״אני לא יכול להגיד לך עד כמה הוויזארדס שמחים בכך שהם זכו בדני”, אחרי שדני אבדיה נבחר על ידי וושינגטון וויזארדס במקום התשיעי בדראפט האן.בי.איי, גלן קונסור, פרשן הטלוויזיה של הקבוצה, מדבר בראיון מיוחד על הכוכב הישראלי

נוב 22, 2020 | פודקאסט

על ידי Joshua Halickman


בלילה שבין רביעי לחמישי מדינת ישראל התרגשה מהבחירה ההיסטורית של דני אבדיה במקום התשיעי בדראפט האן.בי.איי על ידי וושינגטון וויזארדס. כעת, ערכנו ראיון מיוחד עם גלן קונסור, פרשן הטלוויזיה של וושינגטון וויזארדס, שדיבר על האתגרים שצפויים לאבדיה בליגה הטובה בעולם (ניתן להאזין גם לפודקאסט המלא).

על הבחירה של הוויזארדס באבדיה:
“אני לא יכול להגיד לך עד כמה הארגון שמח בכך שהוא זכה בדני. צפיתי בדראפט ונדהמתי שהוא היה עדיין פנוי, כי בכל המוק דראפטים המרכזיים הוא היה מדורג במקום הרביעי. הם היו יותר מרק מרוצים לקבל את דני, יש לו אפסייד גבוה והוא רק בן 19, אני חושב שזה שידוך מעולה. טומי (שפרד) וסקוט ברוקס מתייחסים אל השחקנים כמו אל משפחה, והוא מגיע ממשפחה מצוינת”.

למה לדעתו אבדיה נבחר במקום נמוך מהתחזיות:
“אני עשיתי סקאוטינג על האן.בי.איי במשך 7 שנים, זה הכל דעות ולכל קבוצה יש את הצרכים שלה. זה מאוד נדיר למצוא שאקיל אוניל או לברון ג’יימס שיעשה שינוי גדול ברגע שהוא ייכנס לליגה, ואפשר לומר שזה המצב בדראפט הזה. למה הוא נבחר רק תשיעי? אני באמת לא יודע, אבל מה שאני כן יודע זה שלדני יש תחושה טובה למשחק ובתור מי שעשה סקאוטינג על האן.בי.איי במשך כל השנים האלה אני כן חושב שהרבה ממה שיש לו חסר כשסקאוטים מסתכלים על שחקנים, הם נדהמים מאתלטיות ומיכולות מסוימות, אני חושב שלדני יש את החבילה המלאה, ובמיוחד אני חושב שהיתרונות שלו הם מוסר העבודה שלו, ‘הסוואג’ והתחושה שלו למשחק היא באמת מדהימה. למה הוא לא נבחר קודם? אני לא יכול לדבר בשם 8 הקבוצות האחרות”.

המשמעות של הבחירה באבדיה, כשהוויזארדס יצברו אוהדים ישראלים רבים:
“קודם כל, זה אומר הרבה בשביל המועדון. חווינו את בעונה שעברה כשבחרנו בדראפט את רוי האצ’ימורה מיפן. זאת הייתה חוויה מדהימה עבור הארגון בכל כך הרבה רמות, מבחינה אישית אני אוהב מאוד את ישראל וגם שיחקתי שם במשך שנתיים, עבורי זה כמו סגירת מעגל. אנחנו כמעט נהיים כמו האו”ם, היה לנו את רוי בעונה שעברה ויש לנו את דני השנה. מנקודת מבט תרבותית זה כל כך משמעותי עבור כל ארגון לבחור בשחקן בינלאומי. תסתכל על מה שלוקה דונצ’יץ’ עושה באן.בי.איי, תסתכל על מה שמאנו ג’ינובילי עשה וכל הבחורים האלה. המילה החמה כיום היא ‘לאחד’ ואין דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר לבחור בדני”.

