״זה מאוד משמח ומרגש”, “השניים האלה תרמו לנו כל כך הרבה בשנתיים האחרונות”, הפועל ירושלים מתרגשת לקראת חזרת הליגה ומנסה להתאושש מהעזיבה של בראון ותומאס

יונ 8, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל ירושלים ערכה מסיבת עיתונאים לכבוד חידוש העונה בליגת העל בכדורסל. הקבוצה תקיים משחק הכנה מול הפועל גלבוע גליל, כשבמשחק החזרה לליגה הקבוצה תפגוש את מכבי ראשון לציון.

מנכ”ל הקבוצה גיא הראל דיבר על החזרה:
“אני מודה שאני מתרגש מאוד. ב15 במארס קיבלנו החלטה קשה מאוד על הפסקת ליגת העל. הייתה תקווה קטנה שנחזור. לפני חודש קיבלנו בישיבת המנהלת החלטה להחזיר את הליגה. כל הקבוצות דאגו שתהיה ליגה מהנה ומרגשת בתנאים מאוד קשים. זה מאוד משמח ומרגש אותי, אני מודה לכל מי שלקח חלק בדבר הזה”.

הראל דיבר על הקולות שביקרו את תנאי הבידוד:
“לצערי אנחנו מתעסקים לאחרונה בהרבה דברים אחרים. אני מבקש מחבריי לענף להתרכז בכדורסל ובמה שאנחנו אוהבים, יש עוד 12 ימים עד לחזרת הליגה. אני לא לוקח צד מי צודק או מי לא. עשינו מאמץ להחזיר את השחקנים הישראלים, הם נרתמו והבינו את המצב, הם עשו מאמץ עצום כדי שתהיה פה ליגה”

הראל דיבר על כך ששלווין מאק לא חזר, ג’ייקובן בראון עזב את הארץ וטיישון תומאס צפוי גם הוא לחזור לארצות הברית:
“הצלחנו להחזיר 6 מ7 הזרים שהיו פה חוץ משלווין מאק. ג’ייקובן ביקש לעזוב אחרי שראינו את המצב המנטאלי שלו. אני מעריך שבזמן הקרוב טיישון תומאס יעזוב לארצות הברית. אתם מכירים את המועדון שלנו בנוגע לאנושיות אז פי כמה וכמה עכשיו. היה ברור שאם נוכל לסיים את העונה על הפרקט נעשה את זה. שבוע שעבר כשאמרתי לעודד שטיישון עוזב הוא אמר שזה יהיה עוד יותר מרגש”.

הראל דיבר על כך שהקבוצה צפויה לשחק בטורניר ה”פיינל 8″ של ליגת האלופות של פיב”א:
“קודם כל אני מעריך שהטורניר יתקיים רק אם יהיה קהל, בין אם זה יהיה בארץ או במקום אחר. תסתכלו איפה היינו לפני חודש ואיפה אנחנו היום, לא יודע איפה נהיה בספטמבר. המטרה הגדולה שלנו שזה גם יהיה בטיחותי ושהיו עוד השנה אוהדים במשחקי ספורט”.

הראל דיבר על כך שמזכ”ל היורוליג ג’ורדי ברתומיאו כינה את הפועל ירושלים “מועדון קטן”:
“כנראה שהיורוקאפ במצב מאוד קשה אם הוא אומר שירושלים מועדון קטן, רק לפני 10 ימים היורוקאפ התקשרו אלינו ורצו להחזיר אותנו. אנחנו מאוד מרוצים מליגת האלופות”.

מאמן הקבוצה עודד קטש דיבר על החזרה לפרקט:
“קודם כל אני רוצה להגיד שזה מאוד מרגש אחרי אי הוודאות עם הקורונה, צריך להודות לכל מי שעשה מאמצים כדי שנחזור לשחק. זה מבחן גדול עבורנו להיות יותר חיוביים. ברור שהקורונה תפסה אותנו במצב שלא היה יכול להיות יותר טוב מזה כששיחקנו את הכדורסל הכי טוב שלנו בשנתיים האחרונות, הרגשנו שאנחנו יכולים להתמודד על כל התארים אז זה היה מאכזב”.

קטש דיבר על כך שבראון ותומאס עוזבים את הקבוצה:
“כדורסל הוא משחק קבוצתי אבל בסופו של דבר הוא מורכב מאינדיבידואלים, אנחנו כן מאוכזבים מזה שג’ייקובן וטיישון לא יישארו אבל נעשה את ההכי טוב שלנו”.

