“0.3 שניות לסיום הוא דפק הוק שוט ממגרש שלם”: ארז מספר על כספי

יול 19, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

אחד האנשים שהיו עם עומרי כספי עוד לפני שהפך לשם מוכר בכל בית הוא המאמן זיו ארז, שעובד כיום בתור היועץ המקצועי של מחלקת הנוער של מכבי ראשון לציון ומנהל את מגמת הכדורסל בגימנסיה הריאלית. ארז עבד עם כספי בצעירותו במחלקת הנוער של ראשל”צ ובגימנסיה הריאלית, וכעת הוא מדבר על הפרישה של הפורוורד בן ה-33 מכדורסל.

Omri Casspi – Photo Credit: Basket.co.il

“ההיכרות שלי עם עומרי היא בערך מגיל 10-11 כשהוא בא למכבי ראשון”, אומר ארז בפתיחת דבריו. “אחרי שנה-שנה וחצי הוא עבר למכבי תל אביב ואני המשכתי לעבוד איתו אישית הרבה שנים, הוא בא גם לגימנסיה באיזה שלב. אחרי זה גם כשהוא היה שנה ראשונה לפני הדראפט עבדתי איתו הרבה אישית. ההיכרות שלי איתו היא של הרבה שנים”.

האם ארז ציפה שלכספי תהיה קריירה כה מפוארת שכללה עשור באן.בי.איי? “אתה יודע למי ניתנה הנבואה אבל כן אמרתי להורים שלו בגיל 12 פחות או יותר כשהוא יצא לטיול הזה בארצות הברית שרואים אותו אומר, ‘אבא ואמא, אני אשחק שם’, שלדעתי הוא יכול להיות עמדה 3 באן.בי.איי”.

האם ארז מסכים עם החלטת הפרישה של כספי? “קטונתי, אני מאמין בבנאדם הזה כל כך שאם הוא קיבל החלטה אז כנראה שזו ההחלטה הנכונה, הוא שקול. כמה מרגש? זה מן פלאשבק של הרבה שנים אחורה. הוא ילד מיוחד, היה ילד מאוד אקטיבי, מאוד אוהב את המשחק, ומההיכרות שלי איתו במשך השנים הוא התפתח לבנאדם מאוד אקטיבי ומאוד אוהב את המשחק אבל ברמות הכי גבוהות של בנאדם. הוא צנוע, הוא עניו והוא עונה, הוא תמיד עם שתי רגליים על הקרקע, בחור משכמו ומעלה”.

מהם הדברים שהפכו את הקריירה של כספי להצלחה, לדעתו של ארז? “יש הרבה אבל בשתיים-שלוש מילים: אהבה למשחק, אקטיביות בלתי נגמרת ועבודה בלתי מתפשרת”.

ארז נזכר ברגעים שעבר עם כספי וגם בסיפור מיוחד. “אני יכול להגיד לך על ווינריות, היו לי המון רגעים של אימונים אישיים איתו שאתה חושב שזהו והוא בא ואומר לך ‘עוד ועוד ועוד ועוד’. אתה יודע מה, היה לנו איזה משחק אחד בבתי הספר ש-0.3 שניות לסיום הובילו עלינו, קיבלנו סל ועוד לא היה פסק זמן להוציא מהחצי. בפסק הזמן הוא אמר לי: ‘זיו, תן לי את הכדור’. אני אומר לו: ‘מה?’. הוא אומר לי: ‘תן לי את הכדור, אני דופק להם’. דפק הוק שוט של מגרש שלם, ניצחנו את המשחק שהיה קריטי ונתן לנו מן קורטוב לאליפות העולם. יש משהו ווינרי בילד הזה, הוא מאמין בעצמו ומצד שני צנוע מאוד, אני מאוד אוהב את השילוב הזה, מכבד ואפילו מעריץ”.

ארז מוסיף לסיום: “לדעתי, באמת נכון להיום הוא עשה את הקריירה הכי גדולה. אני חושב שמעבר לקריירה הענקית כספורטאי, במשך כל השנים האלה הוא התגלה לי גם כבנאדם מדהים, גם המשפחה שלו דרך אגב. אני חייב להגיד עוד משהו, יש להורים שלו חלק גדול, ההורים נתנו לו תמיכה אינסופית, ביטחון עצמי שזה חלק מזה שגם מהם אני למדתי כמה זה חשוב התמיכה של אבא ואמא”.

Omri Casspi – Photo Credit: Basket.co.il

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!