״כולם רוצים לשחק, אבל ביטחון הציבור חייב לבוא קודם”, שחקנים בליגת העל משמיעים את קולם בנוגע לוירוס הקורונה

מרץ 12, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

ליגת הכדורסל הישראלית ”ליגת ווינר” תמשיך בפעילות בסופ”ש הקרוב כשרוב התחרויות ביבשת החליטו להיסגר עקב וירוס הקורונה.

אחרי מחזור המשחקים הקרוב, הליגה תבצע הערכת מצב כדי לראות האם המשחקים יימשכו תחת דלתיים סגורות וללא אוהדים. היורוליג, היורוקאפ, ליגת האלופות של פיב”א והליגה האירופית השהו את המשחקים כשאולמות הכדורסל באירופה יהיו שקטים בשבועות הקרובים.

ה”ספורטס רבי” דיבר עם מספר כדורסלנים שמשחקים בארץ הקודש על ההחלטה להמשיך את משחקי הליגה במחזור 22 שיסגור את הסיבוב השני של המשחקים בליגה.

Dov Halickman Photography

הביג מן הוותיק טוני גפני מנהריה דיבר על המצב בעיר הצפונית בישראל שסמוכה לגבול הלבנוני, ”דברים יחסית שקטים בנהריה, עדיין אין פאניקה רצינית, אבל כולם בוודאי מודעים וזהירים. זה נדמה שכולם עושים את החלק שלהם, כולם מודאגים כי אף אחד לא יודע לאן כל זה הולך, אבל נשארים בטוחים ומקשיבים למומחי הבריאות שמייעצים לשטוף ידיים כדי להילחם בנגיף, ומכבדים את איסור הקהל בגלל הסכנה וכדומה. כולם רוצים לשחק, אבל ביטחון הציבור חייב לבוא קודם וצריך שתהיה היענות מצד כולם. עד שאומרים לנו שאנחנו לא יכולים לשחק (ואני מקווה שלא נגיע לזה, אבל אקבל את זה בהבנה אם זה יקרה ), ננסה לעשות את העבודה שלנו כמו שאנחנו יודעים, אפילו כמה מוזר שזה יהיה בלי משפחה, אוהדים ובכלל אנשים במשחק”.

Dov Halickman Photography

ג’ון פטרוסלי שנמצא בעונה הראשונה שלו בישראל עם הפועל באר שבע דיבר, ”אני די קרוע. כמובן שאני אשמח לשחק, במיוחד אם אנחנו הולכים להתאמן ומתכוננים לחולון במשך כל השבוע בכל מקרה. אבל מצד שני זה כל כך חשוב להתחשב בבריאות השחקנים, המאמנים ושאר הצוות שיכולים להיחשף לנגיף. לא לכולם יש מערכת חיסונית דומה ואנחנו יודעים שהוירוס יכול להשפיע על אנשים בצורה שונה, אז זה הדבר היחיד שמפחיד. אבל אם הליגה דוחפת לקיים את המחזור הקרוב אז יש להם מעט ביטחון שהכל יהיה בסדר”.

שחקן בליגה הביע את דעתו על המצב: ”כולם ראו את הצעדים שמדינות אחרות וליגות אחרות עשו, וזה נראה שהכתובה נמצאת על הקיר ושבנקודה מסויימת נצטרך לפחות ללחוץ על הכפתור של העונה הזאת. למה לדחוף לשחק עוד סיבוב של משחקים? מה הצד העליון של זה?”.

Dov Halickman photography

ג’יי פי טוקוטו שחזר לאחרונה לליגת ווינר כדי לשחק עם נס ציונה אחרי ששיחק בעונה שעברה במדי הפועל אילת ומוקדם יותר העונה בסאן פאבלו בורגוס הגיב על המצב הנוכחי, ”אני לא רוצה להחמיץ משחקים ואעדיף לשחק מול קהל כי אני לא מסכים עם הגבלת כמויות האנשים במקומות מסויימים. יש עדיין אנשים שיוצאים לבלות, לשופינג וכדומה. אם אתה לא הולך לסגור את הכל אז אל תגביל שום דבר ואל תפסיק משחקים. אנחנו צריכים לדאוג לבריאות שלנו ולבריאותם של אחרים אבל באותו הזמן אפשר לקיים את המשחקים בדלתיים סגורות עד שהבעיה של הוירוס תתגלה”.

שחקן בכיר בליגה הציג את עמדתו בנושא, ”זה טיפה מדאיג. כולנו אוהבים כדורסל ורוצים לשחק. אבל אני חושב שאנחנו צריכים לקח צעד אחורה ולשים לב לעוצמה של העניין. ליגות ומוסדות בכל העולם סוגרים את העסקים שלהם במטרה לעצור את התפשטות הוירוס. מנקודת מבט ספורטיבית, בכל שעה אנחנו מקבלים חדשות על עוד שחקנים שנבדקו ואובחנו חיובי בלי שזוהו אצלם סימפטומים של המחלה קודם לכן. אני בטוח שהליגה צריכה וחייבת להימשך כדי שתהיה התמדה אבל בריאות הציבור צריכה להיות במקום הראשון במצב הזה. להמשיך לשחק בוודאי מעלה את רמת הדאגה”.

Dov Halickman Photography

לסיום, ג’ורדן סווינג שנמצא בשנה השנייה שלו בארץ הקודש ועבר לאחרונה למכבי חיפה גם חווה את דעתו על המצב, ”אני עדיין לא יודע מה הולך לקרות אבל זה יהיה מוזר לשחק בלי אוהדים, אולם זה בוודאות הדבר הכי בטיחותי לעשות. אבל אני רואה את כל הליגות האחרות מושבתות למשך כמה שבועות וזה אולי רעיון לא רע”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!