש עשרה של מכבי עד הסיום, הובילו את מכבי למהפך, לניצחון ראשון ופתיחה מתוקה של העונה, לפחות מבחינת התוצאה.

John Dibartolomeo and Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman

למרות הניצחון, התלות בסקוטי ווילבקין הייתה בולטת והוא היחיד במכבי שקלע בספרות כפולות, כשהשורה הסטטיסטית שלו כוללת  28 נקודות (4/6 לשלוש, 8/8 מהעונשין, שלושה אסיסטים ושלוש חטיפות). הכי קרוב אליו היה ג'ונדי עם 8 נקודות. בגזרת הישראלים יפתח זיו קלע 2 נקודות באחת עשרה דקות ורומן סורקין (שפתח בחמישייה) קלע 3 נקודות בכארבע עשרה דקות. בלייזר לא קלע בשתי דקות וחצי שלו על הפרקט. את קלעי האורחים הוביל דשון תומאס, אקס מכבי, עם 15 נקודות. וולדן תרם 14 משלו והאנטר, עוד אקס צהוב, קלע 11 נקודות.

בשבוע הבא תארח מכבי את הכוכב האדום בתקווה להמשיך את המומנטום, לפחות של פתיחת וסוף המשחק הצמוד הערב. חיים נחמן ביאליק ציין ש"כל ההתחלות קשות, אך קשה מהן היא ההתמדה". הליגה עוד ארוכה. גם העונה שעברה נפתחה בניצחון מול קבוצה גרמנית בהיכל, אך הפעם במכבי לא רוצים להידרדר אלא להגיע הכי גבוה שאפשר.

Scottie Wilbekin – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!