‎⁨מאבק אליפות: מכבי תל אביב, מכבי חיפה

אפר 25, 2021 | כדורגל ישראלי

על ידי Elior Gitler

המחזור השלושים ואחת כבר מאחורינו ועדיין מרוץ האליפות חי, בועט וצמוד. כל פעם שיש תחושה שהנה התפנית מגיעה ואפשר להתחיל לקרר שמפניות אצל אחת מהמכביות, מגיעה לה יריבה עיקשת שלא תיתן לזהות האלופה להיות מוכרעת אצלה. לפעמים אלו שתי יריבות, אבל בסופו של דבר – אלו מכבי חיפה ומכבי תל אביב שפשוט מסרבות להיפרד אחת מהשנייה.

בסדרה “חברים” צ’נדלר עובר לגור עם מוניקה, ומשאיר את ג’ואי, שותפו הניצחי לדירה לחפש מחליף. השחקן האיטלקי שידוע בילדותיות שלו מצד אחד וב”גבריות” מהצד השני (בלי לפגוע באף אחד מהמינים, לא אני כתבתי את הסדרה) פונה לעיתון ומפרסם הודעה ברורה, כיאה לג’ואי: “דרושה שותפה, לא מעשנת ולא מכוערת”. לצ’נדלר ברורה הסיבה לנוסח המודעה והוא זורם עם ג’ואי, שמרוצה מעצמו: “זה לא רק מתלה כובעים”, הוא אומר לאקס רום-מייט שלו ומצביע על ראשו. במקביל, רייצ’ל שגרה עם מוניקה עד עכשיו מחפשת דירה. כשהיא נתקלת במודעה של ג’ואי בעיתון היא מתייאשת מהחיפושים ופשוט בא לה לוותר. רוס, שנמצא בנחום-תקום הקבוע שלו לגבי רגשותיו לרייצ’ל, מנסה לעזור לה למצוא קורת גג ואף מציע לה לגור איתו. העלילה מסתבכת כשצ’נדלר רב עם מוניקה והם מבטלים את המעבר. רוס משלים ביניהם כדי לממש את המעבר של רייצ’ל אליו, אך כשהוא מגלה שהיא בכלל בכיוון אחר ממנו, הוא שוב חוזר לזוג הנרגש כדי לשכנע אותם לרדת מרעיון השותפות.

מכבי חיפה כבר הייתה עם המפתחות ביד: היו לה שמונה נקודות ושער יתרון על מכבי תל אביב במפגש ביניהן. הירוקים הצליחו לשמוט את הצרור לפתח הביוב, המקום שהכי מסובך להוציא ממנו את המפתחות המיוחלות. במחזור העשרים וארבעה, התל אביבים כבר התחילו להכניס רהיטים לדירה במקום הראשון, אבל לפני שהיא קבעה מזוזה העלילה הסתבכה והגיעה מכבי חיפה במחזור האחרון של הליגה הסדירה והשתלטה על הדירה. אלא שכבר במשחק הבא הקירות נצבעו בצהוב – כחול. אתם כבר יודעים שזה לא החזיק הרבה זמן והצהוב והכחול התערבבו מהר מאוד לירוק. ביום ראשון ק”ש ניסתה לעזור למכבי חיפה בסגירת החוזה כשהיא ניצחה את מכבי ת”א, שכבר היה נדמה שפשוט בא לה לוותר. אלא שלמחרת ב”ש הבינה שהקבוצה מהכרמל לא בכיוון, הייתה על תקן רוס ולקחה מחיפה שתי נקודות יקרות. חיפה בעטה בדלי הצבע, אך הוא עדיין לא נשפך. כשיש עוד מחזור אחד עד שהן נפגשות ביניהן בקרב ישיר בדרך לחנות השכפול, הפער הוא שתי נקודות של חיפה על תל אביב.

במקביל, כתר האליפות עדיין מחפש קבוצה שתהיה השותפה שלו ותשים אותו על הראש. אחרי הכול, לא מדובר רק במתלה כובעים. הכתר רואה עד כמה הקבוצות מסרבות להישאר צמודות, הוא אפילו שאל את הגביע. כתר האליפות כל כך מחפש מישהי, שאל תופתעו אם מחר יהיה אפשר לקרוא באתרים: “דרושה שותפה, לא מעשנת ולא מכוערת”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!