״סקוטי ווילבקין הוא הפוקוס המרכזי שלנו״: ניקולה קאליניץ’, שחקן חודש פברואר ביורוליג, בראיון מיוחד לפני שולנסיה פוגשת את מכבי

מרץ 4, 2021 | אירופה, כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב תארח את ולנסיה למשחק שעשוי לסתום את הגולל באופן סופי ורשמי על העונה האירופית של אלופת ישראל. מי שיחפש לסגור את הסיפור ולהתקרב לפלייאוף בעצמו הוא ניקולה קאליניץ’. הפורוורד של ולנסיה הספרדית הוא השחקן הלוהט ביורוליג בפרט ובאירופה בכלל, כאשר הוא זכה בתואר שחקן חודש פברואר של המפעל הבכיר ביבשת עם ממוצעים נפלאים של 15.3 נקודות, 5.7 אסיסטים, 3.7 ריבאונדים ו-1.3 חטיפות למשחק. רגע לפני ההתמודדות, הסרבי בן ה-29 (2.03 מטר) מדבר בראיון מיוחד על החודש המדהים שעבר, המטרה להעפיל עם קבוצתו לפלייאוף ביורוליג, השנים הגדולות בפנרבחצ’ה והזכייה ביורוליג ב-2017 כשהוביל את רשימת הקלעים בגמר, השחקנים שעליהם גדל, הזכייה עם נבחרת סרביה במדליית הכסף באולימפיאדת ריו, המפתחות לקראת המשחק מול מכבי ועוד.

Nikola Kalinic – Photo Credit: Euroleague.net


איך זה מרגיש לזכות בפעם הראשונה בתואר שחקן החודש של היורוליג?
“אחרי הפסד זה לא מרגיש כל כך טוב, אך זה תמיד כבוד לקבל הכרה עבור מה שעשית בחודש החולף. אבל זה לא יהיה משמעותי מדי אם ולנסיה לא תעפיל לטופ 8 וזוהי המטרה העיקרית שלנו והדבר שאנחנו מפוקסים בו”.

מה באמת ולנסיה צריכה כדי להעפיל לטופ 8?
“קודם כל אנחנו צריכים לנסות לנצח את מכבי, ויש לנו לוח משחקים יחסית נוח בקרוב שבו אנחנו יכולים לנצח מול קבוצות שנמצאות ברמתנו. זה יהיה מעניין וזה כנראה יספיק אם ננצח 4-5 משחקים אבל זאת לא תהיה משימה קלה”.

Nikola Kalinic – Photo Credit: Euroleague.net


איך קיבלת את ההחלטה לעבור מפנרבחצ’ה לולנסיה אחרי ששיחקת בטורקיה במשך 5 שנים?
“הייתי צריך שינוי וייתכן שנשארתי שם קצת יותר זמן מאשר שאני אפילו ציפיתי. הכל היה טוב במועדון אבל הייתי צריך שינוי מבחינת העיר, מזג האוויר ופילוסופיית הכדורסל כאשר רציתי לנסות לרדת רמה אחת מפנרבחצ’ה כדי לראות אם אני מסוגל להצליח במועדון אחר. עד כה הכל הולך די טוב כשהמאמנים סומכים עליי כמו גם החברים לקבוצה ואנחנו משחקים כדורסל מכובד. הטוב ביותר עוד לא הגיע”.

האם אתה רואה את עצמך כמנהיג של ולנסיה אחרי שזכית ביורוליג עם פנרבחצ’ה?
“זאת שאלה עבור אחרים שנמצאים מסביב למועדון, אבל אני מנסה להנהיג דרך המנטאליות שלי, הפילוסופיה ומוסר העבודה, לא רק לקלוע נקודות”.

Nikola Kalinic – Photo Credit: Euroleague.net


מה היה הדבר הכי מאתגר שקרה בעקבות המעבר לספרד?
“יש הרבה קבוצות שמשחקות כדורסל מדהים והליגה הספרדית היא הרבה יותר טקטית ביחס לליגה הטורקית. כשהייתי בטורקיה זה היה דומה לפני כמה שנים עם 5 קבוצות ששיחקו ביורוליג ו-3 קבוצות שהשתתפו ביורוקאפ אבל הם מתקשים לאחרונה”.

מהם ההבדלים בין המאמן אוברדוביץ’ לבין המאמן פונסרנאו?
“אין הבדל כל כך גדול אבל המאמן פונסרנאו נותן לי קצת יותר חופש ומאפשר לנו לשחק”.

Nikola Kalinic – Photo Credit: Euroleague.net


האם היה שחקן שהערצת כשעשית את הדרך למעלה?
“היו הרבה שחקנים אבל פג’ה סטויאקוביץ’ היה אחד מהם וכמובן קובי בראיינט שהוא אגדה. חייב לתת לו את הכבוד”.

איך זה לייצג את סרביה ומה הייתה ההרגשה כשזכיתם במדליית הכסף באולימפיאדה של 2016?
“זאת הייתה ריצה גדולה בשבילנו וגדלנו בכל שנה ושנה. ראינו שאנחנו יכולים לעשות הרבה ושיחקנו ממש טוב עם לב ומוטיבציה. לשחק נגד האמריקנים בגמר היה זיכרון נהדר”.

Nikola Kalinic – Photo Credit: Euroleague.net


מה אתם צריכים לעשות כדי לנצח את מכבי?
“אנחנו צריכים למדוד את הקשיחות שלנו ומכבי היא אתלטית מאוד וקשה. נצטרך להגיב למשחק שלהם ובזמן שאני לא רוצה לציין שחקן אחד, סקוטי ווילבקין הוא הפוקוס המרכזי שלנו וזה הדבר הכי חשוב שאנחנו צריכים לעשות”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!