״אני חושב שלשחק פעמיים בשבוע עוזר לך מבחינת חשיפה”, הפועל תל אביב והקפטן החדש ים מדר מוכנים להיאבק על מקום בליגת האלופות. המסע של החניכים של יאניס קאסטריטיס מתחיל ביום רביעי עם ציפייה גדולה

ספט 21, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

הפועל תל אביב מתכוננת למפגש ביום רביעי עם באקן ברס הדנית, במשחק שיתקיים במסגרת חצי גמר מוקדמות ליגת האלופות של פיב”א. במידה והקבוצה תעפיל לשלב הגמר, היא תפגוש את אנוויל או את מונס במשחק שיקבע מי תהיה העולה לשלב הבתים של ליגת האלופות.

המאמן יאניס קאסטריטיס רוצה כמובן להעלות את הקבוצה אל הארץ המובטחת:
“זו עונה חדשה עם סגל חדש אבל האמת היא שזה די דומה לסיום העונה שעברה בנוגע להכנה. היה לנו חודש אחד בלבד עד למשחק הרשמי הראשון שלנו מול באקן ברס. היינו צריכים לעבוד עם השחקנים שהיו בבידוד ורק בימים האחרונים היינו יכולים לעבוד עם סגל מלא. אנחנו מרוצים עד עכשיו והבחורים נותנים את כל מה שיש להם בכל יום ועובדים קשה עם מוטיבציה גדולה לקראת מוקדמות ליגת האלופות ושאר העונה. עד עכשיו הכל טוב”.

Dov Halickman Photography

הקפטן החדש ים מדר, שחזר מארצות הברית אחרי שהתכונן לדראפט האן.בי.איי, דיבר על החשיבות של הגעה עם הקבוצה לאירופה:
“הקבוצה דואגת להזכיר ודואגת ליידע עד כמה חשוב בשבילה לשחק באירופה ולהיות באירופה, ולהגיע למפעל אירופי ולשחק פעמיים בשבוע, שזה דברים שהם מאוד-מאוד חשובים למועדון גדול כמו הפועל תל אביב שלא היה ולא נמצא במעמדים האלה כבר המון זמן. החובה היא עלינו לעבוד הכי קשה ולהיות הכי-הכי מוכנים למשחק, יש לנו אתגרים, אנחנו צריכים לעמוד בהם, אנחנו ספורטאים מקצוענים וזאת הדרך היחידה”.

מדר הוסיף על כך שיש הזדמנות גדולה לשחק עם הקבוצה פעמיים בשבוע:
“אני חושב שלשחק פעמיים בשבוע זה עוזר לך גם מבחינת חשיפה, לא רק התקדמות, זה הופך את העונה להרבה יותר מעניינת, חוויות אחרות, הרבה יותר משחקים, פחות אימונים, לפעמים כשאתה משחק משחק אחד בשבוע אתה הולך מכות כל השבוע עם החברים לקבוצה ובא לשחק ואין לך כוח לשחק. כשיש שני משחקים יש יותר עניין בעונה. מבחינתי הייתי שמח באמת להגיע להזדמנות הזאת, אבל שוב פעם, יש לנו אתגר שאנחנו צריכים להתרכז בו, יש לנו שני משחקים לנצח כדי לעמוד במשימה ואנחנו נעשה הכל כדי לעמוד בה”.

Dov Halickman Photography

אחד הדברים שקאסטריטיס שם עליהם דגש מיוחד בבניית הקבוצה העונה זה הקליעה לשלוש. הפועל החתימה את דקוואן קוק אך בגלל בעיות בדרכון של השחק בעקבות מגיפת הקורונה, הקבוצה הייתה צריכה למצוא מחליף ראוי והיא החתימה במקומו את ג’ון דיבלר שנחשב על פי רבים לאחד מקלעי השלשות הטובים ביותר באירופה בעשור האחרון.

“זה קריטי וזה הוכח בקבוצה שלנו ובכדורסל המודרני זה מאוד חשוב. בגלל זה התעקשנו כל כך על שחקן שיהיה מומחה בפקטור הזה של המשחק. היו לנו עניינים עם קוק אבל אנחנו שמחים וברי מזל שג’ון נמצא איתנו. אני בטוח שהוא יתרום בצורה הכי טובה בכל אספקט של המשחק שלנו”, אמר קאסטריטיס על ההצטרפות של דיבלר.

Dov Halickman Photography

דיבלר עצמו התרגש:
“אני מקווה שאני אוכל להיכנס ולעזור לקבוצה לנצח. הגעתי לכאן קצת יותר מאוחר מהשאר אבל זה אתגר טוב ואנחנו מתרגשים. אנחנו לוקחים את זה משחק אחר משחק. אנחנו חייבים לנצח את המשחק הראשון ואני מקווה שאם אנחנו ננצח אז נוכל גם לנצח את המשחק השני ולעלות לשלב הבתים של ליגת האלופות, שזה דבר שיהיה צעד גדול קדימה עבור המועדון והקבוצה רק לשחק במפעל גדול. אנחנו מתמקדים ברצון שלנו להשתפר בכל יום כאשר הזמן עובר במהירות. בנוגע אליי, אני פשוט רוצה להיות הגרסה הכי טובה של עצמי”.

Dov Halickman Photography

שחקן מרשים נוסף שהקבוצה החתימה הוא בר טימור. השחקן, שצבר הרבה ניסיון אירופי במדי הפועל ירושלים, חוזרר לקבוצה שבה פרץ. קאסטריטיס התייחס בין השאר למשמעות של טימור בקבוצה:
“זה ייתן לנו הרבה וכמועדון אנחנו צריכים להיות מוצלחים ולצלוח את המבחן. זה חדש עבורי להיות בפיינל פור בשלב הזה של העונה, אבל אם אנחנו נוכל להצליח זה יהיה אדיר עבורנו שנוכל לשחק בשתי מסגרות שונות. אנחנו נעשה את הטוב ביותר שאנחנו יכולים כדי שזה יקרה”.

קאסטריטיס התייחס גם לבאקן ברס:
“אנחנו לא מכירים את הקבוצות וכולם נמצאים באותה סיטואציה. אנחנו יודעים שבאקן ברס זאת קבוצה שיש לה מסורת מכובדת באירופה ובמפעלים האירופיים כאשר הם מתחרים בכל שנה. יש לה ניסיון והם שמרו את אותו הסגל ואת אותו המאמן כבר שנים רבות. אנחנו ניצבים בפני יריבה קשה מאוד, אבל הדבר הכי חשוב זה הקבוצה שלנו. אנחנו צריכים להתכונן בדרך הכי טובה ולתת 100 אחוז על הפרקט כדי לעשות את הטוב ביותר שלנו”.

ואכן, נדמה שהפועל תל אביב החדשה של קאסטריטיס היא קבוצה שתיתן הכל על הפרקט ולא תוותר ליריבה שלה לרגע. האם זה יצליח מול היריבה האיכותית? התשובות בקרוב.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!