״אנחנו שומרים על הכללים ועל ההנחיות וזה המסר שמגיע לקבוצה”, מכבי ראשל”צ ערכה מסיבת עיתונאים וירטואלית בה דיברו בכירי הקבוצה על חזרת הכדורסל

יונ 1, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי ראשון לציון קיימה היום (שני) מסיבת עיתונאים באמצעות אפליקציית ה”זום”, בהשתתפות יו”ר הקבוצה יצחק פרי, מאמן הקבוצה גיא גודס והקפטן עוז בלייזר. מסיבת העיתונאים נועדה לדבר על החזרה של ליגת הכדורסל בזמן שגרת הקורונה והעתיד הקרוב והלא ברור.

המאמן גודס הביע בפתיחת דבריו את דעתו על התלונות של חלק משחקני הליגה נגד תנאי הבידוד: “לפחות מהצד שלנו אנחנו פחות אחראים או מסתכלים על שחקנים של קבוצות אחרות. העברנו לשחקנים את החוקים שהמנהלת החליטה. אנחנו שומרים על הכללים ועל ההנחיות וזה המסר שמגיע לקבוצה”.

ראשל”צ שממוקמת במקום השלישי בליגה עם מאזן חיובי של 13:8 תרצה להמשיך בתנופה החיובית שנעצרה עקב הקורונה. גודס דיבר על החזרה לעניינים מבחינה מקצועית ופיזית וההחתמות של הישראלים החדשים:
“המומנטום של כל הקבוצות הוא די דומה כי כולם הפסיקו לשחק, פחות או יותר כל אחד מתחיל מאותו מקום, מי שעשה יותר בזמן הפגרה ירוויח בהמשך. צירפנו גם את נועם אביבי מהרצליה ואת חן כלפון מיבנה. בסופו של דבר המטרה היא להגיע לפלייאוף בכושר הכי טוב ולפיינל פור. אין מתכון מנצח אחד כי זה משהו שנכפה עלינו, אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים לעשות. כמו שציינתי יש כאלה שעבדו על עצמם בפגרת הקורונה ויש כאלה שעשו כלום. הדבר החשוב הוא שלא יהיו פציעות בשבועות הקרובים, נצטרך להיות יצירתיים”.

ראשל”צ שמרה על הזרים הדומיננטיים בניגוד לקבוצות אחרות, ובמקומו של ג’יימס קלי היא התחזקה בסנטר בן ה23 זאק הנקינס. גודס סיפר על הבחירה בהנקינס:
“לפני שבחרנו את השחקן כשידענו שג’יימס קלי לא יגיע, היינו צריכים לקחת החלטה איזה שחקן להביא, האם שחקן שיכול לשחק בעמדות 4-5 כמו ג’יימס או שחקן כמו דיימון סימפסון שהיה לנו בעונה שעברה שהוא משחק בעמדה 5. לא הצלחנו לנצח את מכבי או את ירושלים העונה והיה לנו קושי בפנים, וזה משהו שהניע אותנו ללכת על 5. לגבי זאק הפוטנציאל שלו מאוד גדול. הוא יכול לתרום לנו בפיק אנד רול ובסיומת בצבע”.

בסיום דבריו סיפר גודס על הכושר בו נמצאים השחקנים הזרים ועל כך שהקבוצה תערוך משחק אימון, כשהמשחק הראשון בליגה יתקיים מול הפועל ירושלים:
“יש כאלו שהם קצת יותר צעירים ויש כאלו שהם יותר מבוגרים מן הסתם. זה התפקיד שלנו כמאמנים וכצוות מסביב, להתחיל את האימונים בקצב מסויים ולהיות קשובים לשחקנים שלנו. אני חושב שהישראלים מקדימים את הזרים בשבועיים מבחינת הכושר. יש לנו שילוב של 3 זרים יותר צעירים בנוסף לדריל (מונרו). מצפה לנו משחק אימון נגד נס ציונה ב16 לחודש”.

Dov Halickman Photography

הקפטן עוז בלייזר דיבר על הציפייה לחזרה של הליגה ועל כך שהכדורגל הישראלי כבר חזר בשבת שחלפה:
“אני יודע שהכדורסל חשוב לנו והשחקנים הישראלים עשו הרבה ויתורים. אני מבין שיש הרבה מאוד קושי אבל זה משהו שאנחנו יכולים לעמוד בו ויש לנו אחריות כלפי השחקנים האחרים בקבוצה. בכל התקופה הזאת התחרותיות והמשחקים היו מאוד חסרים לנו. אנחנו מגיעים במצב פיזי טוב, מה שיקל את החזרה. גם אם כדורגל זה הספורט היחידי שיש אני לא צופה, אבל זה טוב שהספורט חוזר”.

יו”ר הקבוצה יצחק פרי דיבר על כך שרמת הכדורסל ככל הנראה תהיה פחותה:
“אני חושב שמעל החשיבות אם המוצר יהיה טוב או פחות טוב, אני חושב שנראה כדורסל טוב לפחות בשלב של הפלייאוף או בפיינל פור. אני הרבה שנים בכדורסל, כבר הרבה זמן לא ראיתי נכונות כזאת של שחקנים”.

Dov Halickman Photography

לסיום, פרי הדגיש את אי הוודאות הכלכלית לגבי העונה הבאה, העביר ביקורת על הממשלה וגם אמר שהתוכנית של הקבוצה היא להשתתף באירופה גם בעונה הבאה, כשעוד לא ידוע אם זה יהיה ביורוקאפ:
“אנחנו לא יודעים כלום לגבי העונה הבאה, ספונסרים וקהל. החשיבות עכשיו היא להחזיר את הקהל לעניין, הציבור רוצה לראות ספורט. אצל הממשלה הספורט הוא סרח עודף. הכי קל זה ביום של ההנפה ביד אליהו להגיע, לעשות היי ולעבור הלאה. יש לנו את הזכות בראשל”צ שאנחנו עובדים עם איש ספורט (ראש העיר רז קינסטליך) שגדל בבית של ספורט. לפחות בשיחות איתו הוא נתן גיבוי שהספורט ימשיך. אני חושב שהתקציבים של כל הקבוצות בארץ ייפגעו. חלק גדול מהתקציבים זה כספי הטוטו. תהיה פגיעה וכולנו נצטרך ללמוד לחיות עם הפגיעה. הספורט הוא חלק מהמשק, אני מאוד מקווה ששר הספורט החדש ושר האוצר החדש יירתמו לתת לנו גב. בתקופת הקורונה הכדורסל היה מן שק חבטות, שכל מי שישב בטלוויזיה מאוד נהנה לחבוט בנו, אז אני מאוד שמח שהכדורסל יחזור. היורוקאפ פנו אלינו לגבי העונה הבאה ברגע שהליגה נעצרה וסיימנו במקום השלישי בליגה. נחליט אם להשתתף ביורוקאפ או בליגת האלופות של פיב”א. הרצון של המועדון הוא להשתתף באחד מגביעי אירופה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!