״היה קשה להיות בלי האוהדים שלנו כי הם מביאים לנו הרבה אנרגיות”, כך סיפר כוכב הפועל ירושלים ג’יימס פלדין על אי נוכחות הקהל בעקבות נגיף הקורונה אחרי ניצחון קבוצתו על פריסטרי

מרץ 5, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

1. הפועל ירושלים ניצחה ללא קהל. וגם את פריסטרי היוונית. המשחק הראשון בסדרת הטוב מ3 בליגת האלופות של פיב”א התקיים בדלתיים סגורות מהקהל בהיכל הפיס ארנה בירושלים, כשלמרות שהפועל ירושלים הייתה אמורה ליהנות מיתרון ביתיות, היא שיחקה ללא הקהל שלה בשל הנחיות משרד הבריאות בעניין נגיף הקורונה. ירושלים ניצחה את פריסטרי 78-91 באווירה מנומנמת, הרבה בזכות רבע רביעי מצויין (19:11), ובכלל מחצית שנייה מצויינת (43:32) כשהקבוצה הובילה במחצית ב2 נקודות בלבד. הקבוצה של המאמן עודד קטש שלטה בריבאונד (37:31) ונהנתה ממספר שחקנים שהעירו את האווירה המנומנמת: טיישון תומאס, שקלע 16 נקודות ולקח 7 ריבאונדים; ג’יימס פלדין ושלווין מאק, שקלעו כל אחד 15 נקודות ומסרו גם כן 5 אסיסטים; וג’ייקובן בראון, שקלע 13 נקודות ומסר 8 אסיסטים בדרך למדד 21. הקבוצה הציגה שטף התקפי מצויין מול קבוצה הגנתית טובה עם 23 אסיסטים, לעומת 16 של פריסטרי. תמיר בלאט נפצע במהלך המשחק, ולא ברורה חומרת פציעתו.

Dov Halickman Photography

”זה היה משחק מוזר בשבילנו ששיחקנו בלי הקהל הביתי שלנו, חששתי מזה כי אנחנו צריכים את האנרגיות של הקהל. אני חושב שבסופו של יום ההגנה שלנו במחצית הראשונה עשתה את ההבדל. היינו קצת בהלם כי לא ציפינו לזה, ממש לפני המשחק קיבלנו את הידיעה הזו. החיבור שיש לנו ובעיקר לשחקנים עם הקהל הוא חשוב, אנחנו מחכים למשחקים גדולים כאלה. הושפענו מהאווירה שהייתה באולם ריק, אמרתי לשחקנים במחצית שאסור שזה ישפיע כי זה משחק מאוד חשוב. יש דברים שלא תלויים בנו ויש דברים יותר חשובים מכדורסל בסופו של דבר למרות שאנחנו לא רואים את זה ככה, מקווה שהעניין ייפתר, אני חי עם אותם החששות. בכל החצי השני היינו שם, הם עשו סלים גדולים כולל השלשה של דיאנדרה קיין בסוף שעון אבל לבסוף הדברים התיישרו לפי הסטטיסטיקה. שיחקנו מול קבוצה קשוחה שרוצה להאט את הקצב. שלווין הוא שחקן מצויין, לוקח זמן להיכנס לקבוצה ולשיטה, לאט לאט הוא מרגיש יותר ביטחון, הוא היה מצויין מבחינה התקפית והגנתית וצריך לזכור שהוא לא גדל בכדורסל האירופי”, סיפר עודד קטש על התחושות לשחק ללא הקהל הביתי וגם הדגיש את ההופעה הטובה של שלווין מאק.

Dov Halickman Photography

”אני חושב ששיחקנו 3 רבעים גדולים, ברבע השני היינו פחות טובים, פתחנו את המשחק בצורה טובה. ניסיתי לעזור לקבוצה מבחינה הגנתית, שלווין וג’ייקובן היו נהדרים, לכוכב שלהם היה רק 9 נקודות. זה יהיה קשה אם הטורניר יבוטל, ניקח את זה יום אחרי יום ונראה מה המפעל יחליט. זה היה קשה להיות בלי האוהדים שלנו כי הם מביאים לנו הרבה אנרגיות, לפני המשחק בחימום היה אפילו יותר קשה כשהסתכלנו על היציעים הריקים. ביום ראשון יש משחק גדול בשביל האוהדים, נראה מה יהיה. הפציעה של תמיר, שלווין היה בסיטואציות בעבר, הוא היה מוכן והוא יודע מה צריך לעשות כדי להישאר על הפרקט, הוא שחקן חכם ו15 נקודות ו5 אסיסטים בשביל רכז אלו מספרים נהדרים, אני לא יודע מה מצבו של תמיר אבל שחקנים כאן יודעים להתעלות. מקווה שיהיו אוהדים ביום ראשון”, סיפר ג’יימס פלדין על המצב המסובך, על מאק ועל האפשרות שהקלאסיקו הישראלי בין ירושלים למכבי תל אביב לא יתקיים ביום ראשון.

