״ניסיון הדאנק על טאקו פול? רציתי שיהיה משהו שיעורר את המדינה שלנו״: לברון, ווסטברוק והיחסים עם השופטים: דני אבדיה ללא פילטרים

מרץ 3, 2021 | ללא קטגוריה

על ידי Moshe Halickman

דני אבדיה ממשיך להתרגל לחיים באן.בי.איי, ובשעה טובה הוא גם נבחר ל"נבחרת העולם" באולסטאר, כאשר המשחק עצמו לא יתקיים העונה. אחרי שחזר לקלוע בספרות כפולות בהפסד לממפיס גריזליס, הפורוורד של הוושינגטון וויזארדס התפנה לדבר עם התקשורת על הכל: החוויות שלו עד כה, יאניס ספרופולוס, ראסל ווסטברוק ובראדלי ביל, בעיית העבירות, המשחק שבו ניצח את לברון ג'יימס, ניסיון הדאנק על טאקו פול ועוד.

על העונה שלו עד כה, אמר הרוקי: "אני חושב שזה היה טוב, היו לי עליות ומורדות כיאה לעונה הראשונה שלי בליגה, פגשתי הרבה שחקנים טובים ובסך הכל אני חושב שהשתפרתי כשחקן".

על מאמנו במכבי תל אביב, יאניס ספרופולוס: "אני והמאמן נמצאים בקשר טוב. לא דיברנו הרבה זמן, אני עוקב אחרי מה שהוא עושה במכבי".

האם הוא מרוצה מהתפקיד שלו במדי הוויזארדס: "התפקיד שלי כרגע הוא התפקיד שלי, אני עושה את כל מה שצריך כדי לנצח ואת מה שהמאמן דורש ממני וזה מה שאמשיך לעשות, אני מקווה שככל שיעבור הזמן התפקיד שלי היה גדול יותר".

הדמיון לתקופה שלו כשחקן צעיר ביורוליג: "זה מאוד דומה לסיטואציה שהייתה לי ביורוליג, אני מסתגל מהר ועובד מאוד קשה".

בעיית העבירות: "זה מתסכל, אני מנסה להרוויח את הדקות שלי וכששורקים נגדי עבירות אי אפשר לעשות את זה. החוקים הם אותם חוקים, זה המצב הנתון, אמשיך להתמודד עם זה וזה לא ישבור אותי. אמשיך להשתפר".

האם הוא לומד מכוכבי הקבוצה, ראסל ווסטברוק ובראדלי ביל: "בוודאות, הדבר הטוב לגבי 'ראס' זה שלא משנה כמה שיחקנו או מה קרה באותו היום הוא פשוט יבוא לשחק הכי חזק שהוא יכול ולא אכפת לו מה קרה לפני המשחק, הוא משחק כדי לנצח וזאת המנטאליות שאתה רוצה. הוא ו'בראד' הם מקצוענים ומנהיגים שתמיד רוצים לעזור ועונים לשאלות".

העבודה האינטנסיבית שלו עם עוזר מאמן הוויזארדס, דייויד אדקינס: "די איי עזר לי הרבה מאז שהגעתי לכאן, דיברנו הרבה על איך אני יכול להשתפר ואם יש לי משחקים רעים אז הוא מדבר איתי ומראה לי וידאו, הוא עושה עבודה טובה בפיתוח המשחק שלי, היחסים שלנו הם טובים".

המעורבות שלו במשחקים של הוויזארדס: "תשמע, זה הכל עניין של סיטואציה, אני לא בא להוכיח לאף אחד כלום, אני אהיה דני, לא משנה אם אקבל כדור אחד או עשרים. אני תמיד אחפש את המסירה הפנויה, זה אני, זה דני. מבחינתי אני רוצה להיות בקבוצה מנצחת וכל מה שאני אצטרך לעשות אני אעשה".

הרגע הכי משמעותי עבורו העונה: "וואו, כשאתה בליגה כזאת עם כל כך הרבה כוכבים ואולמות קשה להגיד רגע אחד, כל רגע שאני נמצא עם וושינגטון אני נהנה, אני סופג את החוויה וזה לא משהו שקורה כל יום, אני פשוט נהנה מכל רגע. עבדתי קשה בשביל זה. אני חושב שמה שהכי חלחל לי זה שקלעתי את השלשה מול הלייקרס, אתה מגיע לבית המלון ואומר לעצמך מה הייתי לפני שנתיים ואיפה אני עכשיו".

המטרות שלו: "אני רוצה להשתפר כשחקן, כבנאדם, בינתיים אני עובד קשה ואני מאוד חיובי, אני יודע שהעונות באן.בי.איי הן מאוד דינמיות. אני מנסה להיות מאוד-מאוד יציב ולעשות את הדברים שאני יודע".

היחסים שלו עם השופטים, שלא מרחמים עליו בכל הקשור לעבירות: "יש חלק שפשוט לא יכולים לראות אותי. זה מתסכל, אתה מנסה לשמור, אתה מנסה להרוויח את הדקות שלך על המגרש. אני אומר לשופט 'אתה רוצה להרוס לי את המשחק'. זה חלק מלהיות רוקי, זה חלק מהחוויה ואני מאמין שיום אחד אני אצחק מזה. אתה יודע, מה לעשות, חיים עם זה. אני מחכה ליום שייתנו לי את השריקות האלה ויהיה רוקי אחר שיהיה מתוסכל מזה".

ניסיון הדאנק על טאקו פול מהבוסטון סלטיקס: "רציתי שיהיה משהו שיעורר את המדינה שלנו, רציתי שיהיה רגע יפה. באתי עם הגישה שאני אהיה מאוד אגרסיבי וכשראיתי את טאקו מתקרב אליי רציתי שיקפוץ איתי. אני מקווה שיהיו לי עוד הזדמנויות".

ההבדל בין שמירה על שחקן כמו רודי פרננדס מריאל מדריד ביורוליג לבין שמירה על שחקן כמו לברון ג'יימס מהלוס אנג'לס לייקרס: "זה שתי במות שונות, מבחינתי אז כשאני הייתי ביורוליג לשמור את רודי פרננדס היה מכובד, זה שחקן שיש לו הרבה ניסיון ביורוליג, שחקן שהוא טוב ביורוליג, ועכשיו התבגרתי, אני כבר לא ביורוליג, אני מגיע לאן.בי.איי ועכשיו צריך להתמודד עם אתגרים חדשים. לשמור על לברון? הלכתי על הצ'אנס ולא פחדתי, האמת שדווקא מאוד-מאוד נהניתי לשמור עליו, סוף-סוף לראות שחקן שהוא באמת אחד מהגדולים שהיו, לבוא ולקחת את האתגר הזה ואתה הילד מהרצליה שומר על לברון ג'יימס, זה מטורף, אז פשוט חיבקתי את ההזדמנות הזאת. השלשה מול הלייקרס? אני מקווה שיהיו לי הרבה חוויות, אני רוצה להגיד שזו חוויה, אבל אני מקווה שהיא לא תהיה אפילו קרובה לחוויות שיהיו, רק סבלנות".

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך