״אני חושב שהאתגר הגדול באמת הוא מנטאלי”, הפועל ירושלים הביסה את הפועל חולון 102:67, ומאמן הקבוצה עודד קטש החל לעסוק בהכנות של הקבוצה לפלייאוף

יול 13, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

1. הפועל ירושלים הביסה את הפועל חולון. זה היה אחד המשחקים הקלים ביותר עבור השחקנים של המאמן עודד קטש. המארחת ניצחה 102:67 את חולון, והמשחק היה, נוהגים לומר, פשוט לא כוחות. 5 שחקנים קלעו בספרות כפולות, כשהמצטיינים היו נמרוד לוי (16 נקודות ו7 ריבאונדים) והקפטן בר טימור (14 נקודות, 6 ריבאונדים, 3 אסיסטים, 4 חטיפות). קטש התייחס למשחק המצוין של טימור: ”חשוב כמו שאר הקבוצה, בר שחקן עם הרבה ניסיון, עבר כמה דברים בחייו וזו הסיבה שהוא פה”.

ירושלים רשמה ערב קליעה גדול, עם 55% לשתיים, 14 שלשות ב42% ו89% מקו העונשין.

ירושלים הצליחה לשתף את השחקנים מקצה הספסל למשך דקות רבות, כשהשחקנים ששברו שיא קריירה היו אלון ספיר (9 נקודות) ושחקן הבית הצעיר דביר רינגוולד (3 נקודות). המשחק הבא של ירושלים כבר יהיה בבית בפלייאוף, מול קבוצה מהבית התחתון שתסיים במקום השביעי. הסנטר עידן זלמנסון, שהיה נהדר עם 12 נקודות, דיבר על הניצחון: ”אני חושב שזה היה חשוב לנו לביטחון, רצינו לבוא ולשחק כדורסל נכון וכדורסל טוב כדי להגיע עם תנופה טובה לפלייאוף. אני שמח שעשינו את זה ומתקדמים קדימה. יש לנו זמן להתכונן עד לפלייאוף ונגיע חדים”.

Dov Halickman Photography

זלמנסון הביע סקרנות לגבי הקבוצה שירושלים תפגוש בפלייאוף: ”בבית התחתון כולם רוצים להיכנס לפלייאוף, אני רואה את המשחקים שם, מאוד קשוחים ומאוד אגרסיביים, ויהיה מעניין לראות מי תהיה נגדנו ובכללי מי ייכנס לפלייאוף”.
זלמנסון התייחס להיעדר הקהל: ”זה לא קל, אני חושב שהעניין שאנחנו משחקים בלי קהל הכי משפיע עלינו, קשה לנו לשחק מול ארנה ריקה, אנחנו רגילים לששת אלפים, שבעת אלפים, עשרת אלפים צופים פה שדוחפים אותנו כל משחק, וכרגע זה לא נמצא וצריכים להביא את האנרגיות שלנו שזה קצת קשה”.

המאמן קטש דיבר על כך שהקבוצה ניצחה פעמיים את חולון בבית העליון: ”שני המשחקים לא באמת היו חשובים מבחינת התוצאה. זה שונה לגמרי, שתי קבוצות אחרות, השגנו את מה שרצינו, לשמור על כולם בריאים, לחלק דקות. מחכים לראות מי היריבה ונתכונן לפלייאוף”.

Dov Halickman Photography

קטש התייחס לפלייאוף שיחל ביום חמישי: ”אני חושב שהפלייאוף יהיה הרבה יותר צמוד וקשה ממה שחושבים. המבחן הגדול זה ליצור את המחויבות הזאת, את הרעב ואת התשוקה, כי לא משנה מי אנחנו נקבל, גם ראינו את המשחקים, זה מאוד אינטנסיבי, קבוצות ממש-ממש רוצות את זה ומרגישות כמו שקרה במדינות אחרות, דיברנו על זה כבר שקבוצות הפתיעו ועשו אליפות בזמן קצר, אז אנחנו נצטרך לבוא ממש דרוכים ומוכנים. אני חושב שהאתגר הגדול באמת הוא מנטאלי”.

קטש דיבר גם על זהות היריבה שתהיה לירושלים: ”קבוצות מרגישות שבשבוע טוב הן יכולות לעשות הפתעה. מכל מיני סיבות הפערים הצטמצמו מאשר היו לפני ההפסקה. נצטרך לבוא מוכנים וכמו שאמרתי האתגר הוא בעיקר מנטאלי. מי שזו לא תהיה נבוא עם כל הכבוד והריכוז”.

