״לאנשים נמאס מההתעמרות הזאת ומכך שמטפלים באנשים בצורה לא הוגנת”, הכדורסלן קור-ג’יי קוקס, שנשוי לישראלית אך עוד לא מחזיק באזרחות מקומית מדבר על המצב

יונ 2, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman


נושא המתאזרחים הוא נושא בוער בספורט הישראלי בימים האחרונים. אחד מהכדורסלנים שמצפים לאזרחות ישראלית הוא קור-ג’יי קוקס בן ה30, שנשוי לישראלית בשם מיטל ועל אף שהוא מתגורר בארץ כבר מספר שנים הוא עוד לא קיבל אזרחות. קוקס זכה בתואר אלוף ההטבעות של האולסטאר הישראלי ב2019, והשחקן מרגיש ישראלי לכל דבר ועניין. קוקס דיבר בפודקאסט של ה”ספורטס רבי” (הפודקאסט המלא מצורף בכתבה) על הקשיים לקבלת אזרחות ועל הפגיעה שנובעת מכך בפרנסתו.

“כשאני פה אני מרגיש שאני נמצא בבית. להיות כאן עם אשתי המדהימה ועם הילדה היפה שלי ועם חברים מדהימים ועזרה, כל אחד יהיה אסיר תודה על זה”, פתח קוקס בדבריו על אהבתו לישראל, “אפשר לשנות את המערכת בצורה שבה אנחנו צריכים לחנך את עצמנו להכיל פרספקטיבות שונות ולמצוא פיתרון משותף כדי לתקן את הסיטואציה. אני כדורסלן מקצועני, אבל בראש ובראשונה אני צריך לטפל במשפחה שלי, וכשאני לא יכול לעשות את מה שאני אוהב ואני צריך לשבת ולחכות בסבלנות, אני צריך להמשיך לפעול ולהיות בטוח בעצמי ופשוט לדחוף לזה שהכל יהיה בסדר, אבל אני פשוט לא יודע מתי זה יקרה ויסתיים”, סיפר קוקס באכזבה.

קוקס דיבר על כך שקבוצות החליטו להחתים אותו רק אם הוא ייחשב כישראלי ולא כזר: “בכל פעם שאני מנסה להתקבל לעבודה אני אומר, ‘למה?’, אני מנסה להבין למה זה ככה. היו לי לאחרונה מספר הזדמנויות לשחק, והגעתי לקבוצות כדי לשחק אבל פתאום משהו קרה ולא היה הסבר למה זה המצב, לא אמרו לי למה לקחו את זה ממני ולמה זה קרה לי”.

קוקס סיפר מה אפשר לעשות כדי לקדם את המודעות של הציבור לעניין: “לדעתי אנחנו צריכים להוציא את הסיפורים החוצה לציבור כמו שאנחנו עושים עכשיו, הרבה אנשים רואים בסופו של דבר שאנשים עייפים מהמצב הזה. יש הרבה דברים שקורים בעולם ולאנשים נמאס מההתעמרות הזאת ומכך שמטפלים באנשים בצורה לא הוגנת”.

קוקס הביע מסר חינוכי אופטימי על המצב: “אלה אנשים מכל הצבעים ומכל הגוונים, אז לדעתי הדבר הכי חשוב הוא להראות וללמד את הנוער שזה לא לפי צבעים או לפי דעות, אלא שכולנו יכולים לעבוד ביחד ולעשות את הדברים שאנחנו אוהבים ביחד בלי ליצור קונפליקטים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!