בעלי הוויזארדס, טד לאונסיס:
“אני לא משוחד כי עבדתי בשביל כמה קבוצות, ואני יכול להגיד שטד לאונסיס הוא הבעלים הכי טוב בכל הספורט המקצועני. הוא בחור שמקדם שמחה ומשפחה. הוא מסוג האנשים שיצאו מאזור הנוחות שלהם כדי לוודא שדברים נעשים בדרך הנכונה. לא משנה אם זה בית תוכנה או ארגון מקצועני, הוא מתייחס אל האנשים באותה צורה כאילו הם המשפחה שלו, והדגשתי את זה כשסיפרתי על טומי שפרד וסקוט ברוקס. הוא מבין ויודע איך לשלב את האנשים ולהפוך אותם לחלק מהמשפחה כדי להיות יצרניים”.

ההשתלבות שצפויה לאבדיה בקבוצה:
“זה יום אחר יום, אני לא חושב שיהיה לחץ על דני וצוות האימון של הוויזארדס יודעים מה זה לוקח לפתח שחקנים, הם יודעים שזה לא יקרה מייד ושהוא יצטרך להתאקלם ולהסתגל לאן.בי.איי כמובן. אני חושב שעם סט היכולות שלו דני מתאים בצורה מושלמת לג’ון וול, בראדלי ביל ודוויס ברטאנס. הוא יכול לחדור אל הסל, לשחק כסמול פורוורד או לשחק בעמדה מספר 4, לסקוט ברוקס תהיה ורסטיליות בכך שהוא יוכל לבחור אם ללכת עם הרכב נמוך או גבוה. זה תלוי בהשתלבות של דני במחנה האימונים בפתיחת העונה, וזה יהיה תלוי במספר הדקות שהוא יקבל. בסופו של דבר זה האן.בי.איי ואתה חייב לספק תוצרת, אבל לא יהיה על דני בכלל לחץ. הם יכולים להסתייע ביכולות שלו והם שמחים לקבל את האנרגיה שלו, את ה’סוואג’ והתחושה שלו, הם מברכים על הדרך שבה הוא יודע לנצח, הקשיחות שלו. הקבוצה הזאת צריכה פיזיות עכשיו וקשיחות אז אם דני יביא את זה הוא יוכל לקבל דקות”.

על כך ששיחק בישראל במדי מכבי חיפה בתחילת שנות השמונים:
“כשהייתי שם הייתי בן 23-24 והכדורסל היה שונה בתקופה הזאת. אבל תמיד התרשמתי ממועדונים כמו מכבי חיפה, מכבי תל אביב שהייתה מאוד מרשימה מבחינתי בצורה שבה היא פיתחה את השחקנים שלה במערכת, והעובדה שדני שיחק שם מאז שהיה בן 16 והיה השחקן הצעיר ביותר לשחק עבורה בליגת העל. שיחקתי נגד מכבי תל אביב בשנתיים שהייתי שם ומאוד התרשמתי מהארגון שלהם. זה מצחיק כי במשחק קדם עונה הוויזארדס שיחקו נגד מכבי חיפה לפני כמה שנים ושם המעגל באמת נסגר עבורי, זה היה מדהים. עצם זה שדני יהיה בארגון זה נהדר כי יש לי חיבור משמעותי. שיחקתי עם ווילי סימס ועם דייוויד בלאט. אני כל כך גאה במה שהם עשו שם, ולמרות שאני לא מכיר את דני מבחינה אישית אני שמח שיש לנו שחקן ישראלי שמגיע לוויזארדס כבחירה הגבוהה ביותר עבור המדינה בדראפט וזה אומר הרבה עבורי. זה נוגע בלב שלי והופך אותי לגאה כיהודי וכמי ששיחק בישראל”.

הקהילה היהודית בוושינגטון:
“לדעתי אם תציב את הגופייה שלו כאן אז זה יהיה סולד אאוט. בוושינגטון יש קהילה יהודית שגאה מאוד ושמחה בזה שהוא יגיע לכאן, הוא יהיה מודל לחיקוי נהדר עבור ישראל ובאמת בשביל כולם. הוא יצליח לאחד את כולם ולא רק את הקהילה היהודית. אני תמיד התרשמתי מהאהבה של הכדורסל בוושינגטון, והעובדה שיש לך שחקן ישראלי שמגיע לכאן זה אדיר. לא יהיה לחץ, הם ירצו ליצור מקום נוח עבורו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!