״הרבה קבוצות בונות על הזרים, אבל אצלנו הישראלים מאוד חשובים”, מכבי חיפה מתכוננת לחזרה של ליגת העל בכדורסל

יונ 4, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי חיפה ערכה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בנוגע לחידוש העונה בליגת העל בכדורסל. חיפה תערוך שני משחקי הכנה, מול הפועל גלבוע גליל ומכבי אשדוד, כשבמחזור החזרה לליגה היא תפגוש את הפועל תל אביב. חיפה רושמת עד כה עונה מוצלחת כשהיא ניצבת במקום החמישי בטבלה עם מאזן חיובי.

מאמן הקבוצה דניאל סאואנה דיבר על הקבוצה החדשה שנבנתה:
“אנחנו מכירים את כל השחקנים שהבאנו בצורה כזאת או אחרת. כמובן שיהיה קשה לחבר משהו בתוך 20 יום, אבל אני סומך על הבחורים הישראלים שלנו שהשתפרו. אני בטוח שנהיה תחרותיים. אני סומך על אנתוני פישר בעיניים עצומות. אני בטוח שאנחנו נילחם על הפרקט אבל אני לא יכול להבטיח שנגיע לפיינל פור. כרגע אנחנו מתמקדים במטרות קצרות, שנשחק טוב נגד הפועל תל אביב”.

סאואנה דיבר על המסע הארוך שעשה כדי לחזור לארץ מוונצואלה:
“תמיד הייתי חיובי ורציתי לחזור לכאן ולהיות פה. זה לא היה קל לחזור כי היו מעט מאוד טיסות, למזלנו מצאנו כמה טיסות. הייתי בסאו פאולו 10 שעות והיו רק 2 טיסות משם. אני אוהב את העבודה שלי ועשיתי הכל כדי לחזור, אני מאמין שהיה שווה לי לחזור”.

סאואנה דיבר על השחקן החדש של הקבוצה אנדרו אנדרוז:
“אנחנו מכירים את אנדרו מאז ששיחק בעפולה ואנחנו אוהבים אותו מאוד, לא רק את איך שהוא משחק אלא גם את האישיות שלו. הוא נשמר אצלנו ברדאר וניסינו להביא אותו לפני שהעונה החלה, וכעת הבאנו אותו עכשיו. הוא צעיר עם אפסייד גבוה, אנחנו מאוד שמחים שיש לנו אותו, הוא סקורר מצוין שימלא את העמדה של ג’יימס יאנג”.

סאואנה החמיא לישראלים בקבוצה שהתאמנו במהלך הפגרה הכפויה:
“אני מכיר את הישראלים שלנו מאוד טוב, אני אוהב את איך שהם עובדים, הם עשו הרבה עבודה לבד למרות הקורונה, זה עושה אותי מאוד גאה. איך שהם רואים כדורסל זה אחד הדברים שאני הכי אוהב לראות, הזרים ילכו אחריהם. הרבה קבוצות בונות על הזרים, אבל אצלנו הישראלים מאוד חשובים. אני לא איש של מספרים אבל הם משחקים הרבה וקולעים הרבה. ווילי הפך לשחקן אחר לגמר בחצי השנה האחרונה, עם העזרה שלי יונתן מור ורומן סורקין הפכו לשחקנים מצוינים, גם דניאל נג’ר הצעיר יכול לקבל את ההזדמנות לשחק עכשיו”.

סאואנה דיבר על ההחתמה של אנתוני פישר, שבעונה שעברה העלה את חיפה ליגה אך בפתיחת העונה הזאת שיחק בבני הרצליה, ויירשם בליגה כישראלי:
“מלבד זה שפישר הוא כדורסלן הוא אדם שאני אוהב. הוא לא יכול היה לשחק אצלנו מסיבה כזאת או אחרת, אבל ברגע שיכולנו להביא אותו החזרנו אותו כי כולם אוהבים אותו. הוא מביא קליעה ל3 וקלאץ’, הוא מביא הרבה לשולחן ואני שמח שהוא חזר אלינו. כמאמן אני שמח שאני יכול לסמוך עליו על הפרקט, הוא מסוג השחקנים שיקבלו את ההחלטה שביקשתי על הפרקט ואולי יקבלו אפילו החלטה יותר טובה. הוא יתרום הרבה, לא רק לחיפה אלא לכדורסל הישראלי”.

סאואנה התייחס לכך שכמו שאר הזרים שפתחו את העונה בקבוצה הכוכב הגדול גרגורי ורגאס לא יחזור:
“זה משחק של 5 שחקנים, גרגורי היה מאוד חשוב לקבוצה. כמובן שנתגעגע אליו, ניסינו להביא שחקנים אחרים דומים כמו ספידי סמית’ שהיה מלך האסיסטים בבלגיה, הבאנו גם את אנדרו. במשחק האחרון בסיבוב הראשון נגד חולון התחלנו לשחק הגנה, שיחקנו בצורה שונה לגמרי מאז. יש לנו שחקנים שונים אבל השיטה זהה. אני מקווה שנשחק כקבוצה, אבל יהיה קשה להחליף 20 נקודות ו10 אסיסטים בזמן קצר”.

Dov Halickman Photography

קפטן הקבוצה ווילי וורקמן נשאל על כך ששחקן מכבי תל אביב סנדי כהן קיבל אזרחות ישראלית:
“אין לי דעה בנושא, אני לא מכיר את סנדי כהן והתהליך שלו, ההחלטה התקבלה מעליי והיא להעניק לו דרכון, העבודה שלי עכשיו היא להתכונן לשמור עליו”.

וורקמן סיפר על החזרה לפרקט והחודשים הארוכים שהעביר בבית:
“אני מאוד מתרגש מהחזרה של הכדורסל, אני מרגיש מבורך, התגעגעתי למשחק. תודה לסדרה הדוקומנטרית על מייקל ג’ורדן, זה הציל אותי. צפיתי במשך בכדורסל במהלך החודשיים שהייתי בבית, אני שמח שחוזרים ואני אעבוד קשה שתהיה לנו עונה טובה”.

מנכ”ל הקבוצה אסף רוזנבלט דיבר לסיום על כך שחיפה התנגדה לחידוש העונה ועל כך שיש אי ודאות בנוגע לעונה הבאה: “אף אחד לא יכול להגיד מה יהיה לגבי עונת 2020-2021 בגלל הקורונה מבחינת מגבלות, כן קהל או לא קהל, קשה לבנות ככה. גם אם העונה הזאת לא הייתה חוזרת לא היינו יודעים מה קורה בעונה הבאה, כמו שאר הקבוצות. לחדש את העונה היה סיכון מאוד גדול שלקחנו, באותו הרגע שהוחלט לחדש את העונה פעלנו ועשינו הכל כדי לחזור. אם יהיו בעיות בדרך צדקנו לצערנו בדרך אגב”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!