״אנחנו רק צריכים להיות מוכנים לעלות לשם ולהתחרות, השאר יסתדר מעצמו”, ג’ואל בולומבוי, פורוורד צסק”א מוסקבה, מדבר בראיון מיוחד לקראת המשחק של קבוצתו נגד מכבי תל אביב

אוק 7, 2020 | פודקאסט

על ידי Joshua Halickman

ביום חמישי תתמודד מכבי תל אביב ברוסיה מול צסק”א מוסקבה החזקה, במסגרת המחזור השני ביורוליג. כעת, ערכנו ראיון מיוחד עם פורוורד הקבוצה הרוסית ג’ואל בולומבוי (הפודקאסט המלא מצורף להאזנה) ובו השחקן דיבר על מקרי הקורונה בקבוצתו, העונה שרק החלה, המשחק נגד אלופת ישראל ועוד.

העונה הנוכחית:
“אני חושב שזאת תהיה עונה מעניינת בגלל מה שקורה עם המצב של וירוס הקורונה והעובדה שהיורוליג נערכת במספר מדינות. כל ההגבלות והחוקים ישחקו תפקיד מרכזי בדבר הזה, אז זה די קשה לנבא אבל אנחנו מתחילים להבין יותר אחרי המחזור הראשון ביורוליג בגלל שיש הרבה מקרים של קורונה ויש יותר תוצאות חיוביות לנגיף שמתקבלות בליגות שלנו. זה נדמה שזה יהיה ככה לאורך כל העונה שאם מישהו מקבל תוצאה חיובית לנגיף אז הוא יצטרך לשבת בחוץ, אז השחקנים שיוכלו לשחק ישתנו מדי שבוע, וכשיהיה חיסון זה יוכל לעזור לנו מאוד. יש לנו את התקוות שלנו שהעונה תושלם, אנחנו לא רוצים תסריט חוזר של העונה הקודמת כשהיינו צריכים להפסיק ולסיים את הליגה”.

Euroleague.net

האם יש חשש מהנגיף, במיוחד בקבוצתו:
“אני חושב שיש קצת דאגה וחשש רק בגלל שמאוד קשה לנבא את הפעולות של וירוס הקורונה, אבל ברוב המקרים אם אתה בן 49 ומטה יש לך 98-99 אחוז לשרוד ולחיות. אנחנו מצפים שכל מי שבריא וחזק יחלים במהרה. שוב, אף פעם אי אפשר לדעת בסופו של יום איך הגוף שלך יגיב לזה, אבל הליגה, הקבוצה שלנו והשחקנים וכל מי שחלק מזה עשה בדיקות, היה סמכותי, ניסה להיות זהיר, להישאר בטוח ולשטוף את הידיים שלנו, לחטא הכל ולשים מסכה”.

ההתקדמות שלו ברוטציה של צסק”א:
“אני מנסה לנצל את זה. אחרי כל עונה המאמן שלי ואני מדברים, אז כשנכנסתי לכל עונה אני ידעתי שהדקות שלי יקפצו אם אני אטפל בעסק ואעשה את החלק שלי. אפילו העונה המאמן אמר לי שאני צריך להיות מוכן כי התפקיד שלי ישתדרג קצת. מלבד זאת, אני חושב שלא רק אני אלא כולנו כקבוצה צריכים לבצע קפיצת מדרגה כי התפקיד של כולם ישתדרג בגלל הדברים שעליהם דיברנו. אתה אף פעם לא יודע, כי כולם בריאים עכשיו אבל מחר יכול להיות ששחקן נוסף שלנו יימצא חיובי לקורונה וייעדר לפחות עוד שבוע או כמה זמן שלוקח לו לצאת שלילי פעמיים בבדיקה ולחזור לשחק איתנו.

Euroleague.net

“כולם צריכים לעשות צעד קדימה ולהיות מוכנים וזה היה דרך המחשבה שלי בכל קיץ והדקות שלי עלו. היו גם דברים שקרו כמו גבוהים שהחתמנו אז אני חושב שבטבעיות המערה נפתחה, וביחס לעונה שעברה לדעתי היו לנו שלושה גבוהים שעזבו אם אני זוכר נכון, קייל (היינס), קוסטה (קופוס) וורו (אנדריי ורונצביץ’) עזבו, והחתמנו רק שני גבוהים, טוקו (שנגליה) וניקו (ניקולה מילוטינוב). אני רק צריך להמשיך להשתפר ולהמשיך להראות לחברים לקבוצה, לצוות המאמנים, למאמן הראשי ולהנהלה שאני מתקדם ושאני יכול לשחק ולעזור לקבוצה לנצח”.

הזכות לשחק בצסק”א עם שחקנים מנוסים מהטופ האירופי:
“הייתי בר מזל ששיחקתי בקבוצות טובות מאוד ובמיוחד עם צסק”א שלה יש הרבה שחקנים טובים שעברו במועדון. למדתי הרבה במיוחד בעונת הרוקי שלי באירופה מקייל היינס, ננדו (דה קולו), סרחיו (רודריגס), אות’לו (האנטר) וקורי היגינס, הרגע שמתי לב שהיו לנו כל כך הרבה שחקנים טובים. למדתי מהם הרבה וזה מגניב לראות את התהליך כשאני מסתכל אחורה, אני עדיין לומד בכל יום”.

Euroleague.net

המפתחות לניצחון מול מכבי תל אביב, אחרי ההפסד לברצלונה במחזור הפתיחה:
“קודם כל אנחנו נהיה חייבים להיות מוכנים לשחק, אנחנו מגיעים אחרי הפסד וכולם רוצים לנצח בכל משחק אפשרי, אבל זה בטוח יהיה קרב כי הם קבוצה טובה עם שחקנים מעולים, יש להם גארדים ממש טובים והגבוהים שלהם מצוינים גם כן. אנחנו נצטרך להגביל את הזריקות הפנויות שלהם בעיקר מהפליימייקרים הבולטים והבחורים שקולעים ברמה גבוהה, בכל זריקה שהם ייקחו נצטרך לאתגר אותם ולדאוג שהם לא יהיו חופשיים לגמרי. נצטרך לרדת לשחק הגנה ולהזיז את הכדור, במיוחד עכשיו כשאין לנו סגל מלא אנחנו מנסים עדיין לגלות דברים וזה נדמה שבכל שבוע אנחנו צריכים להסתגל למשהו. אני חושב שאנחנו עדיין מנסים למצוא את הקצב שלנו, ואפילו בקדם העונה לא שיחקנו נגד אף קבוצה ברמת יורוליג בגלל הסיטואציה של הקורונה שקבוצות עזבו טורנירים שבהם השתתפנו ולא רצו לנסוע. ברצלונה הייתה למעשה המבחן הראשון שלנו וזה היה טוב עבורנו, זה אמר לנו הרבה על עצמנו. אנחנו רק צריכים להיות מוכנים לעלות לשם ולהתחרות, השאר יסתדר מעצמו”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!