״ננסה להגיע לרמה הכי גבוהה שאנחנו יכולים”, מכבי תל אביב מתכוננת לחזרה של ליגת העל בכדורסל

יונ 9, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב ערכה היום (שלישי) מסיבת עיתונאים וירטואלית בנוגע לחידוש העונה בליגת העל בכדורסל. הקבוצה ביטלה משחק אימון שאמור היה להתקיים בנהריה, וכרגע המשחק הקרוב של אלופת ישראל יהיה בליגה נגד מכבי אשדוד.

המאמן היווני יאניס ספרופולוס דיבר על החזרה לפרקט: “המצב לא פשוט עקב הווירוס, יש חוקים חדשים שצריך למלא. אנחנו מתאמנים ומתכוננים לחזרת הליגה ב20 ביוני. אנחנו מנסים לשמור על בריאות השחקנים”.

ספרופולוס התייחס לפציעה של הקפטן ג’ון דיברתולומיאו, שככל הנראה ייעדר עד לסיום העונה:
“לג’ון הייתה פציעה קטנה באכילס, הוא ייעדר מהמשחקים ואנחנו מאוד עצובים על המקרה הזה”.

ספרופלוס דיבר על כך שהשחקנים צריכים להיכנס לכושר:
“אנחנו ננסה להגיע לרמה הכי גבוהה שאנחנו יכולים. אנחנו לא רוצים להכריח פציעות, אחרי 3 חודשים שלא שיחקנו זה מאוד מסוכן עם השחקנים. זה לא אותו דבר כמו סיום עונה רגילה והפגרה הקבועה של החודשיים בקיץ. זה לא אותו דבר להתאמן בבית ולרכב על אופניים או להרים משקולות. ננסה לתת הזדמנויות לשחקנים שנמצאים בתוך הקבוצה”.

ספרופלוס דיבר על כך שהקבוצה מכוונת גבוה:
“המשחקים האלה הם מאוד חשובים כדי לסיים במקום הראשון, יש לנו מטרה להכניס לרוטציה שקנים שלא היינו יכולים לרשום קודם. אני חושב שיש לנו איכות של שחקנים שיכולים למלא את המקום של השחקנים החסרים”.

ספרופולוס דיבר על כך שקהל לא יוכל להיכנס למשחקים, לפחות בתחילת הדרך:
“זה מאוד קשה לשחק בלי האוהדים. האוהדים נותנים אקסטרה למשחק, וכולם פעילים בגלל האוהדים. זה שונה לגמרי להיות בלי האוהדים שלנו, כאשר אני יכול להגיד שאוהדי מכבי מאוד קרובים אלינו וכך גם אנחנו קרובים אליהם. זה נורמלי לשחק בלי אוהדים בגלל וירוס הקורונה”.

ספרופולוס דיבר על היריבות של הקבוצה:
אנחנו חושבים איך נתכונן לליגה, אנחנו מכבדים את ירושלים ואת כל הקבוצות. יש לנו כמעט 10 ימים להתכונן כדי להיות הכי טובים שאנחנו יכולים ולמצוא מחדש את הכימיה שלנו. מבחינתי אלה הדברים הכי חשובים כרגע”.

ספרופולוס הדגיש שהקבוצה לא תערוך משחקי הכנה:
“ההחלטה לא לקיים משחק הכנה היא החלטה שאני קיבלתי”.

ספרופולוס דיבר על כך שבמהלך משבר הקורונה הוא נשאר בארץ:
“הסיטואציה בישראל מאוד בטוחה, לא רציי לטוס ליוון כי אז הייתי נכנס לבידוד כשהייתי חוזר לישראל, נשארתי כאן עם המשפחה שלי. אני רוצה לברך את ממשלת ישראל שהתמודדה עם המצב בצורה יפה וכמו כן גם את משרד הבריאות. זה היה מאוד בטוח בשבילנו, לא היו לנו דאגות או ספקות לגבי ההחלטה להישאר בישראל”.

