0 נקודות ב-70 דקות: האם נטע סגל ישבור את הנאחס מול מכבי תל אביב?

מאי 24, 2023 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

קרדיט לתמונה הראשית: מנהלת הליגה

נטע סגל הוא ללא ספק אחד הסמלים של הפועל באר שבע בשנים האחרונות. הרכז בן ה-27 (1.87 מטרים), שמשמש כקפטן הקבוצה, הגיעה אליה בעונת 2020/21, ואחרי שהיה אחד התגליות של אותה עונה הוא רשם שיפור נפלא בעונה שעברה. אלא שהעונה סגל חווה ירידה, שבאה לידי ביטוי בנתונים סטטיסטיים רבים.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

שלא במפתיע, הירידה של סגל היא הכי בולטת במשחקים שלו מול מכבי תל אביב. אין ספק שקשה לשחק נגד כוכבי מכבי ובראשם לורנזו בראון, אבל המספרים של סגל מולם הם חריגים בכל קנה מידה: ב-70 דקות במצטבר בארבעת המשחקים שלו מול מכבי העונה (17.5 בממוצע למשחק), סגל לא קלע אף נקודה (!). למעשה, ב-25 המשחקים האחרים של סגל העונה היו 5 משחקים שבהם הוא לא עלה על לוח הקלעים, אבל אם הוא לא הצליח לשים את הכדור בתוך הסל ב-20% מהמשחקים האלה אז מול מכבי מדובר כמובן ב-100%, נתון חריג בכל קנה מידה.

סגל רשם עד כה מול מכבי 0 מ-14 מהשדה (0 מ-5 לשתיים ו-0 מ-9 לשלוש), ולשם השוואה לטור הנקודות הוא קלע בסך הכל 5 נקודות בממוצע למשחק במשחקים מול קבוצות שאינן מכבי, בזמן שכאמור המאזן שלו הוא מן הסתם 0 נקודות בממוצע מול הצהובים, מה שכמובן כולל 0% מהשדה. סגל גם רושם מול מכבי נתונים פחות טובים בכל הנוגע לאסיסטים ולאיבודים, אבל מקרה הנקודות הוא הרבה יותר קיצוני, וכמעט מיותר לציין שהוא אוחז מול מכבי במדד יעילות שלילי של מינוס 2.75 בממוצע, כאשר בכל אחד המשחקים נגדה הוא רשם מדד שלילי.

הערב (רביעי, 18:00) סגל יתארח בהיכל מנורה מבטחים למשחק השלישי בסדרת הטוב מחמישה ברבע גמר הפלייאוף מול מכבי, ובלי יכולת טובה שלו קשה להאמין שבאר שבע תצליח להאריך את הסדרה. בין אם הנתון החריג הוא מקרי או לא, אחרי שהוא לא קלע נגדה בשני המשחקים בעונה הסדירה ובשני המשחקים הראשונים בפלייאוף סגל ינסה לשבור את הנאחס, והוא בהחלט מסוגל לכך, שכן הוא כבר קלע בעבר מול מכבי ואף היה משחקני המפתח בניצחון הבית המפתיע של קבוצתו נגד הצהובים בעונה שעברה. ואם דברים אכן סופסוף יתחברו, אז בסיום ההתמודדות סגל יוכל להגיע לחתונה של חברו לקבוצה, בן אייזנהארט, ולחגוג כפליים.

Neta Segal – Photo Credit: Yehuda Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!