״השמיים הם הגבול עבורו”, טראוויס פיטרסון, ששיחק עם דייוידאס סירווידיס, מספר על ההחתמה החדשה והנוצצת של קבוצתו לשעבר הפועל ירושלים

מאי 24, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

דווקא בתקופת הקורונה, כשאי הוודאות מרחפת מעל כל הענפים במשק וביניהם עולם הספורט, ביצעה הפועל ירושלים צעד מפתיע כשהחתימה את דייוידאס סירווידיס הליטאי בן ה19 על חוזה ארוך טווח ל3 שנים. סירווידיס, שלא צפוי ליטול חלק במשחקיה של ירושלים בהמשך העונה הנוכחית, נחשב לכישרון ענק במולדתו.

סירווידיס, בן 19 בלבד, מתנשא לגובה 2.04 מטר ויכול לשחק בעמדת הקלעי ובעמדת הסמול-פורוורד. בשנותיו הראשונות בבוגרים שיחק במדי ריטאס וילנה הליטאית, כשבעונתו הראשונה (2017-18) שיתף פעולה עם לא אחר מאשר שחקן ירושלים בעבר, טראוויס פיטרסון. פיטרסון, להזכירכם אלוף ישראל עם ירושלים, מספר לאתר ה”ספורטס רבי” על השחקן שנבחר במקום ה37 בדראפט האן.בי.איי ב2019 על ידי דאלאס מאבריקס ושייך כיום לדטרויט פיסטונס.

“הוא היה הילד הצעיר!!”, פתח פיטרסון בדבריו על השחקן הצעיר בתולדות ריטאס, “אבל אתה היית יכול לראות את הכישרון!!!”.

פיטרסון שזוכר את סירווידיס היטב מנבא מה יעלה בגורל הכישרון ונזכר באישיות שלו על הפרקט, “הוא יהיה טוב. והוא יהיה באן.בי.איי בקרוב. אני חושב שהוא היה אז בן 17. והוא היה בחור שלא היה אכפת לו שהוא שיחק אותנו והוא היה משחק את המשחק שלו”.

פיטרסון ראה כבר אז את היכולות האיכותיות של סירווידיס, “באימון הראשון אמרתי לעוזר המאמן שלנו שהוא יהיה טוב. קלעי מעולה, שמאלי, גבוה ומסוגל לקבל החלטות. הוא ימשיך לפתח את היכולות שלו ויהיה ממש טוב אני חושב”.
פיטרסון זוכר את ההתנהגות של סירווידיס לטובה ומדבר על הפוטנציאל שלו, “הוא היה בנאדם מעולה גם כן! חבר טוב לקבוצה, קל להיות סביבו, ותמיד יש לו את הרצון לעבוד כדי להשתפר! אם הוא ממשיך עם המנטאליות הזאת השמיים הם הגבול עבורו”.

פיטרסון, אחד שיודע מה זה לשחק במדים של ירושלים, דיבר על ההתאמה של סירווידיס לקבוצה, “אני חושב שהוא יהיה בסדר! הוא בחור שמסתדר נהדר כשמכניסים אותו לסיטואציה חדשה. הוא צעיר אז הוא אולי ירצה סצנה צעירה יותר כמו תל אביב יותר מאשר ירושלים. אבל הוא יהיה בסדר!”.

פיטרסון מסכם ומדבר על כך שסירווידיס ישחק בארץ זרה עבורו, “הוא היה מקצוען מאוד. הוא היה רחוק מהמשפחה שלו כשהוא היה בריטאס. זאת אותה מדינה אבל זה היה עדיין רחוק. אז אני חושב שהוא יהיה טוב! הוא גם יאהב את מזג האוויר הנעים”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!