״דני אבדיה חי את החלום ב-NBA: “אני אוהב את זה שהישראלים ויהודי ארה”ב נמצאים מאחוריי”

דצמ 9, 2020 | דני אבדיה

על ידי Joshua Halickman

בימים אלה וושינגטון וויזארדס מתאמנת לקראת פתיחת עונת 2020/21 באן.בי.איי. כעת, הנציג הישראלי שלנו בליגה הטובה בעולם, דני אבדיה, דיבר עם התקשורת במסיבת עיתונאים מיוחדת ופירט על ההתאקלמות שלו בקבוצה.

עוד קודם לכן, המאמן סקוט ברוקס פרגן לאבדיה בין השאר על יכולת הקליעה שלו:
“אני חושב שמכניקת הזריקה שלו היא טובה. הוא קלע זריקות בכל יום אימונים, זה נדמה שהוא גם קלע זריקות קשות והוא יצטרך להמשיך לעבוד קשה. יהיו לו חברים לקבוצה ומאמנים שיאמינו בו. אני חושב שדני התגבש טוב עם החבר’ה”.

גם פורוורד הקבוצה, רוי האצ’ימורה היפני, דיבר על אבדיה, כאשר הוא סיפר על החוויות שלו כרוקי בעונה שעברה ואמר דברים טובים על סט היכולות של הישראלי:
“עבורי בעונה שעברה הכל היה חדש אז הייתי פשוט צריך להיות באימונים, להיות בחדר הכושר ולהיות רציני. אתה פשוט צריך להיות עצמך ובכל יום להגיע לעבוד עם אנרגיה. הוא קלע טוב, הוא גבוה אירופאי קלאסי שיודע לקלוע ויש לו זריקה טובה כמעט בדיוק כמו דייויס ברטאנס. הוא שחקן הגנה טוב שיכול לזוז ויכול לשחק כרכז, לקלוע וגם להיות פורוורד”.

על כך שכמו במקרה שלו, גם לאבדיה יש מדינה שלמה שתומכת בו:
“האמת היא שזה קשה אבל אתה פשוט צריך להיות עצמך. אני פשוט אוהב לשחק כדורסל, אני תמיד מגיע לכל משחק עם הרבה אנרגיה ורוצה לנצח את המשחקים, יש הרבה דברים שקורים בחוץ אבל בסופו של דבר העבודה שלך היא לשחק כדורסל ואתה צריך להתמקד בזה”.

אבדיה עצמו סיפר על כך ששיחק בגיל צעיר מאוד במכבי תל אביב וצבר ניסיון ברמה גבוהה:
“זה עזר לי המון כי הגעתי בגיל 16 לשחק בקבוצה מקצוענית עם מכבי כשכולם היו מבוגרים ממני והיו לשחקנים תחומי עניין שונים ממני. אני מוכן ובשל יותר, בוגר יותר ויודע לנהל דברים בצורה טובה יותר”.

שיתוף הפעולה שלו עם הכוכב החדש של הקבוצה, ראסל ווסטברוק:
“אהיה כן, בהתחלה זה היה מגניב אבל בסופו של דבר כולנו בני אדם שמשחקים כדורסל, כולנו עושים טעויות אז אין הבדלים בינינו. ההבדל היחיד בין שנינו זה הניסיון שהוא צבר במהלך השנים. אני ו’ראס’ התחברנו במהירות, יש לנו קשר מצוין ואני מדבר איתו הרבה”.

על כך שהאצ’ימורה השווה את יכולת הקליעה שלו לזו של ברטאנס:
“רוי, תודה רבה גבר! אני עובד קשה מאוד על הזריקה שלי ואני צריך להמשיך לעבוד על זה. אם הוא השווה ביני לבין ברטאנס אז אני לא רוצה לשנות את זה”.

מה האצ’ימורה סיפר לו בשיחות ביניהם:
“הוא סיפר לי שלהיות רוקי זה לא קל, הוא דיבר איתי על המטלות הנוספות שיש לרוקיז. הוא אמר לי פשוט לשחק כדורסל, אני שחקן מאוד תחרותי”.

ההסתגלות שלו לקצב המשחק בארצות הברית:
“זה שונה, לא אשקר. בהתחלה, גם כשהייתי במכבי, שיחקתי יותר מהיר ולא הייתי רגוע, כשכל זה בגלל שזה היה מצב חדש עבורי. אני מאמין שכשנפתח את העונה וככל שאשחק יותר משחקים ארגיש באיטיות שהמשחק מגיע אליי. בעונה השלישית שלי באירופה הרגשתי שהכל מתנהל באיטיות והמשחק מגיע אליי, ידעתי לחשוב יותר ואני מקווה שזה יהיה כך גם כאן”.

האם בישראל הרוקיז קיבלו מטלות כמו שקורה באן.בי.איי:
“לא היו מטלות לרוקיז מעבר לים אבל היו מקרים שהוציאו לי את הלוקר מחדר ההלבשה. אעשה את המטלות באהבה, אלה החברים שלי לקבוצה”.

השיחות שלו עם המאמן ברוקס:
“דיברנו על המקום שממנו הגעתי. הוא מציב עבורי אתגרים באימונים, אני אוהב את זה. אני לא מצליח בכל פעם, היה מקרה שבו החטאתי זריקת עונשין וכולם היו צריכים לרוץ בגללי, אבל אני בהחלט אוהב את זה”.

על כך שתומכים בו הרבה מאוד אוהדים ישראלים ויהודים:
“קודם כל מכבי הייתה קבוצה עם המון לחץ והרבה אוהדים אז חוויתי את זה בישראל, יש לי ניסיון עם אוהדים ואני אוהב את זה שכל ישראל נמצאת מאחוריי וכך גם היהודים בארצות הברית. זה כיף שיש תמיכה שנותנת לך מוטיבציה לעבוד קשה, עבורי זו ברכה”.

ההתאקלמות שלו במדינה החדשה:
“זה לא קל בכלל כי אתה בא לארץ חדשה, אתה לא מכיר כאן אף אחד, אתה צריך למצוא לעצמך בית ולמצוא מכונית. צריך להתאמן ולהכיר את כל החבר’ה החדשים, סך הכל אתה חי את החלום. עבדתי קשה בשביל זה וזה פשוט כיף. אני באולם מ-9 בבוקר עד 3 בצהריים, זה לא קל אבל זו העבודה שלי, אני מקבל על זה כסף ומטייל בעולם. בסופו של דבר אני רוצה שתהיה לי עונה ראשונה טובה ואני גם רוצה להתקדם בקריירה. אני מסתדר עם כולם, אני אדם חברותי באופי שלי. את הפחדים שלי כבר עברתי מזמן, עברתי כל כך הרבה דברים, אני בנאדם חזק ומאמין בעצמי”.

על כך שיפגוש בקרוב למשחק אימון את עוזר מאמן הברוקלין נטס, אמארה סטודמאייר, איתו שיחק בעונה שעברה במכבי ת”א:
“אמארה היה חלק גדול ממני ומהמשחק שלי, הייתי איתו בעונה שעברה במכבי והוא נתן לי כל כך הרבה ניסיון וידע. תמיד שאלתי אותו על האן.בי.איי, לא משנה מה הייתה השעה הוא תמיד היה עונה לי תשובות לשאלות ששאלתי. זה יהיה קצת מוזר אבל אמארה זה אמארה, יהיה כיף לראות אותו”.

במה הוא השתפר עד כה:
“אני פשוט עובד כדי להיות טוב יותר בכל יום, אני חושב שהתחזקתי מנטאלית בעקבות העובדה שאני ללא החברים והמשפחה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!