״אנחנו מאוד שמחים מהיכולת לחזור לשחק ולהתאמן”, עירוני נס ציונה מתרגשת לקראת חזרת הליגה

יונ 3, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

עירוני נס ציונה ערכה היום (רביעי) מסיבת עיתונאים לקראת החידוש של הליגה. הקבוצה תערוך משחק הכנה נגד מכבי ראשון לציון לפני חזרת הליגה, כשבמשחק ליגה הראשון מאז החזרה היא תפגוש את הפועל אילת. מאמן הקבוצה נדב זילברשטיין, קפטן הקבוצה טל דן ויו”ר הקבוצה יניב מזרחי דיברו על החזרה הצפויה למגרשים.

המאמן נדב זילברשטיין נשמע מרוצה מהחזרה:
“אנחנו מאוד שמחים מהיכולת לחזור לשחק ולהתאמן. אכן הבאנו 3 זרים חדשים ומוכשרים, אנחנו נעשה את המקסימום. החבר’ה מאוד רוצים להתחבר ולרוץ ביחד בתור קבוצה”.

זילברשטיין דיבר על כך שהשחקנים יצטרכו להיכנס לכושר משחק, והודה לזרים שעזבו ובמיוחד לדקוואן קוק:
“גם אנחנו כצוות צריכים להכניס את השחקנים לכושר, זה לא אידיאלי. אני רוצה להודות גם לקורי (פישר) וגם לג’ף (וויטי) ובטח לדקוואן שנמצא בקבוצה 3 שנים והפך לחלק מרכזי בקבוצה, הוא היה עוגן מרכזי בשבילנו”.

זילברשטיין דיבר על הזר החדש לינדל וויגינטון בן ה22:
“יש לנו שחקנים מצוינים, שחקנים שונים מאשר אלה שהיו לפני כן. יש בסגל החדש אולי טיפה פחות ניסיון אבל הרבה דברים חדשים שלא היו לנו מקודם. בסיטואציה שאנחנו נמצאים בה צריך לקחת קצת הימורים וקצת סיכונים, ממה שאני ראיתי ומהשיחות שלי עם לינדל ראיתי שהוא אומנם בחור צעיר אך מאוד אינטליגנט, אני מאמין שהוא יעשה את ההתאמות למשחק בארץ. אם ההחלטה הייתה לגבי עונה שלמה לא היה כאן בכלל היסוס. פה הדברים קורים קצת יותר מהר ואני מאוד מאמין בו”.

המאמן סימן את היתרונות המקצועיים הבולטים בסגל היחסית חדש שנבנה:
“בפן המקצועי יש כאן 2 דברים משמעותיים מאוד. הראשון- הקבוצה יותר אתלטית עם ידיים יותר טובות. השני- יכולת המסירה בקו האחורי, עכשיו שיש לנו 2 גארדים, בשונה מדקוואן שהיה בעיקר זורק יש לנו את לינדל ורייבונטה (רייס)”.

הקפטן טל דן סיפר על החזרה לפרקט:
“כולנו מתרגשים לחזור לפרקט אחרי שהיינו מסוגרים בבתים במשך כמה חודשים וזה היה מעולה לראות את השחקנים לוקחים את הכדור וחוזרים לשחק. זה לא יהיה פשוט אבל כל הליגה נמצאת באותה הסיטואציה. אם זה מה שאנחנו צריכים לעשות כדי שהכדורסל יחזור אז נעשה את זה”.

דן דיבר על כך שאתמול ארגון שחקני היורוליג שייך מכתב למנהלת ליגת העל ובו הצביעו על הבעייתיות שבחזרת הליגה:
“אין להם שום קשר אלינו והיה להם הסכם כספי שהם החליטו לא לחזור ואנחנו החלטנו אחרת. אני לא יודע למה הם מתלוננים ואין לזה השפעה על הליגה”.

דן דיבר על החשש מפציעות:
“יש חשש מפציעה ואנחנו רוצים לדאוג שניכנס לכושר בשבועות הקרובים. השתתפנו בתוכנית כושר בחודש האחרון בזמן וירוס הקורונה וזה לא היה אידיאלי. אבל זאת הסיטואציה”.

היו”ר יניב מזרחי דיבר על הסיבות לכך שהקבוצה רצתה לחזור לשחק:
“התחושה שלי מהיום הראשון הייתה שאנחנו צריכים לחזור לשחק כי יש לנו אחריות כלפי האוהדים שלנו, הקהילה, הליגה והשחקנים. הפן הכלכלי היה משני. ברגע שראינו שאנחנו יכולנו לעשות את זה, עבדנו כדי להחזיר את הקבוצות האחרות גם כן. זה לא היה קל אבל אני מרוצה מכך שהצלחתי לשכנע את הקבוצות האחרות להצטרף אלינו”.

מזרחי דיבר על כך שהליגה תהיה השנייה שתחזור באירופה:
“אנחנו מאוד שמחים שהליגה חוזרת ואני בטוח שיש לנו סיכוי לעשות משהו מאוד מיוחד בנס ציונה. אני רוצה להודות לכולם על המאמצים. אנחנו נהיה הליגה השנייה שתחזור לשחק בעולם וזה לא מובן מאליו בכלל”.

מזרחי דיבר על הקולות שהשמיעו חלק מהשחקנים בליגה נגד תנאי החזרה:
“לא הרגשתי טוב לראות את התגובות של שחקני מכבי תל אביב. הם ידעו מה התנאים. אם הם רצו לחזור הם יכלו ואם הם לא רצו לחזור הם לא היו חייבים לחזור”.

לסיום, מזרחי דיבר על כך שעוד לא ברור עם הקבוצה תשחק שוב באירופה בעונה הבאה:
“זאת שאלה קשה ונצטרך לראות. אנחנו עושים את המקסימום והרבה עושים את זה בהתנדבות. נפגשנו בדלתיים סגורות עם הממשלה ואנחנו לא יודעים איזה סכומים נקבל בעקבות הנזקים שנגרמו בנקודה הזאת. נצטרך לטפל בזה בשבועות הקרובים כשנפתח את הליגה החדשה באוקטובר. בנוגע לאירופה, זה קשה לדעת בנקודה הזאת אבל נצטרך לראות מה יקרה”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!