״הוא שחקן שבאמת יכול להעניק הרבה אנרגיה לקבוצה”, ז’וליאן אספינוסה, מאמנו של רפי מנקו בשאלון הצרפתית, מדבר על השחקן הישראלי בראיון בלעדי

ספט 8, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman


רפי מנקו הוא אחד משלושת השחקנים הישראלים שיצאו השנה לשחק בצרפת. כעת, מאמנו של מנקו בשאלון, ז’וליאן אספינוסה, דיבר בראיון בלעדי לאתר (הפודקאסט המלא מצורף) על המטרות של הקבוצה, ההשתלבות של הישראלי בהיררכיה ועוד. כמו כן, בפודקאסט מדבר גם מנקו עצמו.

על המטרות:
“המטרה הראשונה שלנו היא לשלב את השחקנים החדשים שלנו בתוך הקבוצה צעד אחר צעד, בגלל שהסיטואציה שונה מאוד בין כל שחקן ושחקן, אז הדבר הראשון שאנחנו רוצים לעשות זה לוודא שאנחנו מטפלים בכוח האדם שלנו, שאנחנו מצליחים להתאמן בדרך הנכונה. אחרי זה בפרספקטיבה רחבה יותר בגלל שאני מבין לאן אתה רוצה ללכת, אנחנו בנינו קבוצה עם שחקנים שאנחנו מחשיבים כמאוד מפרגנים אחד כלפי השני, ואני חושב שאנחנו גם בנינו קבוצה עם שחקנים שאכפת להם מהתוצאות של הקבוצה והם מקצוענים אמיתיים שאפשר לסמוך עליהם בתוך המערכת. אני שמח עם הבחורים שיש לנו, אני שמח עם הסגל שאנחנו בנינו תודות לשותפים שלנו בארגון המיוחד הזה, ואני חושב שעשינו עבודה סולידית בבניית הקבוצה. כעת אנחנו צריכים לעבוד כדי שהשחקנים יתאימו אחד לשני, יש לנו קבוצה יעילה ויש לנו הרבה עבודה לעשות לפני שנשיג את המטרות שלנו”.

רפי מנקו:
“ממה שאני יודע מלפני שהחתמנו את רפי זה שהוא שחקן שבאמת יכול להעניק הרבה אנרגיה לקבוצה, הוא בחור רציני שיעשה את מה שזה לוקח כדי לעזור לקבוצה, הוא שחקן קבוצתי. רפי הוא גם בחור שיכול לעזור בדרכים אחרות לקבוצת כדורסל. הוא בחור חכם שיכול לזוז ללא הכדור, הוא מסוגל להביא הרבה סכנה לפרקט ברגע שהוא נוגע בכדור בגלל שהוא מכין את עצמו במטרה להוות איום, אני באמת מאמין שרפי יכול להיות מסוכן בקבוצה שלנו בכל מיני דרכים. אנחנו קוראים לזה “הסכין השוויצרי”, כלומר הבחור שיכול לעשות דברים שונים על הפרקט, הוא מסוג השחקנים האלה. הוא ורסטילי מאוד, והוא נותן לנו ורסטיליות על הפרקט בגלל שמסביבו יש שחקנים שמתאימים לאיכויות שלו, ואנחנו יכולים לשתף אותו בצורה הנכונה, אבל קודם כל הוא מנהיג קבוצתי בצורה המנטאלית שבה הוא ניגש למשחק, דבר שני זה שהוא מאוד קולני ממה שראיתי בישראל והוא יעזור לנו ברגעים הקשים לחזור למסלול, להישאר מפוקסים במטרות שלנו על הפרקט והוא יהיה מאוד משמעותי עבורנו”.

ההיסטוריה של הקבוצה:
“שאלון ב10 השנים האחרונות זכה פעמיים באליפות כמו וילרבאן, פעם אחת ב2013 ופעם נוספת ב2017. זאת גם קבוצה שהגיעה לפלייאוף בצרפת 15 פעמים ב20 העונות האחרונות בליגה הצרפתית. זאת קבוצה מאוד חשובה בליגה, יש לנו במועדון הזה היסטוריה עם עליות וירידות כמו כל קבוצה, כי המאפיין הבולט בליגה הצרפתית זה שהרמה של הקבוצות היא די זהה מהצמרת עד לתחתית וזה קשה למצוא מפתח להצלחה, אולי ב2-3 שנים יש קבוצות שמצליחות אבל זה יכול להשתנות ב2-3 שנים. זה מה שמייחד את הליגה הצרפתית ובגלל זה קשה לאנשים מבחוץ להבין את זה, ושאלון נותרה בצמרת של הליגה מבחינת הכבוד שהיא מקבלת ומבחינת המבנה של הארגון”.

סגל הקבוצה והמקום של מנקו בקבוצה:
“המטרה הייתה להכין את הקבוצה הזאת עם שחקנים שיש להם סוגים שונים של ניסיון. יש לנו את טביון מאיירס שמגיע מגרמניה, הא שחקן צעיר שעוד לא נמצא בשיאו וצריך להעלות את הרמה שלו העונה, יש לנו את בבקאר ניאס שגדל במחלקת הנוער שלנו שהיא מאוד אפקטיבית במשך שנים, אותו דבר לגבי הפורוורד שלנו אסאן אנדויה, אז יש לנו 3 שחקנים בנוסף ל1-2 שחקנים שהצטרפו לקבוצה ממחלקת הנוער והשתתפו בחלק מהאימונים והמשחקים, ורצינו להקיף אותם בניסיון. רפי נמצא באמצע. הוא מהדור הצעיר אבל עדיין יש לו הרבה ניסיון והרבה רצינות במשחק שלו והוא מודע לעצמו וגם מודע לכדורסל המקצועני. רפי הוא מעניין, כי אנחנו לא באמת יכולים לשים אותו באחד משתי הקטגוריות, זקן או מבוגר, הוא צעיר אבל יש לו ניסיון אז זה מאוד מעניין שיש לנו את רפי בסגל הזה, הוא מקשר בין שני דורות”.

למה הקבוצה לא תשתתף באירופה בעונה הקרובה:
“יכולנו להיות מועמדים לשחק באירופה בזכות התוצאות שלנו ב5 העונות האחרונות, אבל המיקום שלנו בעונה שעברה לא אפשר לנו לדחוף את המועמדות שלנו לאירופה. יכולנו לעשות את זה כי הייתה לנו את הזכות אבל החלטנו שהמיקום שלנו לא היה מספיק טוב ונתנו לקבוצות אחרות את המקום שלנו ורצינו להתמקד בהתחלה החדשה שלנו במועדון. המשכנו עם שחקנים ששיחקו בקבוצה כמו יאקה קלובוצאר ועוסמאן קמארה, וגם הבאנו שחקנים חדשים שייתנו דינמיט ואנרגיה חדשה לקבוצה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!