״לא זוכר שום מקרה כזה״: כל התגובות מסערת הפסקת החשמל

יונ 10, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

הכדורסל הישראלי בתדהמה מוחלטת מעצירת משחק מספר 2 בסדרת חצי גמר הפלייאוף בליגת העל בכדורסל בעקבות הפסקת חשמל שארכה כמעט שעה בגן נר בעת שהפועל גלבוע/גליל הובילה 55:60 מול הפועל חולון כשנותרו כשבע דקות לסיום הרבע הרביעי. כאשר החשמל חזר חולון סירבה לחזור לשחק, מה שעלול לגרום לה לקבל הפסד טכני ולסיים את העונה שלה בזמן שגלבוע תעפיל לגמר מול מכבי תל אביב. בלב הסערה עלו לדבר הנציגים הבכירים באירוע החריג על שלל רבדיו, כשכעת קיבצנו את הדברים שהם אמרו כאן.

איתן לנציאנו, יו”ר הפועל חולון, תקף: “ככה הליגה שלנו נראית שאחד בשנת 2021 לא מסוגל להחזיק גנרטור?! במקום שהם יקבלו עונש אני מקבל עונש. 59 דקות זה בסדר?! השעה אומרת שזה זמן לא סביר, דקה אחרי השעה זה בסדר ודקה אחרי זה לא בסדר, איפה זה כתוב בתקנון הזה?”.

על כך שחולון ככל הנראה תקבל הפסד טכני: “הם אומרים שככה, אני לא מוכן לקבל את זה, אני אלך לערכאות, אין מה לעשות, אם טכני אז טכני, אם ככה הם רוצים לעלות אז בסדר, שיעלו, אין בעיה”.

בתור מי שעבר הרבה בכדורסל, האם זכור לו מקרה כזה? “לא זוכר שום מקרה כזה. לא זוכר. אני זוכר ששברו סלים, אני זוכר הפסקות חשמל אבל לא לשעה, לא ב-11 וב-12 בלילה להחזיר שחקנים שכבר חצי מהם התקלחו, אין היגיון בדברים האלה. מי קבע שזה 59 דקות ולא שעה ו-2 דקות?! מי קבע את זה?! מי קבע את זה?! עזוב, זאת הזייה”.

Stefanos Dedas & Avishay Gordon – Photo Credit: Basket.co.il


מאמן הפועל גלבוע/גליל, אבישי גורדון, שחזר את האירועים: “אמרו לנו שאנחנו צריכים לחכות עד עשרה לשתיים עשרה, משהו כזה, האור חזר, אנחנו לא ירדנו לשנייה מהמגרש אם לא שמתם לב, כל הזמן עשינו חימום, כל הזמן זזנו, נשארנו מוכנים כשיקבלו החלטה”.

על כך שחולון קיבלה הפסד טכני: “אני מרגיש עם זה לא הכי נוח, זה תקדים שזה קורה בארץ. יש החלטות של מנהלת, של משקיף, של אנשים יותר גדולים מאיתנו. זהו, זו ההחלטה, אנחנו מתחילים להתכונן למכבי (תל אביב)”.

גורדון המשיך לדבר על האירועים החריגים: “אני כל הזמן שומע דברים, אני ניזון רק מכם, אני לא יודע באמת מה קורה. השופט שרק להפסד טכני, אני לא יודע, אני כבר מבולבל פה מכל מה שמתרחש”.

על כך שהמשחק לא חודש: “מצד שני חבר’ה, חייבים להבין שזה 6:58 לסוף המשחק, יתרון שלנו, אנחנו במומנטום, לא ככה זה צריך להיגמר, זה צריך להיגמר על המגרש באופן ספורטיבי אבל זו ההחלטה שקיבלו, אנחנו רק מבצעים אותה”.

האם הוא אי פעם עבר מקרה כזה בכל השנים שלו בכדורסל? “קרה לי פעם אחת במשחק בטורקיה באירופה חצי שעה של הפסקה וחזרנו לשחק כרגיל”.

