״מצפה להיות חלק גדול מהקבוצה״: דני אבדיה נחת בפורטלנד

בערב דראפט ה-NBA האחרון, דני אבדיה עבר בטרייד מהוושינגטון וויזארדס לפורטלנד טרייל בלייזרס. כעת, אחרי נחיתת הסופרסטאר הישראלי בפורטלנד, דיבר אבדיה עם התקשורת לראשונה בביתו החדש.

לחצו כאן כדי להצטרף לקהילת ספורטס רבי

ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.

אבדיה פתח: “אני מאוד נרגש, זה פרק חדש במסע שלי. הבלייזרס ארגון נהדר, הם קיבלו אותי מאוד מאוד טוב, אז זו התחלה טובה. אני שמח להיות במקום שבו אנשים מחבקים אותי ואוהבים אותי. אני הולך להביא את התחרותיות שלי ואנחנו הולכים ליהנות מאוד”.

על השיחות הראשוניות אחרי הנחיתה: “דיברנו על העיר, התרבות, מה הציפיות ממני. הם ויתרו על הרבה כדי להשיג אותי ואני מרגיש שזה כבוד”.

Deni Avdija – Photo credit: Portland Trail Blazers

על חבריו החדשים לקבוצה: “אין לי מערכת יחסים קיימת עם אף אחד ממקודם, אבל השחקנים קיבלו אותי די טוב. כולם מחייכים ומברכים אותי”.

על ההפתעה בליל הדראפט: “אני אהיה כנה, לא ציפיתי [לעבור בטרייד]. לפעמים זה העסק ואני מקבל את זה. בהתחלה, זה היה קצת קשה שכן וושינגטון היתה הבית שלי במשך ארבע שנים והיו לי כמה רגעים נהדרים עם הוויזארדס ועכשיו אני במקום אחר. הייתי קצת בהלם, זה קשה לעזוב את הבית, אבל אני נרגש להתחיל פרק חדש ובאמת לקחת את הארגון הזה לשלב הבא”.

“ישנתי. הייתי בישראל, השעה הייתה שתיים בלילה, התעוררתי, הודיעו לי, ווג’ בומב. לא חזרתי לישון באותו לילה. זה היה מפתיע מאוד. לקח לי זמן לקלוט את זה, אבל עכשיו כשעברתי את זה, אני מרגיש שאני במקום מצוין, ואני מאוד שמח”.

Deni Avdija – Photo credit: Portland Trail Blazers

אבדיה המשיך: “המסע שלי לא היה קל, זה אף פעם לא קל. מעולם לא קיבלתי מתנות ותמיד עבדתי קשה בשביל הדברים שהשגתי. מאז שהגעתי לליגה זה היה מסע קשוח. שיחקתי עם כמה שחקנים מאוד תחרותיים ואני מרגיש שהתפקיד שלי גדל עם השנים ונלחמתי בכנות על כל דקה שראיתי על המגרש, על כל סיכוי שקיבלתי את הכדור וניסיתי לעשות את הכי טוב שאני יכול וזה הביא אותי לכאן”.

אבדיה פירט על האוהדים: “שמעתי שיש כאן קהל אוהדים טוב מאוד, אז אני נרגש להיות חלק מזה. מערב, עיר אחרת ולראות איך האנשים מתקשרים ולהיות חלק מפורטלנד זה מרגש. אני בהחלט יכול לראות את התשוקה כאן לנצח, לשחק כדורסל. אני מאוד ידידותי עם הצוות וגם עם חבריי לקבוצה, אני רוצה לעשות את הכי טוב שאני יכול כדי לגרום להם להיות טובים יותר על המגרש”.

על הציפיות בפורטלנד: “לגבי ציפיות, אני מצפה להיות חלק גדול מהקבוצה, לעזור לבלייזרס להפוך לקבוצה טובה יותר ולקחת אותם לשלב הבא. אני מצפה להשתפר כל יום. בא לכאן להתאמן, לקבל את הידע של המאמנים ולהיות שחקן טוב יותר ואדם טוב יותר”.

Deni Avdija and Scoot Henderson – Photo credit: Portland Trail Blazers

כשנשאל על וושינגטון אבדיה ענה: “אני חושב שהם באמת אהבו אותי. עשיתי הרבה למען הארגון והעיר. עשיתי כל מה שיכולתי ונתתי כל מה שיכולתי על הפרקט וזה העסק. אני מרגיש שהיו לנו שנים יפות ועכשיו אני בארגון אחר ואני רוצה להגיע לכאן הכי טוב שאני יכול”.

״התבגרתי מספיק בליגה הזו כדי להבין את הצד העסקי שלה, להבין שזה לא משנה איפה אתה נמצא. בסופו של יום אתה משחק בכדור ומשחק את המשחק שאתה אוהב. אני בחור תחרותי ואני אוהב לנצח, אני אוהב להיות עם אנשים ולהכיר אנשים חדשים. בשבילי זה כיף”. 

על הצעירים של הבלייזרס: “אני בהחלט אנסה לעזור לחבר’ה הצעירים להעלות את המשחק שלהם רמה. אני כאן בשבילם. בגרות, הבנת היכולות והמיומנות שלי כמו גם ביטחון עצמי. ביטחון עצמי ואמונה. אני חושב שהארגון והמאמן במיוחד בחצי השני של העונה בוושינגטון עזרו לי לעשות את הקפיצה הזו”.

על העבודה שלו בקיץ: “אני כל יום בחדר כושר, בחדר משקולות, בחדר טיפולים מנסה לשמר את הגוף שלי כמו שצריך. זה ממש חשוב לי. אני רוצה להיות שם בשביל הקבוצה בכל משחק אפשרי. להביא את התחרותיות והשמחה שלי למשחק. אני מרגיש שעשייה של כל הדברים הנוספים מסביב עוזרת לי לעשות את זה. זו המטרה שלי”. 

“באמת עבדתי על הצד המנטלי של הקליעה ובאמת מבין שאני קולע טוב ובאמת עבדתי קיץ שלם בהתמקדות בזריקה ולוודא שאני בטוח בזה. אני כבר לא חושב יותר מדי על שום דבר. אני מבין שב-NBA סבלנות היא חלק גדול וראיתי קבוצות שלא היו טובות ועכשיו הן בראש הליגה אז אני מאמין שהקבוצה הזו יכולה להיות שם. וידאתי שכל הדברים המפסידים לא ייכנסו לי לראש והגעתי כל יום גם אם אתה לא במקום טוב מבחינת המעמד. פשוט היכנס ואל תסתכל על הרשומה, פשוט תבוא לשחק כמה שיותר חזק ולהתחרות כדי לנצח. עבורי כל ניצחון בשנה שעברה, למרות שלא ניצחנו הרבה, היה ביג טיים, לקבוצה שלנו, בשבילי ואני רוצה לנסות ולהמשיך את התרבות הזו גם כאן”. 

אבדיה סיים עם מסר לאוהדים: “אני נרגש לפגוש את כולכם, אני מאוד שמח להיות כאן והולך ליהנות”.

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!