״אני רואה אותו נבחר בדראפט 2023״: האוזמן בראיון מיוחד על דוברת

יול 20, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

ספיישל נועם דוברת נמשך ובגדול. כדי להציג זווית ייחודית על קפטן מכבי ראשון לציון והשחקן השלישי בפרויקט “עכשיו תורי”, ערכנו ראיון מיוחד עם שי האוזמן, פרשן הכדורסל המוערך של ערוץ הספורט ובין השאר גם מגיש התוכנית “חמישיות”. בראיון, האוזמן אומר את דעתו על דוברת, מנתח את הסיכויים שלו להגיע לאן.בי.איי וגם נזכר בשידור שבו דיבר על השחקן המוכשר לפני שהפך לכוכב בליגת העל.

קודם כל, האוזמן רואה לא מעט דברים חיוביים במשחק של דוברת. “היתרונות שלו זה שהוא ממש טוב בכדורסל, הוא רכז גבוה, רואה משחק, ראינו לקראת סיום העונה האחרונה דברים יותר מגוונים שהוא עושה מכדרור, איי קיו כדורסל גבוה. זה נראה כמו איזושהי וריאציה של פליימייקר קלאסי עם דברים שאנחנו צריכים ומבקשים משחקנים שרוצים להיות בעמדה מספר 1 ב-2021“.

ראשון לציון אמנם לא תשחק באירופה בעונה הקרובה,אך נדמה שרוב הסיכויים שדוברת יישאר בקבוצה. האוזמן בטוח בכך. “אני לא בקיא יותר מדי בניואנסים החוזיים, אבל למיטב הבנתי ההחלטה שם התקבלה להישאר עם גיא גודס במכבי ראשון בעונה הבאה. יש לזה יתרונות, יש לזה חסרונות מובהקים, למשל העניין שמדובר בקבוצה שמשחקת רק במפעל אחד, אבל אם אני מבין נכון הוא נשאר בעונה הבאה במכבי ראשון וזאת תהיה העונה האחרונה שלו במכבי ראשון, למרות שהחוזה שלו מדבר על הזכויות של מכבי ראשון לעוד שנתיים“.

Noam Dovrat – Photo Credit: Dov Halickman


האם לדעתך הוא מקבל מספיק חשיפה בראשון לציון?
“באופן יחסי כן. מכבי ראשון זאת לא הקבוצה הכי חשופה ברמת תקשורת הספורט הישראלית, אבל אני חושב שזה הפך להיות האוס הולד ניים, כל מי שקרוב לכדורסל או מתעניין בכדורסל יודע שמדובר באחד הכישרונות הכי גדולים שיש לנו בעמדה שיש בה הרבה מאוד עומק בכל מה שקשור לטאלנטים צעירים בשנים האחרונות, אז אני חושב שאנשים מכירים“.

דוברת הצהיר בעבר שהמטרה שלו היא להגיע לאן.בי.איי דרך דראפט 2022. אלא שבעקבות העובדה שהישארות בראשל”צ תגרום לכך שדוברת לא ישחק באירופה בעונה הקרובה, האוזמן מאמין שהשחקן יוכל להגיע אל האן.בי.איי דרך דראפט 2023.

“אני רואה אותו נבחר בדראפט 2023 אם הוא לא יעשה טעויות ואם הוא לא ייפצע חלילה. אני חושב שהוא יהיה מוכן לשם ב-2023, קשה במרחק של שנתיים להעריך באיזה מקום הוא יוכל להיבחר שם, אבל סט התכונות שלו הוא סט מאוד מעניין, מיוחד, הסייז הזה עם האיי קיו, דיברנו על איי קיו כדורסל אז נזכיר שלא מדובר רק באיי קיו כדורסל. אני חושב שזה אוסף שהוא מסקרן ושהוא ייבחר. אחר כך אן.בי.איי זה קצת קשה לנבא, אבל ברמת סט הכלים, התכונות, הכדורסל, האיי קיו, הסייז, הפיזיות, הוא צריך להיות מישהו שמקבל הזדמנות באן.בי.איי”.

Noam Dovrat – Photo Credit: Dov Halickman


לאיזה שחקן היית משווה אותו?
“אני לא יודע, דווקא בדרך כלל אני אוהב לחפש מקורות השוואה. אני חושב שבאופן קלאסי, כשאנחנו מדברים על פליימייקרים אירופאים גדולים כאלו שיודעים לשלוט בגוף שלהם אז ההשוואות הולכות רחוק מאוד אחורה לכל מיני גרסאות יוגוסלביות-סרביות ונועם דוברת טיפה שונה. לא עולה לי משהו כרגע בראש שמרגיש לי מדויק מספיק“.

באולסטאר 2019 האוזמן שידר משחק של 3 על 3 יחד עם גיא פניני למשך כמה דקות וסיפר לו על דוברת ששיחק שם עם דני אבדיה וטיארה לוין (הבת של קורי קאר) מול עידו גור, גיל ברק ודניאל זילברשטיין. כעת, כמה סוריאליסטי, דוברת משחק עם פניני בנבחרת הבוגרת של ישראל. “אני אפילו לא זכרתי את זה”, מגלה האוזמן.

“גיל ברק ששידרתי איתו הלך לשחק 3 על 3 שם והבאנו את פניני. אני לא זכרתי מי היה שם, זכרתי שהייתה הבת של קורי קאר, דני היה שם, ונועם היה שם?! אני לא זכרתי את זה, אבל מגניב ממש. זה יהיה באמת קטע אם ביורובאסקט 2022 הם ישחקו ביחד, יש לנו אחלה נבחרת שם וחתיכת תחרות על עמדות הגארד. מעניין“.

מה מיוחד בנועם דוברת?
“קודם כל, לא מייצרים יותר מדי גרסאות מודרניות כאלו של פלור מנג’ר. אם אנחנו מדברים על טאלנטים ישראלים, אז ים מדר הוא שחקן מאוד מוכשר שנבחר בדראפט, אני לא מדבר על רמת הכישרון אבל ברמת סגנון השחקן אם מדברים על גארדים שנבחרים בדראפט אלה שחקנים שאנחנו רואים טיפה יותר. אני חושב שים מדר הוא מאוד מוכשר ויש לו אלמנטים ייחודיים, אבל בפלור מנג’ר יש משהו טיפה אולד סקולי כזה. זה כבר הופך את זה לטיפה שונה, משהו מאוד בוגר בדרך שבה הוא מכיר את הניואנסים ההגנתיים ובדרך שבה הוא מתייחס למחויבויות ההגנתיות וההתקפיות שלו בעמדה מספר 1. נחמד לראות שחקן טיפה שונה ובגלל זה אולי אני מתקשה כרגע למצוא מקור לדמיון, זה באמת איזשהו מיקס של תכונות טיפה ייחודי“.

אתה רואה אותו יותר כרכז או כשוטינג גארד?
”רכז”.

לסיום, האוזמן רואה את דוברת מגיע רחוק מאוד בקריירה. “אני רוצה להאמין שלנועם דוברת יש סיכוי להפוך להיות עוד ישראלי באן.בי.איי, אני חושב שגם ברמה האישיותית עד כמה שהוא גדול ובוגר לגילו הוא יצטרך גם טיפה לשחרר באיזשהו שלב כי לא רק שהאן.בי.איי זאת ליגה אחרת ורמה אחרת אלא גם כדורסל אחר. מעבר לרצון שלו להשתפר בכל מיני אלמנטים בכדורסל הוא יצטרך לעשות כל מיני התאמות מנטאליות לשם אבל אני מקווה ומאמין שהוא יכול להגיע לשם ולשחק שם”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!