קטש דיבר על ההחתמה החדשה ג’רמי פארגו, שזכה ביחד עם המאמן באליפות עם גלבוע גליל ב2010:
“רק לפני שבועיים עשינו זום של כל השחקנים והצוות באליפות בגלבוע, פארגו היה שם כמו תמיד מאוד דומיננטי, הוא קצת צחק עליי שאני רוצה אליפות אחרי 10 שנים כי לא החתמתי אותו, ועכשיו זה פתאום הסתדר. זה ייקח קצת זמן עד שהוא ייכנס לכושר. האופי שלו מאוד מתאים לסיטואציה שנוצרה. שנינו עשינו דרך ארוכה מאז אותה עונה קסומה באמת בגלבוע, אותי זה מרגש לחזור אליו אחרי 10 שנים”.

קטש דיבר הכושר של השחקנים והחלק של מאמן הכושר רוברטו ייטצי במצב:
“עם כל הקשיים שהיו עם הבידוד הפכנו להיות 2 קבוצות בשבועיים האחרונים, זה גרם לעבודה כפולה לרוברטו ייטצי. רוב השחקנים הגיעו בכושר טוב, שמעתי דיבורים על כך שזה מסוכן לשחק אבל אני חושב ששחקן שיחזור לשחק עכשיו, המנוחה שהייתה לאו דווקא עושה רע לגוף. זאת עצה לכולם לקחת את זה באמת רגוע, אם רוצים לשמור על בריאות השחקנים צריך לא ללחוץ, בהנחייתו של רוברטו אנחנו הולכים אחריו”.

קטש סיפר על הדמיון בין בראון למחליפו פארגו, ועל כך שהקבוצה תיאלץ להסתדר ללא תומאס:
“צריך להגיד מילה טובה לגיא ויותם שאחרי העזיבה של ג’ייבי (בראון) הבאנו שחקן כמו פארגו. הם (פארגו ובראון) שני שחקנים דומיננטיים שיכולים לשחק בכמה עמדות. הם מביאים דברים שהם מעבר לכדורסל ואנרגיות אחרות. השינוי בסגנון יהיה בגלל חסרונו של טיישון שהוא גבוה ויכול להוביל כדור מעמדה 5. לגבי הבאת מחליף? לא משהו שקורה כרגע, הזמן הוא מאוד מוגבל להביא שחקן, מהרגע ששלווין לא חזר ג’ייקובן עשה לנו בור מאוד גדול. עמנואל ייכנס לתפקיד של טיישון ושאר השחקנים יצטרכו לתת יותר. טיישון היה מאוד מגוון, עידן (זלמנסון), נמרוד (לוי) וסו (בריימו) יצטרכו לקחת חלק בלמלא את החלל הזה”.

קטש דיבר על הקולות של שחקנים מסוימים שיצאו נגד תנאי הבידוד:
“חוץ מלקרוא בטוויטר קצת אני לא מעורב בזה יותר מדי. אנחנו מתרכזים במה מותר ומה אסור. לאנשים יש זיכרון קצר. צריך לשים דברים בפרופורציות, זה בסך הכל חודש של משחקים. שכל אחד יתרכז במה שהוא צריך לעשות”.

קפטן הקבוצה בר טימור דיבר על החזרה לפרקט:
“אני מאוד-מאוד שמח שהליגה חוזרת. אני חושב שמגיע קרדיט לשחקנים הישראלים וגם לזרים, מה שהניע אותנו בסופו של דבר לחזור זה האהבה לענף”.

טימור דיבר על העזיבה של בראון ותומאס:
“לגבי ג’ייקובן וטיישון אני חושב שהשניים האלה תרמו לנו כל כך הרבה בשנתיים האחרונות, אני מקווה ששאר הדברים יסתדרו. אני חושב שהאתגר הכי גדול שלנו בגלל כל השינויים שקורים עכשיו זה לנסות לחזור לכדורסל שעשינו לפני. זה יהיה אחרת בגלל העזיבה של טיישון וכל אחד יצטרך להביא יותר. נצטרך להביא אקסטרות וכרגע זה האתגר הגדול ביותר שלנו”.

טימור דיבר על כך שהזרים נחתו בארץ למציאות של בידוד לא פשוט:
“אנחנו מדברים איתם מן הסתם כי הם לא במדינה שלהם ולא נמצאים עם המשפחות, אנחנו תומכים בהם. סדר היום שלנו הוא די פשוט, אנחנו נמצאים בבית או באולם. המועדון מנסה ליצור בשבילנו מפגשים שנהיה ביחד במסגרת החוק. אני כן חושב שאנשים מודאגים מהמצב, יש פה מצב שאף אחד לא יודע מה קורה. זה טבעי שאנשים ישאלו שאלות כי הבידוד זה דבר לא קל, כל עוד זה המצב נכבד את זה. לגבי אנשים אחרים אני לא כועס, אבל אני חושב שהם ידעו למה הם יחזרו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!