מנכ”ל גלבוע/גליל, ארצי פרטי, דיבר: “אף אחד בחולון לא פנה אלינו, בזמן הפסקת החשמל כינסו אותנו בחדר ראשי המנהלת כולל המשקיף וכולל שלושת השופטים של המשחק ביחד איתי ועם מנכ”ל הפועל חולון רועי דבורה, קבענו שאם בהנחה שהחשמל לא יחזור תוך שעה מרגע הפסקתו אז המשחק לא יחודש ויתקיים בשישי, קבענו כבר שעה וגם במוצ”ש. זה מה שנקבע בחדר, זה מה שקרה בפועל, החשמל חזר, חולון בחרה לא להופיע וזה עניין שלה, אנחנו מבחינתנו עלינו להתחמם, רוצים לשחק את המשחק כמו שנקבע ולנצח אותו על המגרש”.

האם גלבוע מתחילה להתכונן לגמר מול מכבי: “אני לא יודע, כולנו נסערים, עכשיו עברנו חוויה לא רגילה, פעם ראשונה בחיים שחוויתי דבר כזה וכנראה גם אתם, ננשום, נסדיר דופק, נרגיע את השחקנים כי גם הם נסערים, נלך הביתה לישון”.

האם יש אפשרות שגלבוע תסכים לערוך משחק חוזר: “זה לא הוגן לשים אותנו בסיטואציה הזו, התקנון קובע את החוקים ואת הכללים, אם התקנון קבע שעה אז כמו שאנחנו בחרנו לעלות לשחק אז חולון היו צריכים לבחור לעלות לשחק. אם היה חורג מגבול התקנון והכללים אז מן הסתם היה משחק חוזר, זה גם מה שנקבע בחדר בזמן הפסקת החשמל. חבר’ה, אנחנו נצמדים לתקנון ועשינו את כל מה שנדרש, לצערנו קרה מה שקרה, אף אחד לא שמח מזה כמו שרואים, אף אחד פה לא צוהל ושמח. צר לנו שכך קרו הדברים אבל בסוף לא סתם קבעו חוקים ותקנונים בשביל לקיים את המשחק, ולצערי חולון בחרו את מה שבחרו”.

מנכ”ל מנהלת הליגה, שלומי פרי, נשאל תחילה האם היה מופתע מכך שחולון לא חזרה לשחק: “האמת שכן, הופתעתי. זה כבר החלטה של חולון, אנחנו הגענו להסכמה שחוזרים אחרי שעה בשעה עשרה לשתיים עשרה. קרה שדקה לפני זה החשמל נדלק והם החליטו שהם לא חוזרים לשחק. לטעמי היו צריכים לחזור לשחק”.

פרי התייחס בין השאר לגורל המשחק, שייקבע על ידי איגוד הכדורסל: “ראית קבוצה אחרת כנראה צעירה יותר שלא התלוננה על ענייני בריאות, סיכול חוזים וכאלה וקבוצה אחרת כן, יצטרך איגוד הכדורסל לשמוע את הצדדים, לקבל את הדו”ח מהשופטים ומהמשקיף ולקחת החלטה”.

האם לאיגוד הכדורסל הייתה עוד נציגות מלבד המשקיף בזמן ההחלטה לחכות שעה לחידוש המשחק: “אני דיברתי עם נפתלי גושן לפני והוא אמר לי לחכות אפילו יותר משעה, אנחנו החלטנו בעצה משותפת עם השופטים לחכות שעה עד עשרה לשתיים עשרה, זאת הייתה החלטה במקום, אי אפשר לחכות פה עד שתיים בלילה. חולון תצטרך להסביר טוב מאוד למה היא לא עלתה לשחק”.

האם יש אפשרות למשחק חוזר: “אני לא חושב, אני מבין אותם, זה לא שאני לא מבין, יש פה שחקנים מבוגרים, היה פה מקרה לא נעים של הפסקת משחק לשעה, היה פה גם ככה משחק שהמזגן לא עבד, היה לח ורטוב וכל שנייה עצרו לנגב את הפרקט, אז גם ככה זה היה לא פשוט. אבל אלו התנאים, התנאים שווים לשתי הקבוצות ואני חושב שחולון תצטרך להסביר טוב מאוד למה היא לא עלתה לשחק, לא יהיה לה קל”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!