10 לרון ציפר, כמה לשאר? ציוני נבחרת הנוער

אוג 10, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנוער של ישראל סיימה קמפיין מוצלח כשזכתה בבית ב’ בטורניר הצ’לנג’ר שנערך באולם הדרייב אין עם מאזן 1:4. כעת, הגיע הזמן להעניק ציונים לחבורה של המאמן אורן אהרוני על הטורניר שהם עשו (כל השחקנים שותפו בכל 5 המשחקים).

אורן אהרוני

Oren Aharoni – Photo Credit: FIBA

גארדים

ניב למפרט – 7

אם מסתכלים על טור הנקודות של ניב למפרט בממוצע למשחק בטורניר (3) מפספסים את הסיפור המלא. כי למפרט הוא יופי של רכז מחליף, ותעיד על כך חוכמת המשחק הבלתי רגילה שגרמה לו לחלק 4.6 אסיסטים ב-12.6 דקות בלבד.

Niv Lempert – Photo Credit: FIBA

עידו מנצ’ל – 6

זה היה טורניר חשוב עבור ההתפתחות של עידו מנצ’ל. הרכז שיחק מול שחקנים בגודל שונה, ולמרות שברוב הטורניר הוא לא היה בשיאו הוא עדיין הצליח להרשים עם 10 נקודות בניצחון על יוון.

עידו מנצ'ל

Ido Menchel – Photo Credit: FIBA

יובל לוין – 8

נכון, זה לא היה טורניר מושלם ודווקא יובל לוין עצמו מודע לזה יותר מכולם, אך בכל זאת הוא הראה לא מעט ניצוצות. לוין, גארד בגודל אחר (2.02 מטרים), הראה דברים יפים מאוד למרות קליעה פחות טובה כשסיפק ממוצעים ורסטיליים של 10.2 נקודות, 7 ריבאונדים, 2.2 חטיפות, 2 אסיסטים ומדד 12.4.

יובל לוין

Yuval Levin – Photo Credit: FIBA

אריאל אייזיק – 6

הכדורים לא כל כך נכנסו, אבל אריאל אייזיק המשיך להתאמץ בכל משחק ומשחק בצד ההגנתי ולדאוג שנבחרת הנוער תנצח ברוב הזמן. הכישרון נמצא שם, וטורניר אחד פחות טוב לא צריך להרוס את זה.

Ariel Aizik – Photo Credit: IBBA

רון ציפר – 10

יותר מכל, הטורניר הזה ייזכר בזכות השחקן שהצטיין בו מהספסל והדהים את הכדורסל הישראלי. שחקן שמוביל את כל הבתים בצ’לנג’ר בקליעה (25.2 נקודות), בשלשות (5.4 בממוצע) שמגיעות באחוזים טובים (50.9%), שמעניק רגעים בלתי נשכחים וקולע בכל משחק לפחות 19 נקודות, הוא הכי ראוי שיש לציון הנכסף והמושלם: 10.

Ron Zipper – Photo Credit: FIBA

אדם וילן שרבקוב – 7

נכון, אם מוציאים את המשחק השני בטורניר מגלים שאדם וילן שרבקוב קלע 2 נקודות בלבד בטורניר, מעט מאוד. אבל רק בזכות אותו משחק שני, שבו צלף 24 נקודות (6 מ-10 לשלוש) בניצחון על פורטוגל, לשרבקוב מגיע ציון לא רע בכלל.

אדם וילן שרבקוב

Adam Scherbakov – Photo Credit: FIBA

אופק גול – 8

זה היה טורניר מצוין עבור אופק גול, שפתח הכי חזק שאפשר כשקלע בדו ספרתי בכל שלושת המשחקים הראשונים, אך בשני המשחקים האחרונים הוא קלע רק 2 נקודות במצטבר. בסך הכל גול היה נהדר, כשקלע 8.8 נקודות ומסר 5.6 אסיסטים בממוצע לעומת 1.2 איבודים בלבד, וזה נראה שהוא יגיע רחוק.

אופק גול

Ofek Gol – Photo Credit: FIBA

פורוורדים

יואב ברמן – 6

יש תחושה שלא ראינו מספיק מה יואב ברמן בדיוק יכול לעשות, אך הוא העניק לישראל את הגודל שהיא הייתה צריכה בלא מעט רגעים. חגג יום הולדת 17 בניצחון על פורטוגל.

Yoav Berman – Photo Credit: FIBA

נבו זומרפלד – 8

אחד השחקנים הכי מרעננים בנבחרת הנוער היה הקפטן נבו זומרפלד, שהגיע לשיאו כבר במשחק הראשון מול ליטא עם 24 נקודות ו-7 אסיסטים והמשיך להרשים ברוב המשחקים האחרים בדרך לממוצעים של 10.4 נקודות, 3.6 ריבאונדים, 3.2 אסיסטים ו-2 חטיפות. זומרפלד גילה מנהיגות, היווה דוגמא עבור השחקנים האחרים וגם הגיע לציון דרך יפה, כשהוביל את הטורניר באחוזים לשלוש (70%).

Nevo Sommerfeld – Photo Credit: FIBA

סנטרים

אנטון אגייב – 7

אחד השחקנים המשמעותיים ביותר בנבחרת היה אנטון אגייב. עם חוש התמצאות נהדר בצבע (4 נקודות עם 76.9% לשתיים ב-11.4 דקות) ביחד עם תרומה הגנתית יפה (2.2 ריבאונדים ו-1.2 חסימות), אגייב הראה שגדל כאן גבוה יעיל בהחלט.

Anton Agyeyev – Photo Credit: FIBA

אבנר דרור – 8

איזה טורניר נהדר היה לאבנר דרור, ומי זוכר בכלל שבתחילת המשחק הראשון מול ליטא הוא לא היה יכול לשחק בגלל שהחולצה שלו הייתה בכפר המכביה (ולא באשמתו). דרור סיפק בממוצע 9.4 נקודות עם 68.8% לשתיים, 6.4 ריבאונדים ו-1.4 חסימות בדרך למדד 15.4, כשהוא הגיע לשיאו עם 16 נקודות מול יוון ובסך הכל רשם את מדד הפלוס מינוס הגבוה בנבחרת עם פלוס 13.2 ב-20.8 דקות.

אבנר דרור

Avner Dror – Photo Credit: FIBA

בן ממן – 6

הוא בקושי קיבל הזדמנויות (7.1 דקות, הכי פחות בנבחרת), אך כשבן ממן שיחק הוא הראה כמה יכולות נדירות לגבוהים ישראלים כמו כדרור ואף קליעה מבחוץ. בעקבות המיעוט בזמן משחק, קשה לתת לממן האגרסיבי ציון גבוה יותר, אבל תהיו בטוחים שנראה אותו על הפרקט הרבה יותר בעתיד.

Ben Maman – Photo Credit: FIBA

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!