Dov Halickman Photography

עמנואל טרי, שסיפק דאבל-דאבל (12 נקודות ו12 ריבאונדים) ורשם מדד 22 ופלוס מינוס של +37 (המוביל מבין השחקנים) ב21 דקות בלבד התייחס לאתגר הגדול ביותר שעומד בפני הקבוצה: ”האתגר הכי גדול שלנו הייתי אומר זה לשמר את סגנון המשחק שלנו שזאת לא משימה קשה. יש לנו שחקנים מעולים ומאמנים מעולים ששמים אותנו בעמדה שבה אפשר להצליח וזאת העבודה שלנו כשחקנים להגשים את זה. אנחנו משחקים כדורסל מצוין וכשאנחנו נעולים, ומביאים אנרגיות, יש לנו סיכוי ממש טוב להיות הקבוצה האחרונה שעומדת לדעתי”. ירושלים כבר הפסידה פעמיים למכבי תל אביב, כך שלא בטוח בכלל אם היא תהיה הקבוצה האחרונה שתעמוד ותזכה באליפות. אבל אם הכל יתחבר, אולי המשאלות של טרי יתגשמו.

2. הפועל חולון ניסתה, אך לא הצליחה. זה היה עוד משחק רע של חולון מאז החזרה לליגה. הקבוצה של המאמן הזמני עמית שרף הפסידה את כל משחקיה בבית העליון, ואם מוסיפים את המשחק הראשון שלה מאז החזרה, מקבלים 7 הפסדים רצופים, כל אחד בהפרש דו ספרתי. בלתי נתפס ביחס לחולון של לפני הקורונה. ”אנחנו צריכים לשחק עם רעיון, עם הבנה מה אנחנו עושים בכל פוזשן בהתקפה או בהגנה. אין לנו את הכלים פשוט לבוא ולשחק, פשוט לבוא ולשמור, אנחנו צריכים לדעת בכל פוזשן איפה היתרונות שלנו ואיפה החסרונות שלנו ולשחק על זה. הרגשנו שיפור עד היום, והיום פשוט באנו בלי זה וזה נראה לא טוב”, אמר שרף על הגישה האופטימלית של קבוצתו למשחקים.

שרף התייחס לכך שיוגב אוחיון הפצוע לא שיחק, והדגיש שהוא ישחק בוודאות בפלייאוף: ”גם אם היום היה משחק פלייאוף הוא היה משחק. יש לו כאבים בברך מהדלקת, כאבים שהוא מתמודד איתם תקופה, הם החמירו לפני ראשול”צ. יום שישי הוא ישחק”.

Dov Halickman Photography

היחיד שבלט בקבוצתו של שרף היה ג’ימי הול (20 נקודות ו6 ריבאונדים, מדד 27), אך כשגיא פניני מבלה 18 דקות על הפרקט ולא קולע, רושם פלוס מינוס של מינוס 38 (הכי נמוך במשחק) בדקות שהוא משחק ומעמיד מדד -5, בלתי אפשרי להילחם מול ירושלים. 6 מ21 של הקבוצה מחוץ לקשת (29%) לא תרמו גם כן, כמו התבוסה בריבאונד (49:28 לירושלים).

שרף סיפר על חלוקת הדקות שביצע בקבוצה במשחקים שהיו עד כה, כדי שיהיו כמה שפחות פציעות ועומסים:
”מבחינת חלוקת הדקות וחלוקת העומסים מראש ידענו שאנחנו מתחילים שבועיים הכנה אחרי חודשיים פגרה, ידענו שאנחנו לא הולכים לשתף ל35-40 דקות. זה שאת המיקומים כבר ידעו מראש זה בהחלט עוזר לך בזמן המשחק לא לעבור את מה שתכננת”.

