“תוכנית ב’ בשבילי”: אדם שרבקוב בראיון מרתק

אוג 4, 2021 | כדורסל, נבחרת

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנוער של ישראל תפגוש הערב (רביעי) את פורטוגל במסגרת טורניר הצ’לנג’ר שנערך באולם הדרייב אין. אחד השמות המעניינים ביותר בסגל הישראלי הוא זה של אדם שרבקוב (בן 17, 1.90 מטרים). הנבחרת ניצחה במשחק הפתיחה מול ליטא, וכעת הגארד מדבר בראיון מרתק על הסיפור הייחודי שלו.

עבור שרבקוב זוהי ההשתתפות הראשונה בטורניר עם אחת הנבחרות של ישראל. “מתרגש מאוד, זה טורניר ראשון שלי ושל הרבה שחקנים פה. אנחנו מאוד מתרגשים ומקווים לתת בראש”.

לפני שנתיים האוהדים הישראלים יצרו אווירה נהדרת באותו אולם במסגרת אליפות אירופה לנבחרות עתודה. עד כמה התמיכה של הקהל חשובה? “חשובה מאוד, קודם כל חשוב לנו לייצג את ישראל בכבוד ובגלל שאנחנו מייצגים אותם אז שיבואו לראות אותנו הרבה חברים ומשפחות, בסופו של דבר אנחנו משחקים בשביל המדינה וזה הכי חשוב לנו”.

מה שרבקוב עצמו יכול לתרום לנבחרת? “אני באופן אישי יכול להביא את הקליעה שלי, את העצירות הקטנות בהגנה כשצריך אותן”.

הצעד הבא של שרבקוב בקריירת הכדורסל שלו הוא לשחק בארצות הברית. השחקן שגדל בהפועל עמק יזרעאל ונבחר בעונה שעברה לחמישייה השנייה בליגת העל לנוער חתם במכללת נורת’ ווסט פלורידה סטייט, ויש לו הסבר מעניין מאוד למהלך שביצע. “בשבילי זה קודם כל לעשות תוכנית ב’, לראות שאני לא משקיע את כל כולי רק באופציה אחת למקרה שיש פציעות בכדורסל, זה לייצג את ישראל, את המועדון שגידל אותי, ולהתפתח בתור שחקן בארצות הברית עם המעטפת הכי טובה שיש”.

שרבקוב שלם עם ההחלטה לשחק במכללות. “יש קצת חששות, אם זה חברתי או משפחתי שאני אתגעגע לבית ולאמא, אבל אני חושב ומאמין שיהיה בסדר, אני ילד חברותי, אין לי בעיה של קשיים חברתיים. זה בעיקר אתגר, אבל זה אתגר שאני מצפה לו כי אני באמת רוצה אותו”.

לשרבקוב אין שחקן ספציפי שהוא מנסה לחקות במשחק שלו. “אין לי כל כך מודל לחיקוי, אני לוקח הרבה השראה מהמון שחקנים, אם זה מייקל ג’ורדן או קובי, ומנסה לשלב כמה שיותר במשחק שלי את זה, זה יותר עניין של אופי ופחות עניין של משחק”.

האם יש מאמן מסוים ששרבקוב למד ממנו הרבה? “לא. בעיקר המאמנים שלימדו אותי בערך את כל מה שלמדתי”.

לסיום, ראוי לציין כי מי שמסייע לשחקנים צעירים כמו שרבקוב לקבל חוזה באחת המכללות בארצות הברית הוא יובל שחם. “יובל קודם כל הוא יותר כמו חבר, הקשר שלי איתו מתדהק מיום ליום, בתקופה שהייתי בנבחרת אנחנו באים למסעדות, נפגשנו, בילינו בתל אביב המון. הוא בעיקר עוזר לשווק את השחקנים, יש לו המון קשרים בארצות הברית עם מאמנים, והוא מפיץ את השחקן, מראה את הווידאו שלנו למאמנים, מדבר איתם, מנסה לשווק אותנו על מנת שנקבל את ההצעה הכי טובה שאפשר. זה המון קשר חברי מאשר מקצועי”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!