שרון דרוקר: “מברך על שחקנית שמשחקת בחו”ל, זה נותן לה אספקט אחר”

נוב 11, 2021 | כדורסל, נשים

על ידי Moshe Halickman

נבחרת הנשים של ישראל תפתח הערב (חמישי, 18:00) את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2023 במשחק ביתי מול לטביה באולם הדרייב אין. כזכור, הנבחרת כבר העפילה לאליפות אירופה אותה היא תארח בקיץ 2023. מי שיעמוד על הקווים של הנבחרת הוא המאמן החדש, שרון דרוקר. הגעתו של המאמן המנוסה והמוערך מעוררת עניין רב סביב נבחרת הנשים, ורגע לפני שהוא פותח את הקמפיין ערכנו איתו ראיון מיוחד באירוע ההשקה של איגוד הכדורסל הישראלי.

דרוקר פתח: “זה אתגר חדש בשבילי למרות שעברתי הרבה דברים בכדורסל, זה שונה. בכל זאת, בשבילי לשים חולצה כמאמן לאומי זה כבוד וחילקנו את המשימות שהיו לנו כשהצטרפתי לאיגוד כמאמן נבחרת הנשים לאחת המיידית והקרובה שזה המשחק נגד לטביה, לצערי אין משחק רשמי עד נובמבר אחרי זה, והיעד הרחוק והיותר מעניין כמובן יהיה יורובאסקט 15.6.2023 פה בארץ, אנחנו יודעים איך האיגוד מארגן את זה, איך מארחים את זה, הולך להיות אירוע גדול, והמטרה היא לבנות לשם נבחרת הכי טובה שנוכל, להשתמש בכל הקאדר שלנו, הבנות מהקולג’, מחוץ לארץ, בעזרת ה’ שהפצועות יחלימו כדי לעשות את הנבחרת הכי טובה ולהופיע בצורה הכי טובה, אבל אנחנו צריכים להתרכז עכשיו בעוד 48 שעות במשחק נגד לטביה, היא קבוצה טובה אבל אמרתי לשחקניות שלנו ‘אני מאמין בכן, אני חושב שאנחנו צריכים להאמין בעצמנו ולהסתכל על עצמנו, זה הדבר הכי חשוב. נבוא, נתאמץ, נשחק חזק, נשחק אגרסיבי, נשחק ביחד שיראו נבחרת על המגרש ואחרי זה נמשיך משם'”.

קפטנית הנבחרת של דרוקר היא עדן רוטברג, הקלעית של ליאז’ הבלגית. “לא אימנתי אותה, הכרתי אותה מהטלוויזיה, וכשמוניתי דיברתי איתה לבלגיה, הכרנו קצת, דיברנו, שוחחנו, ראיתי כמה משחקים שלה בנבחרת והכל. אני מאמן אותה ומהיום הראשון שהיא הגיעה האמת שתענוג, מקצוענית, יודעת מה היא רוצה, אכפתית, באמת קפטנית בנשמה, ואני מקווה שביום חמישי אנחנו נראה עדן כמו שאנחנו רגילים לראות בנבחרת ישראל, סוחפת, אגרסיבית בשני צידי המגרש. אני שמח שאני מאמן אותה, סופסוף יצא לי לאמן אותה ולא רק לראות אותה בטלוויזיה, זה כיף”.

דרוקר נדרש להביע עמדה בנושא היציאה של שחקניות לשחק בחו”ל, מה שבקושי קורה בכדורסל הנשים בישראל: “התוכנית והמטרה בגדול של מוישל’ה ויינקרנץ, ראש אגף הנשים, ואורנית שוורץ, היא שעד אליפות אירופה 2023 השחקניות שלנו יתנסו בכמה שיותר משחקים בינלאומיים. אני כעיקרון עבדתי 6 שנים בחו”ל אז אני יודע, אני מברך על שחקנית שמשחקת בחו”ל, אני חושב שזה נותן לה אספקט אחר, ואני חושב שאם אנחנו נגיע שיהיה להן מתחת לחגורה מה שאומרים 12 משחקים בינלאומיים או על החגורה זה ייתן להן הרבה, הקצב הוא אחר, הגודל הוא אחר, ואנחנו צריכים את זה כדי לשפר את כדורסל הנשים”.

דרוקר מגיע מכדורסל הגברים, אך הוא קיבל עזרה גדולה ממספר אנשים שסייעו לו להכיר יותר טוב את כדורסל הנשים. “הנה, שני הכוכבים שלי, רועי לזר ורועי לוין, הם מכירים לי את כדורסל הנשים, מהכי קטנות שעוד לא יודעות שהן הולכות לשחק עד הכי גדולות, ונותנים לי עזרה, הכוונה, כל מה שצריך, הכניסו אותי לעסק מהר, אור שוורץ דואג לכושר הגופני. יש לנו אחלה צוות”.

0 תגובות

כתבות שיעניינו אותך

Subscribe To Our Newsletter

Join our mailing list to receive the latest news and updates. 

You have Successfully Subscribed!