״רציתי להראות שהלב שלי עם העם היהודי״: דני אבדיה מדבר

אפר 20, 2021 | דני אבדיה

על ידי Moshe Halickman

דני אבדיה ממשיך לייצג את ישראל בכבוד בליגה הטובה בעולם. הרוקי בן ה-20 של הוושינגטון וויזארדס שוחח עם התקשורת הישראלית במסיבת עיתונאים מיוחדת, פחות מיממה אחרי הניצחון של קבוצתו מול אוקלהומה סיטי ת’אנדר.

על השיפור של הוויזארדס לאחרונה אמר אבדיה: “רואים את זה יותר על המגרש ורק שנמשיך ככה”.

המפתחות שהובילו לתוצאות הטובות במשחקים האחרונים: “זמן, ניסיון, כל הקבוצה ביחד, להכיר אחד את השני יותר”.
הציפיות מהעונה הראשונה שלו בליגה: “לא באתי כל כך עם ציפיות, ידעתי שלא יהיה פשוט, ידעתי שאצטרך להסתגל להמון דברים ולטירוף שקורה פה במיוחד בתקופה של הקורונה, בשביל הקבוצה זה באמת לא קל. אני פשוט משקיע, עובד קשה ומנסה לחשוב חיובי, ממה שקורה אני מנסה להוציא את המיטב”.

המשימות המיוחדות שמוטלות על הרוקיז: “לרוב אתה תקבל את זה כמו כל רוקי”.

על המועדים החשובים שנערכו בשבועות האחרונים בישראל בזמן שהוא בארה”ב והכיתוב של המילה ‘יזכור’ על הנעליים שלו ביום השואה: “היה לי לא פשוט באמת להיות פה בזמן כל המועדים האלה, הרגשתי שאני פעם ראשונה קצת רחוק מכל המרכז הזה. רציתי לייצג אותנו ולהראות שגם אני חושב על הכל ושהלב שלי עם העם היהודי, זה היה משהו קטן וסמלי שיכולתי לעשות”.

הסיכויים של קבוצתו להעפיל לפלייאוף: “אני מאמין בנו מהרגע הראשון שהתיישבתי פה על הכיסא, זה קרוב אבל זה עוד לא נגמר. אני מאמין שיש לנו את האפשרות לעשות זאת”.

הקשר שלו עם הרוקיז האחרים שמולם שיחק העונה: “אני בקשר טוב עם חלק מהרוקיז, לא עם כולם. אני לא משווה את עצמי, באתי ממקום שונה, אני לא מסתכל על הרוקיז האחרים. כיף לראות שחקנים שהגיעו איתך באותו דראפט קלאס, לראות מה עובר עליהם וסוג של להתעדכן”.

הקשר שלו עם הקהילה היהודית בוושינגטון: “עוד לא כל כך יצא לי בגלל כל המצב של הקורונה והפרוטוקול של האן.בי.איי לגבי זה, מאמין שדברים יחזרו בקרוב ושתהיה איזושהי אינטראקציה”.

על כך שהקהל הביתי של הוויזארדס חוזר: “עוד לא פגשתי את הקהל הביתי, התחלתי להרגיש את האווירה, אין כמו הקהל הביתי שסוף סוף חוזר אחרי הרבה זמן”.

ההתמקדות בסטף קרי הלוהט באסיפות של הוויזארדס לקראת המשחק בלילה שבין רביעי לחמישי מול הגולדן סטייט ווריורס: “התמקדנו בו המון אבל סטף זה סטף, הוא יקלע וצריך למעט את זה כמה שיותר. בעיקרון פשוט צריך לשחק חזק”.

על כך שלאורך העונה הוא שיפר את ההגנה והרוויח דקות דרך האספקט הזה גם בערבים שבהם מיעט לקלוע: “יכול להיות שהזריקות לא נכנסות בהתקפה, אתה תנסה לעשות את העבודה הכי טובה, זה מה שעוזר לי לשמור על פוקוס ואופטימיות, רכבת ההרים ההתקפית היא חלק מהעונה הזאת, משהו שאני מנסה לשמור עליו בעקביות זה ההגנה, הריבאונדים ולעזור לקבוצה שלי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!