ספרופולוס דיבר על חוקי הבידוד ועל כך שרוב הסגל של הקבוצה חזר לארץ:
“אנחנו צריכים לעקוב אחרי ההוראות של המומחים. החזרנו את רוב השחקנים שלנו, זה חשוב כי מכבי זה מועדון גדול שתומך בכל השחקנים ובכל הצוות. אני מאוד שמח על ההיענות של השחקנים ואנחנו כאן כדי לשחק. נעבוד בצורה הכי טובה כדי להתכונן ליריבות ששינו את הסגל”
.
ספרופולוס סיפר בין השאר על המאבק של חלק משחקניו בנוגע לתנאי הבידוד:
“השחקנים צודקים, מצד השני כולנו שומרים על החוקים ונעשה הכי טוב כדי לשמור על בטיחות השחקנים שלנו ונמלא את החוקים שהעבירו הרשויות. מבחינת כדורסל ננסה להיות הכי טובים שאנחנו יכולים על הפרקט, כמו שאתם יודעים כדורסל זה לא תמיד הדבר הכי חשוב בחיים. נהיה תחרותיים כי אנחנו מועדון גדול”.

ספרופולוס דיבר על כך שהקבוצה תרצה להאריך את ההתקשרות עם הקפטן דיברתולומיאו:
“כמובן שאני מצפה שג’ון יהיה בקבוצה בעונה הבאה כי הוא הקפטן של מכבי”.

ג’ייק כהן דיבר על החזרה: “התחלנו להתאמן, הבחורים שהיו בישראל התאמנו וזה היה טוב, קיבלנו חזרה את השחקנים מארה”ב, אנחנו מנסים לשמור על הכימיה. אנחנו עובדים קשה כי אנחנו מלאי מוטיבציה”.

כהן דיבר על תנאי הבידוד והנזק המנטאלי שיכול להיגרם לשחקנים שמסוגרים בבית:
“הפן המנטאלי זה דאגה מאוד גדולה, דיברתי על זה מהרגע שהליגה חזרה, הבעתי את הדעה שלי אז אנילא צריך לחזור על זה. לא מדברים מספיק על הבריאות המנטאלית”.

כהן סיפר על כך שהקבוצה תצטרך להסתדר במשחקים ללא הקהל:
“לא חשבתי הרבה על הנושא של האוהדים, אבל אני לא חושב שזה יהיה חיסרון כל כך גדול. כמובן שהם מביאים לנו הרבה במשחקים. נתגעגע אליהם אבל בסך הכל זה לא ישחק תפקיד גדול על הפרקט”.

כהן הדגיש את החזרה לשגרה מסוימת וגם הביע חוסר שביעות רצון מתנאי הבידוד:
“זה מאוד חשוב לחזור לשגרה מסוימת. אף אחד מאיתנו לא עבר את זה אז אנחנו לא יודעים איך זה ייראה, אבל אלו התנאים ונקווה שהם ישתנו עוד מעט. המצב הוא מאוד קשה ולא אחד שאני מאחל לאף שחקן להיות בו, אבל זאת המציאות”.

מנכ”ל הקבוצה עדלי מרכוס דיבר על הקולות שנשמעו בקבוצה נגד תנאי הבידוד, ועל כך שזה לא קשור להנהלה או ליכולת שתציג הקבוצה על הפרקט:
“אני לא רואה שום קשר, שחקנים צייצו, זה מה שיש וזה לא קשור אלינו. קודם כל כולנו חווים סיטואציה שמעולם לא הייתה, אנחנו בעולם חדש. רוב ההכתבות הגיעו ממשרד הבריאות. כולנו חדשים, גם משרד הבריאות וגם המנהלת. אין כאן ביקורת, יש מצוקות, זה לאו דווקא ספציפי נגד המנהלת, זה ממש לא שם. יש כל מיני רעיונות שהועברו למשרד הבריאות, אנחנו מחכים לתשובה. גרוטו היה מאוד סבלני ושמע את כל השאלות. אנחנו מחכים לעדכונים ממנו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!