Dov Halickman Photography

חולון נמצאת במקום הרביעי בטבלה ואוחזת ביתרון הביתיות בפלייאוף, אך כמובן שהסגל הנוכחי לא שווה מקום רביעי אלא מקום בתחתית הטבלה. שרף דיבר על המשחקים שעברה קבוצתו בבית העליון, ועל ההכנה לפלייאוף, שישוחק נגד הקבוצה שתסיים במקום החמישי: ”הם מהווים קנה מידה, הם מהווים גם שיעור והבנה. מכל משחק אנחנו מנסים לנתח פוזשן-פוזשן ולראות איפה אנחנו יכולים להתחזק. אני משער שבפלייאוף אנחנו נראה ברמת הכדורסל שמכבי וירושלים הקבוצות הכי טובות, אין ספק בזה, אבל הקבוצות האחרות יבואו ללחוץ, יבואו לנצל מיס-מאצ’ים, יבואו לשחק על החולשות שלנו וזה יהיה מאוד קשה, אבל אנחנו לקחנו מהמשחקים האלה גם את הדברים שאפשר לקחת וגם מה שצריך לשפר. אנחנו באים אחרי 7 הפסדים, ברור שהמטרה שלנו היא פשוט לנצח את המשחק הראשון נגד מי שזה יבוא, גלבוע או חיפה, יותר מזה אין לנו מחשבות”. חולון התמודדה בבית העליון עם קבוצות הרבה יותר חזקות ממנה. שרף התייחס לשאלה התיאורטית האם היה עדיף לקבוצתו לשחק בבית התחתון, מול קבוצות שפחות או יותר נמצאות ברמתה: ”שאלה קשה, היא עלתה לפני גם הרבה. ועדיין, בכל מקרה הייתי מעדיף להיות בבית העליון. שיחקנו בסוף נגד הקבוצות הכי טובות והכי אגרסיביות שיש. זה לא פשוט לבוא אחרי 6 הפסדים בהפרשים האלה, ועדיין לא הייתי משנה את המצב שהיה אם הייתי יכול בתחילת החזרה”.

חולון לפחות קיבלה נקודת אור בדמות 9 נקודות מהראל דדון הצעיר (שיא קריירה), אבל הסגל של הקבוצה יתקשה מאוד בפלייאוף. מה שבטוח זה שחולון צריכה ללמוד איך לנצח משחקים בהקדם האפשרי, כי בפלייאוף אין זמן לתהליכים.

על המשחק
הפועל ירושלים אירחה את הפועל חולון בהיכל הפיס ארנה למשחק במסגרת המחזור ה29 בליגת ווינר, שהוא למעשה המחזור השישי והאחרון במסגרת הבית העליון. ירושלים של המאמן עודד קטש הגיעה למשחק אחרי הפסד למכבי תל אביב, כשחולון של המאמן עמית שרף הגיעה למשחק אחרי הפסד למכבי ראשון לציון. ירושלים התייצבה למשחק ללא ג’רמי פארגו שקיבל מנוחה ובמקומו נרשם דייוידאס סירווידיס, כשבצד של חולון נעדר יוגב אוחיון הפצוע, כשאוריאל טרוצקי חזר לסגל אחרי שסיים תקופת בידוד, בנוסף לגיא פניני שהחלים מפציעה.

Dov Halickman Photography

ירושלים פתחה את המשחק בצורה מצוינת בזכות נמרוד לוי וג’ון הולנד, 17:2 לטובתה. בצד של חולון ג’ימי הול ושאבון קולמן צמצמו את ההפרש, 28:20 לירושלים. עד סיום הרבע הראשון לא השתנה הרבה, 32:22 לירושלים. חולון פתחה את הרבע השני בצורה טובה, 32:27 לירושלים. סולימאן בריימו ועמנואל טרי העלו את ירושלים ליתרון 16, 46:30 לטובתה. ירושלים סיימה את המחצית הראשונה ביתרון 18, 56:38 לטובתה.

ירושלים עלתה ל35 הפרש בפתיחת המחצית השנייה בזכות בר טימור, 77:42 לטובתה. חולון רק צמצמה מעט עד סיום הרבע השלישי, 86:54 לירושלים. הרבע הרביעי היה גארבג’ טיים ארוך ובו שיתפו הקבוצות את השחקנים מקצה הספסל, כשבסיום ניצחה ירושלים 102:67.

הרבו לקלוע לירושלים: נמרוד לוי עם 16 נקודות, בר טימור עם 14 נקודות, עמנואל טרי (12 ריבאונדים) ועידן זלמנסון עם 12 נקודות כל אחד, ג’יימס פלדין עם 11 נקודות.
הרבו לקלוע לחולון: ג’ימי הול עם 20 נקודות, שאבון קולמן עם 10 נקודות.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!