Dov Halickman Photography

”זה בוודאות הרגיש שונה כי כל זמן שאתה משחק במשחק גדול אתה מצפה שהאוהדים יהיו שם ויהיה משחק איכותי, אני שמח שנשארנו ביחד כקבוצה, זה הרגיש כמו תרגולים באימון, השתמשנו בספסל כקהל שלנו. אני אהבתי את טרי, עשינו עבודה טובה בריבאונד, הוא לוקח בממוצע בערך 9 ריבאונדים למשחק וידענו שהוא יבוא ויעזור לנו. הרגשתי שהיה חסר עד עכשיו שחקן כמו טרי כי שיחקתי יותר כסנטר, עכשיו אני יכול לשחק יותר כמו שעשיתי עם ג’וש בעונה שעברה ואני יכול לשלב בין העונות. ידענו שהקבוצה שלנו משחקת מאנרגיות, כשהוא. היה שקט, בלי הקהל היינו צריכים את זה. שלווין הוא כדורסלן, הוא עושה את זה המון זמן, הכרתי אותו מקודם והוא פשוט רכז טבעי, אני חושב שכולם בקבוצה סומכים עליו והוא עוד רכז שעוזר לנו. אני לא מודאג בכלל כי המצב הוא כמו שהוא וצריך להתמודד עם החסרונות כמו שהיינו סבלי האוהדים, והצלחנו היום בלי האוהדים, זה משחק שכולם בישראל מתרגשים ממנו כי זה הפועל ומכבי, נהיה מוכנים עם מה שיוחלט”.

Dov Halickman Photography

2. עמנואל טרי. שחקן הפנים החדש של הפועל ירושלים, שהצטרף לקבוצה מבנדירמה הטורקית ששקעה בצרות כלכליות, בוודאי לא ציפה לבכורה כזאת. טרי, מהמועמדים המובילים לתואר השחקן המצטיין במפעל, שיחק מול יציעים ריקים, אבל האתלט הנהדר הכניס התלהבות בקבוצתו החדשה עם מספר הטבעות אופייניות וסיים את המשחק עם 5 נקודות ו3 אסיסטים ב14 דקות, ובעיקר עם פלוס מינוס מצויין של +15. ירושלים שיחקה נגדו פעמיים העונה, כשבשני המשחקים הוא בלט. ניכר כי הוא עוד לא השתלב לגמרי, וגם זריקות העונשין טעונות שיפור (1 מ4) אך עודד קטש יכול להיות מרוצה ממנו בסך הכל. ”אהבתי מאוד את עמנואל טרי, במה שהוא מביא לשולחן הוא מאוד מתאים לשיטה שלנו, הוא יתרום לנו הרבה”, אמר קטש. ”הוא היה טוב, הוא אמנם פישל בתרגילים בהגנה אבל בסך הכל הוא יעזור לנו. הוא מזכיר לנו את ג’וש אוונס, אני שמח שהוא איתנו ולא נגדנו, לא נצטרך לפגוש אותו יותר”, התלוצץ פלדין והשווה את הסנטר לאוונס ששיחק במועדון בעונה שעברה. תומאס דיבר גם כן על טרי: ”אני אהבתי את טרי, עשינו עבודה טובה בריבאונד, הוא לוקח בממוצע בערך 9 ריבאונדים למשחק וידענו שהוא יבוא ויעזור לנו. הרגשתי שהיה חסר עד עכשיו שחקן כמו טרי כי שיחקתי יותר כסנטר, עכשיו אני יכול לשחק יותר כמו שעשיתי עם ג’וש בעונה שעברה ואני יכול לשלב בין העונות”. לסיכום, טרי עצמו דיבר בהתרגשות על הניצחון במשחק הבכורה שלו בקבוצה: ”זה ניצחון גדול, שיחקנו באיטיות אבל לאחר מכו הגברנו את הקצב. הייתי קצת לחוץ בהתחלה אבל רציתי להביא אנרגיה כדי לעזור לקבוצה. יש כאן כימיה טובה. אני שמח למלא את החתיכה החסרה. עודד הוא מאמן מגניב. התמיכה הייתה שם והייתה אהבה שם בחוץ”.

Dov Halickman Photography

3. פריסטרי הפסידה. הקבוצה היוונית, מהטובות במפעל מבחינה הגנתית, לא הצליחה לעצור את.השטף ההתקפי של ירושלים החזקה. יאניק מוריירה בלט עם דאבל-דאבל של 20 נקודות ו11 ריבאונדים, וויליאם האטשר קלע 13 נקודות שכללו 4 שלשות, ואקס מכבי תל אביב והפועל אילת דיאנדרה קיין, ששיחק תחת קטש באילת לפני מספר שנים, קלע 13 נקודות ומסר 4 אסיסטים. ”אני מרגיש שירושלים הגיעה ושמרה על הבית. הגענו לכאן ונלחמנו, זה ברח לנו מהידיים ברבע השלישי כשנתנו להם לרוץ. בשבילי זה לא משנה מי ביציע, אתה בא ומשחק את המשחק בצורה הנכונה וזה מה שרצינו לעשות, רצינו לשחק נגד קהל אבל זה לא קרה”, סיפר קיין על כך שהמשחק התקיים ללא קהל. ”ברכות לירושלים. הם שיחקו והגיעו לממוצעים שלהם. רוב המשחק היה צמוד אבל עשינו כמה טעויות והם עלו ליתרון 10, קשה לחזור מול קבוצה ברמה גבוהה הבעיה שלנו הייתה הגנתית. הגארדים שלהם מאק ובראון חיברו 28 נקודות ו13 אסיסטים. ציפינו לשחק באולם מפואר עם אוהדים רבים, זה השפיע מאוד על הקבוצה הביתית שהאוהדים היו חסרים”, סיכם מאמן הקבוצה ניקוס פפאניקולופולוס. כל עוד לא יהיו שינויים בעקבות נגיף הקורונה, המשחק הבא יתקיים ביוון, ואם ירושלים תנצח בו היא תסיים את דרכה של פריסטרי באירופה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!