תיירי הנרי היה הכדורגלן האהוב עליו לפני שעבר לכדורסל. הראיון שלא פורסם מעולם

דצמ 22, 2021 | כדורסל, ליגה

על ידי Moshe Halickman

ת’ון מייקר הוא אחד השמות הגדולים והמפתיעים ביותר שנחתו בישראל בקיץ האחרון, כשהביגמן בן ה-24 הצטרף להפועל ירושלים. אלא שלצער כולם, השחקן שנבחר עשירי בדראפט 2016 ושיחק באן.בי.איי בעיקר במילווקי באקס לא הצליח להשתלב בכדורסל האירופי ולאחרונה שוחרר ממוליכת טבלת ליגת העל. כעת, בחרנו לפרסם ראיון מרתק שערכנו איתו במדיה דיי של הקבוצה ושלא פורסם מעולם, עד היום.

איך מייקר התחיל לשחק כדורסל? “בכלל שיחקתי כדורגל בהתחלה אבל גדלתי כל כך הרבה שהמשפחה שלי אמרה שלי שאני חייב לעבור לכדורסל”, מגלה מייקר. “לא יכולתי להישאר בכדורגל”.

בכדורגל, מייקר הוא אוהד של קבוצת ארסנל האנגלית. “הייתי אוהד ארסנל מאז שהתחלתי לראשונה לצפות בכדורגל ב-2004”, הוא מספר. “תיירי הנרי היה השחקן האהוב ביותר עליי בזמנו והוא עדיין אחד האהובים ביותר עליי בכל הזמנים, והייתי אוהד שלהם מאז. היו לנו עליות והרבה ירידות, אבל אני עדיין אוהד, תמיד לויאלי”.

כוכב ארסנל, פייר אמריק אובמיאנג, מחזיק בכינוי המוכר “אובה”. אותו כינוי משמש גם את כוכב ירושלים, רטין אובאסוהן. “אנחנו יכולים לתת לו את זה, כמו החלוץ (צוחק)? אתחיל לקרוא לו ככה”, התבדח מייקר לגבי הכינוי של אובאסוהן.

כאמור, מייקר נבחר במקום העשירי בסיבוב הראשון של דראפט 2016 על ידי הבאקס. “אי אפשר לתאר את זה. רק זה שקוראים בשם שלך, לעלות לשם וללחוץ את היד של הקומישינר, המשפחה שלך צופה בזה ואתה מדבר איתה ביום שאחרי – זו הרגשה מצוינת”, נזכר השחקן ברגע הגדול.

בנוסף לבאקס, מייקר שיחק בליגה הטובה בעולם גם במדי דטרויט פיסטונס וקליבלנד קאבלירס. מה הוא לוקח מהשנים שלו באן.בי.איי? “הרבה ניסיון. אתה עובר הרבה במובנים של הכדורסל וגם בחיים. אתה פוגש כל כך הרבה אנשים מצוינים ואתה זוכה לפגוש אנשים אחרים כמו שחקנים ובני משפחה גם כן, אתה גדל. הליגה הזאת בנויה מאחווה, יש את ארגון השחקנים ואת שחקני האן.בי.איי, אתה לומד להפוך למשפחה ולקבוצה אחת מצוינת. פגשתי כמה אנשים מצוינים ואני עדיין חבר שלהם עד היום”.

מייקר שיתף פעולה עם לא מעט שחקנים גדולים ובראשם יאניס אנטטוקומפו. “זה היה מצוין. כשאתה בליגה הזאת, האן.בי.איי, אתה זוכה לפגוש אנשים מצוינים כמוהו. הוא בנאדם יותר טוב מאשר שהוא שחקן כדורסל, רואים את הצורה שבה אכפת לו מהמשפחה שלו גם כן. זה היה מצוין לשחק איתו בתור שחקן כדורסל, כמובן שהרזומה שלו מדבר בעד עצמו, הוא עובד קשה ואהבתי לשחק איתו”.

מייקר נחשב לסוג של אגדה עבור חובבי משחק המחשב המפורסם 2K. “זה מצחיק כי הרבה אנשים פעם היו באים אליי ואומרים לי ‘אתה הרווחת לנו כסף ב-2K אתמול’, ואני לא יודע איך אבל זה מצחיק ואני שמח שהם נהנים עם זה. 2K זה משחק מצוין גם כן”.

לסיום, כשהוא עוד היה שחקן של ירושלים מייקר היה מרוצה מההחלטה לצאת לראשונה לשחק באירופה. “זה היה קל. אני רוצה לשחק כדורסל אז במקום לשבת בבית ולחכות להזדמנות הגעתי כדי לשחק וליצור את ההזדמנות”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!