תמונת המצב ושחקני המפתח: על המשחק של מכבי תל אביב מול פנאתינייקוס

ינו 13, 2023 | אירופה, כדורסל

על ידי Eitam Abramovich

במשחק החוץ הראשון של הסיבוב השני – מכבי תל אביב תשיג ניצחון חוץ? הצהובים מקבלים הזדמנות משמעותית הערב כאשר הם מסוגלים לייצר מומנטום ולנצל את המשבר שפוקד את פנאתינייקוס ולהשיג ניצחון חוץ יקר וחשוב באואקה.

תמונת מצב, הכנה ושחקני מפתח – בפריוויו!

הצטרפו לקהילת ספורטס רבי בלינק הבא: https://chat.whatsapp.com/DxcewEZbtu79vTeeGOsAMk

הירשמו לפודקאסט “התשיעית באירופה” ב-iTunes, Spotify או Google Podcasts.
ספורטס רבי – גם באפליקציה! כל העדכונים והתוכן האיכותי ביותר על הכדורסל הישראלי היישר לידיים שלכם!

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באייפון

לחצו כאן להורדת אפליקציית ספורטס רבי באנדרואיד

הכנה למשחק

תמונת מצב של שתי הקבוצות –

מכבי תל אביב

ברבע הראשון של משחקה הראשון השבוע ביורוליג עשתה מכבי תל אביב, או יותר נכון עודד קטש, שחמט אדיר למנטור, המאמן המנוסה והמעוטר – ז’ליקו אובראדוביץ’, כאשר שחקניו של קטש שטפו את הפרקט, הובילו בהפרש רב בתוך מספר בודד של פוזשנים ומשם לא ירדו מיתרון לאורך כל המשחק. הערב, קטש מגיע למפגש פיקנטרי נוסף נגד הקבוצה בה שיחק ואימן, אך קבוצה שוויתרה על שירותי האימון שלו בתוך זמן קצר – הערב עם מכבי תל אביב הוא רוצה להשיג ניצחון באואקה שיביא המון ביטחון.

בפריוויו הקודם ציינתי כי המנוחה שניתנה לבראון וגם בולדווין היא רווח נהדר עבור מכבי וזה היה ניכר. נכון, בולדווין במשחק קליעה לא מספיק טוב בכלל, אבל כן נראה היה שהוא מתחיל להיכנס לכושר בעוד בראון הציג עוד משחק אדיר. לצידם, בונזי קולסון וג’רל מרטין ממשחק למשחק מוכיחים למכבי תל אביב כי הם שחקני יורוליג לגיטימיים לכל דבר ועניין כי הם מתחילים להבין בצורה טובה מאוד את המפעל.

מכבי תל אביב פוגשת הערב את פנאתינייקוס כשהיא במשבר של ממש. הקבוצה הירוקה פשוט לא מצליחה לנצח משחקים, גם כשהם כבר ביד שלה – ולכן, ישנה כאן הזדמנות משמעותית לצהובים להשיג ניצחון חוץ במגרש מיתולוגי ובעיקר להוסיף למאזן עוד ניצחון יקר ולהשלים סוויפ עונתי חשוב מאוד על פנאתינייקוס.

Oded Katash – Photo Credit: Euroleague.net

פנאתינייקוס 

אכזבה. זו המילה המתארת בצורה הטובה ביותר את העונה של פנאתינייקוס עד כה, ובכלל את השנים האחרונות של המועדון המפואר שלא מצליח לשקם את עצמו. בקיץ האחרון נבנה סגל מעניין באתונה, אך מהר מאוד ניתן היה להבין שלא כל מה שנוצץ זהב וכי מאחורי כל הדיבורים בסופו של דבר מדובר בקבוצה בינונית מאוד שלא בטוח בכלל שתעשה פלייאוף.

ראדוניץ’ ושחקניו סופרים כבר שישה הפסדים רצופים ביורוליג, כאשר ההפסד האחרון נגד פנרבחצ’ה מאתר במדויק את מה שעובר על הקבוצה – המשחק כבר ביד שלה, מובילה בתוך הדקה האחרונה – אך מפסידה. לעיתים הכדורסל של פאו בהחלט נראה נהדר, כאשר כישרון התקפי – קיים. אבל האיזון לא ברור. שחקן כמו גריגוניס לא מוצא את עצמו בקבוצה, וגם וולטרס לא מצליח להשפיע בצורה משמעותית.

פאו כרגע שמה את מבטחה על דווין בייקון. שהוא חתיכת שחקן, כן? אבל האם הוא יהיה מי שיוביל את פאו לפלייאוף? לבד? כנראה שלא. בטח לא כשמסביב יש קבוצה לא מספיק מגוונת, יציבה ואיכותית. הערב, למרות כל הבעיות וכשהיא במאזן 12:6 שלילי ביורוליג העונה, תרצה פאו ניצחון גדול על מכבי תל אביב שאולי יפתח פתח ליציאה מהמשבר, כי למרות כל מה שנכתב עד כה – לפאו יש העונה סגל מוכשר, בטוח שיותר מוכשר ממאזן של 12:6 שלילי.

Nate Wolters – Photo Credit: Dov Halickman

שחקני המפתח

שחקן המפתח של פנאתינייקוס – דוויין בייקון

איזה שחקן יש לפאו. חתיכת שחקן. אך כפי שנכתב בחלק בראשון, האם יש סביבו סגל מספיק טוב? לא בטוח. אך עדיין, בייקון שהצטרף לאחר פתיחת העונה לסגל של הירוקים וקיבל את המפתחות בהתקפה מוכיח את עצמו לחלוטין כאשר הוא אחד משחקני ההתקפה הטובים העונה במסגרת היורוליג.

הערב, פנאתינייקוס, ובכלל בכל משחק – צריכה את דוויין בייקון בשיאו ולצידו את שאר השחקנים כמובן במשחק טוב, אבל הכל מתחיל דרך דוויין בייקון במקרה של פנאתינייקוס מודל 22′-23′. הסקוררינג, הקליעה, הנוכחות בקצב המשחק – עשויה להיות מכרעת עבור פנאתינייקוס, כי בעיניי – ללא משחק איכותי שלו, הסיכויים של פאו לנצח לא גבוהים, אך אם הוא כן יציג משחק טוב, הסיכויים עולים משמעותית.

Dwyane Bacon – Photo Credit: Euroleague

שחקן המפתח של מכבי תל אביב – בונזי קולסון

יש שחקנים שמגיעים ליורוליג ומרגישים כבר במשחק הראשון שלהם במפעל שהם שייכים אליו. בונזי קולסון הוא כזה. הפורוורד של מכבי תל אביב שנבחר לפני שתי עונות ל-MVP של ה-BCL הוא שחקן מוכשר, והוא לא אנג’לו קלויארו, היה נראה כי הוא נכנס לתוך המשבצת הזו – אבל מהר מאוד הוא הוכיח כי יש לו יכולות התקפיות מרשימות ומגוונות. במשחק האחרון נגד פרטיזן בלגרד, קולסון שזוכה לאהדת קהל אדירה שטף את המגרש, עשה פעולות גדולות בשני צידי המגרש ובעיניי היה ה-MVP של המשחק. הערב, עבור הצהובים תרומה נכבדת נוספת של הפורוורד עשויה להיות מכריעה בהתפחות המשחק ועשויה לסדר לצהובים ניצחון נוסף, כשבונזי קולסון שוב מככב.

Bonzie Colson – Photo Credit: Dov Halickman

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!