״אנחנו חייבים לגרום למכבי להרגיש שלא בנוח״, ״השמיים הם הגבול עבורנו״, רגע לפני המפגש עם מכבי תל אביב ביורוליג, תומאס ווקאפ, רכז ז'לגיריס קובנה, מדבר בראיון מיוחד

נוב 11, 2020 | כדורסל

על ידי Joshua Halickman

מכבי תל אביב תארח את ז'לגיריס קובנה למשחק במסגרת המחזור השמיני ביורוליג. רגע לפני ההתמודדות, ערכנו ראיון מיוחד עם רכז הקבוצה הליטאית, תומאס ווקאפ, שדיבר על פתיחת העונה המצוינת של קבוצתו עד כה, המשחק נגד אלופת ישראל ועוד (הראיון המלא מופיע באתר באנגלית).

על כך שסיפק לאחרונה את משחקו הטוב ביותר העונה, בהפסד לריאל מדריד:
"זה היה פשוט עניין של למצוא את הקצב שלי ושאגיע לאולם ואדע איך לעשות דברים. התחלתי למצוא את הזריקות שלי ואיפה הם הרגישו בשבילי נוח ואז הם באמת החלו להיכנס. דברים טובים קורים כשאתה נמצא באולם".

פתיחת העונה המרשימה של ז'לגיריס:
"כולם נתנו את החלק שלהם. שחקנים חדשים עם ניסיון יורוליג הגיעו מקבוצות אחרות וכולנו היינו צריכים להסתגל לשיטה חדשה אז לתת את החלק שלנו היה מאוד חשוב. כולם מסתכלים על המטרות של הקבוצה ולא על המטרות האישיות כדי שכולנו ניישר קו".

ההתאקלמות המהירה של המאמן החדש מרטין שילר בקבוצה:
"השחקנים המרכזיים כבר עברו את הקרבות והמלחמות כמו ארתוראס מילאקניס ולוקאס לקאביצ'יוס אז זה הופך את המעבר לחלק יותר עבור המאמן שילר. הוא לא נכנס לסיטואציה שבה צריך להגיד לאנשים להקשיב. העובדה שיש לנו את השחקנים המרכזיים עזרה לו ומגיע לו קרדיט על כך שיש לו שיטה נהדרת ואישיות נוחה אז זה ניצחון עבור שני הצדדים".

ההתרשמות שלו משילר:
"יש לו הרבה ביטחון, יש לו את החוקים שלו ויש לו את השיטה שבה הוא מאמין ואנחנו נשחק לפיה. אנחנו יודעים איפה אנחנו צריכים להתקיף ולפעמים זה נדמה שאנחנו משחקים בחופשיות גדולה אבל זה באמת טוב עבור שני העולמות".

האם זאת היכולת האמיתית של ז'לגיריס:
"זה באמת מי שאנחנו. יש לנו כישרון וניסיון, השמיים הם הגבול עבורנו. הראינו והוכחנו שאנחנו יכולים לשחק עם כולם אבל עכשיו מסמנים אותנו כמטרה, אנחנו חייבים להמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים ולא להיות שאננים".

המפתחות לניצחון במשחק נגד מכבי ת"א:
"למכבי יש הרבה סקוררים דינמיים ומפוצצים וקלעים. אנחנו חייבים לקחת איתנו את הדברים שהם מתכננים לעשות ולחייב אותם להיכנס לדברים שהם לא רוצים לעשות ולגרום להם להרגיש שלא בנוח. אני אוהב את הסיטואציה שלנו".

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!