תעלה על הגל? מכבי תל אביב גברה 89-87 על חימקי מוסקבה לאחר הארכה

אוק 25, 2020 | כדורסל

על ידי Elior Gitler

זה היה צמוד, מלא נדנדות ביתרון לפה ולפה ובעיקר מורט עצבים, אבל בסופו של דבר מכבי תל אביב חזרה לנצח לאחר שלושה הפסדים רצופים ביורוליג כאשר אלופת ישראל גברה ברוסיה על חימקי מוסקבה 89-87, לאחר הארכה.

חימקי שהגיעה חמושה בסגל כמעט מלא, בניגוד למשחקים במפעל עד כה, פתחו חזק ורצו ל-12-2 מהיר בהובלת כוכב הקבוצה אלכסיי שבד, שתרם שלוש נקודות ושלושה אסיסטים. לאחר מכן הגיעה התעוררות מהצד הצהוב וטיילר דורסי החל לאפס את הידית עם שלוש שלשות בחמש דקות. מכאן החל הקרב המותח.

Euroleague.net

דאבל-דאבל משולש: בצד הרוסי, שני שחקנים סיימו את המשחק עם מספרים כפולים של דו סיפרתי: שבד הפציץ 32 נקודות ללא החטאה מהקו (ובנוסף 6/12 לשלוש) ודווין בוקר תרם 14 נקודות ו-12 ריבאונדים וממשיך את פתיחת העונה הטובה מבחינתו. אצל הישראלים, קלויארו סיפק דאבל-דאבל משלו שכלל עשרה ריבאונדים ו-15 נקודות כולל שלשה מטורפת לקראת הסיום והגנה מצוינת, במיוחד בהארכה. אבל עם כל הכבוד לרשימה הזאת, מעל כולם היה הערב (שישי) טיילר דורסי. כאמור, הגארד האמריקאי בלט מהרגע הראשון שנכנס למגרש והשיא הגיע כאשר הוא שבר את שיא השלשות לשחקן מכבי תל אביב ביורוליג עם שמונה צליפות מחוץ לקשת משלושה עשר ניסיונות (61.5%) בדרך ל-26 נקודות סך הכול (שיא אישי).

הקרואטים של מכבי: אנטה ז’יציץ’ ראוי לציון וממשיך לספק מספרים עם 16 נקודות ושלוש חסימות. כאשר הכדורים מגיעים לידיים של הסנטר הקרואטי הוא יודע לתרגם אותם לנקודות קלות. הבעיה של מכבי מתעוררת כשהוא מקבל כדורים דרך הריצפה לאזור הרגליים ומשם הדרך לאיבוד מהירה. בניגוד אליו, דרגן בנדר מאכזב שוב ושוב. ב-14:28 דקות של משחק הוא קלע רק נקודה אחת (0/4 מהשדה) והיה נראה אבוד על המגרש. כשאייסי שולח מבחוץ איתותים של בריאות וכספי מגביר קצב לקראת חזרה לכשירות, לא נראה שבנדר יישאר מעבר לשלושת חודשי החוזה עליהם הוא חתום.

Euroleague.net

סולמות ונחשים, חטיפות ואיבודים: כשמגיעים למאני-טיים אתה מצפה שהשחקנים ייתנו הכול וייבלטו. שבד, שהחזיק על הכתפיים את חימקי במהלך המשחק, שוב לא הופיע ברגעי ההכרעה, ובהארכה, לצד שתי זריקות עונשין טובות בהן הוא שמר על קור רוח, הוא איבד שלושה כדורים ואת הכוחות להביא את הניצחון. הכוכב הרוסי סיים את המשחק עם שמונה איבודים מתוך 19 של חימקי. במכבי, איבדו אומנם שלושה עשר כדורים אבל ידעו לחטוף גם שניים עשר במקביל – שלושה מהם בהארכה: שתי חטיפות של קלויארו ועוד אחת של בראיינט. אגב, ווילבקין סיים את המשחק עם ארבע משלו (שיא קריירה ביורוליג).

ה-ג-נ-ה: מכבי מרבה לספוג לאחרונה ביורוליג, עם זאת היום היה אפשר לראות שבמשחק הגנה פשוט בו הצהובים יוצאים חזק לאיומי זריקה, לא מחליפים בכול חסימה בפיק אנד רול וסוגרים טוב לריבאונד, הם יכולים לרוץ למתפרצות ולסיים עם סלים קלים בהתקפה שייגרמו לעוד הרבה רגעי עידוד יצירתיים של יונתן אטיאס בספסל.

Euroleague.net

היום מכבי ידעה לנצח משחק צמוד לראשונה העונה (למרות שהיו צריכים עוד חמש דקות להשלמת המשימה) אבל זה כלל הרבה רוח לחימה ורצון רב. סימן טוב נוסף הוא שהתלות בווילבקין כבר לא חד משמעית והוא מקבל יותר עזרה מהחברים. כמובן שסקוטי תמיד יסומן כמטרה המרכזית, אבל במידה ואלו שלצידו ימשיכו לנצל את המצבים שזה מביא להם (דורסי השבוע, בלייזר שבוע שעבר), יריבות הצהובים יצטרכו להיות יותר יצירתיות ומכבי תוכל להרוויח סוללת נשקים רחבה. בחמישי הבא פנרבחצ’ה תגיע להיכל, אבל עוד לפני האלופה הישראלית תוכל סוף-סוף לעבוד על התאמות ותרגילים במהלך משחק כאשר תפגוש לראשונה העונה יריבה מקומית במשחק רשמי, במסגרת רבע גמר גביע ווינר מול הפועל חיפה. התל-אביבים ירצו ויהיו חייבים להמשיך לרכוב על הגל ולנסות לחבר הפעם שני ניצחונות רצופים ביורוליג. וכן, גם זה לראשונה העונה.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!